رفتن به مطلب
  • 0

کتابخانه AriaListView | لیست ویو با ArrayAdapter با سرعت خیلی بالا

امین شاهدی

سوال

با سلام ، 

خوب همونطور که از اسمش پیداس کتابخونه لیست ویو با Arrayadapter هستش که به جای لیست ویو خود b4a میتونین استفاده کنید که سرعت بسیار بالا تری داره و دیگه نیازی به لیمیت دادن و .. ندارید ،

کتابخونه تقریبا کامله و فقط در حال ساخت لیوت ها هستم ، لیوت هایی مثل لیوت دو متنی و لیوت دو متنی همراه با عکس رو اضافه کردم (مثل AddTwoLinesAndBitmap و AddTwoLines)    

لیست تک متنی با 500000 آیتم

کتابخونه هم تا حداکثر یکی دو روز دیگه  با آموزش تصویری آماده میشه ( لیوت های حرفه ای مثل لیوت با CardView و .... هم کم کم به کتابخونه اضافه میشه )

این تاپیک رو زدم تا بگم که اگه لیوتی مد نظرتون هست حتما بگید تا به کتابخونه اضافه کنم ، مثلا یه خط متن و یه باتن در پایین هر متن و هر لیوتی که به نظرتون میاد رو بگین....

کتابخونه توی فروشگاه قرار گرفت ، اینجا رو کلیک کنید

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ ها 158
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

ارسال‌های توصیه شده

من الان با margin تست کردم بینش فاصله افتاد ، درسته که ،

نمیدونم چی بگم 

میخاید سورسمو پ خ کنم شاید من جای رو اشتباه میرم

لینک ارسال

سلام امین آقا!

اول یه سوال!

این هم خودش وقتی متن بیشتر از یه خط میشه میاد خط پایینی و آیتم رو بلند میکنه؟

لی اوت پیشنهادیم هم دو خطی و یه خطی با CheckBox عه!

( لازمش دارم... D: )

لینک ارسال

علی جان یه drawable نوشتم که مشکلت رو احتمالا حل کنه ، این فایل رو از زیپ در بیار و  به پوشه drawable توی ریسورس ها اضافه کن و بکگراند لیوت رو به این صورت بزار  : 

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<RelativeLayout xmlns:android="http://schemas.android.com/apk/res/android"
    android:layout_width="fill_parent"
    android:layout_height="wrap_content"
     android:background="@drawable/rectangle"

rectangle.zip

(رنگ هم به صورت پیش فرض قرمز گزاشتم که میتونی از فایلی که دادم ادیتش کنی و خط زیر رو تغییر بدی)

<solid android:color="#fa3535" />

حاشیه دورش رو هم میتونی اینجا بگی جند dp باشه (رنگ دور هم که کلا transparent ) :

<stroke android:width="2dp" android:color="#00207d94" />
لینک ارسال

یه نمونه Apk  همراه با انیمیشن (کاملا با B4A ساخته شده) :  http://s3.picofile.com/file/8228819084/AriaCustomShareList.apk.html

@@mirsedali,  والا من منظورتون رو نفهمیدم اصلا

@ آره شایان جان میشه ، apk رو دانلود کن ببین

@, آره هرجایی مثل Dialog ، د میشه استفاده کرد 

لینک ارسال

مشکلم حل شد

اشتباه من این بود که ریسورس های نسخه 4 رو با ریسورس های نسخه 2 قاطی کردم :)

ریسورس ها رو از توی فولدر پروژه پاک کردم و ریسورس نسخه 4 رو اضافه کردم درست شد

---------------------

آقای شاهدی این کد باید رنگ نوشته ها رو عوض کنه ، فونتو عوض کنه و انیمسشن بده ،اما نمیشه :(

Dim an As AriaAnimation
				adapter.Initialize(adapter.Layouts.LAYOUT_IMAGE_RIGHT ,all.Titlenew,Null,ls2).ToListView(aria)
adapter.SetFont1(Typeface.LoadFromAssets("IranNastaliq.ttf"))
	adapter.SetColor(Colors.Black,Colors.Gray,Colors.Red,Colors.Blue,Colors.White,Colors.Yellow)

adapter.SetAnimation(an.RotateAnimation(0,360,0.5,0.5,2000)) 

من لیست ویو دوم رو نالل دادم. ممکنه به خاطر این باشه؟

لینک ارسال

چطور میتونم با آریا گالری ارتفاع واقعی عکس رو استخراج کنم،با دستور hight مقدار ارتفاع داده شده را میدهد و نه ارتفاع واقعی عکس رو؟

لینک ارسال

دوستان خواهش میکنم بی خیال ...

خوب کسی که سازنده کتابخونه هست قاعدتا بهتر میدونه کتابخونه چه خاصیت هایی داره . به هر حال از پیگیری دوستان ممنونم .

آقای شاهدی آیا امکانش هست که این خاصیت رو توی این کتابخونه قرار بدین . من میخوام این حالت رو توی لیستم ایجاد کنم . اگه میشه انجامش داد ممنون میشم بزارید . با تشکر .

لینک ارسال

نمیشه کاری کرد خودمون یه لایوت xml یا همون لایوت بیسیک رو به لیست ویو بدیم؟

لینک ارسال

واقعا این یک شاهکار هست! برنامه نمونه رو دانلود و مشاهده کردم ، دقیقا همانند اندروید استودیو بود! و خب پیشنهاد من این هست :

- مطمئنا هر فردی‌ مطابق نیاز خودش به یک لایوت و طرح اصلی نیاز داره و خب هر چه جلو تر بره شما باید لایوت های اختصاصی رو به کتابخونه اضافه کنید ، بهتر هست کاری بکنید که کتابخونه پنل ما رو دریافت کنه و با همین سرعت اسکرول کنه و انیمیشن بهش بده ، در واقع لایوت از ما ، بهینه سازی از کتابخونه!

