رفتن به مطلب
  • 0

کتابخانه AriaListView | لیست ویو با ArrayAdapter با سرعت خیلی بالا

امین شاهدی

سوال

با سلام ، 

خوب همونطور که از اسمش پیداس کتابخونه لیست ویو با Arrayadapter هستش که به جای لیست ویو خود b4a میتونین استفاده کنید که سرعت بسیار بالا تری داره و دیگه نیازی به لیمیت دادن و .. ندارید ،

کتابخونه تقریبا کامله و فقط در