لینک ارسال

همه لیوت ها به صورت xml هستش و با یکم آشنایی و تمرین میشه راحت لیوت رو شخصی سازی کرد و موقعیت ویو ها و تغییر رنگ ها و ... رو با حتی Notepad انجام داد, حتی این امکان رو هم گذاشتم که خودتون لیوت خودتون رو بسازین و با دادن آیدی هایی که مشخص میکنم به ویو های توی xml ,هر لیوتی رو که میخواین بسازین و استفاده کنین ولی یکم محدودیت هایی داره که حالا توی فیلم آموزشی کامل بهتون توضیح میدم

لینک ارسال

سلام

امین میدونستی یه دونه ای؟

واقعا کارت درسته استاد

ممنونم از این همه زحمتی که میکشی برای هممون :gol:

اسپندم برات دود کردم استاد :gol:

لینک ارسال

سوال اوتون والا من که مشکلی ندیدم رو هر گوشی یا شبیه سازی که تست کردم ... هرکی هم تاحالا از کتابخونه استفاده کذده مشکلی نداشته ،

سوال دومتون هم بله میشه از طریق فایل xml میتونین اندازه عکس رو هر تغییری که میخواین بدین ، واسه گرد کردن هم میتونین  یه drawable گرد بسازید و بزارید بکگراند ایمیج ویو.

جناب شاهدی من برای اینکه حل شود sdk را 23 کردم فایده نداشت

با اینکه اندروید ساپورتم 4 بود از اندروید ساپورت خود شما تو تاپیک اول استفاده کردم مشکلم حل نشد

با b4a ورژن 5.2 کار می کردم ورژن 5.5 را هم نصب کردم مشکلم حل نشد

دیگه نمی دونم چی کار کنم می شه یه راه حلی بگذارید جلوپای من

یا بگید از فایل خاصی توی sdk یا نمی دونم هرجا دیگه استفاده می کنید یا من تغییرش بدهم شاید مشکلم حل شود

یا اگر ممکنه یه فایل apk که خودتون از روی مثالتون ساختید به همراه سورس کدش بدید که من هم apk خودم را بسازم ببینم مشکل از کجاست؟

لینک ارسال

جناب شاهدی من این فایل ساخنه شده توسط خودتون را روی همون گوشی های که گفته بودم هم نصب کردم و متاسفانه کلیک روی آیتم تشخیص داده نشد

دیگه مطمئن شدم که مشکل از طرف من نیست

لطفا قسمت کلیک را چک کنید در رپ کتابخانه

جناب شاهدی من همچنان مشکلم پابرجاست

لینک ارسال

چطور میتونم با آریا گالری ارتفاع واقعی عکس رو استخراج کنم،با دستور hight مقدار ارتفاع داده شده را میدهد و نه ارتفاع واقعی عکس رو؟

باید ارتفاع رو wrap_content قرار بدین

دوستان این تاپیک قفل میشه اگه مشکلی داشتین توی تاپیک اصلی مطرح کنید (برای رفتن به تاپیک اصلی کلیک کنید)

لینک ارسال

ببخشید کاش یه سورس کامل ازش میزاشتین . برای استفاده از انیمیشن و سرچ و علاقه مندی و استفاده از فونت واسه هر آیتم . استفاده از عکس های متفاوت واسه هر آیتم . گرفتن متن از لیست ویو . هماهنگ کردن طول هر آیتم با متن ...

ببخشید درخواست زیادیه . اما خوب چیزی که جدید باشه نیاز به یادگیری داره تا بشه راحت باهاش کار کرد . ممنونم

لینک ارسال

آقای شاهدی امکان گذاشتن عکس و یک متن طولانی برای یک آیتم هست؟؟؟

لینک ارسال

دوستان خواهش میکنم بی خیال ...

خوب کسی که سازنده کتابخونه هست قاعدتا بهتر میدونه کتابخونه چه خاصیت هایی داره . به هر حال از پیگیری دوستان ممنونم .

آقای شاهدی آیا امکانش هست که این خاصیت رو توی این کتابخونه قرار بدین . من میخوام این حالت رو توی لیستم ایجاد کنم . اگه میشه انجامش داد ممنون میشم بزارید . با تشکر .

توی ورژن بعدی احتملا پیادش کنم 

آقای شاهدی امکان گذاشتن عکس و یک متن طولانی برای یک آیتم هست؟؟؟

بله ، شما میتونین یه عکس و 2تا ردیف متن بزارید که خب میتونین یه ردیف رو خالی بزارید و یه عکس و یه متن رو داشته باشین (ارتفاع هر آیتم نسبت به متن های داخلش بلند تر میشه که اگه نخواستین هم میتونین ارتفاع رو روی یه اندازه ثابت نگه دارین)

لینک ارسال

جناب شاهدی من همچنان مشکلم پابرجاست

چشم حتما میبینم مشکل از کجاس برطرف میکنمش

لینک ارسال

میشه این رو توش ساخت

attachicon.gifScreenshot_۲۰۱۵-۱۲-۲۷-۱۸-۱۷-۵۴-1.png

بله با کمی تغییرات در XML میتونید دقیقا همین رو بسازید

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...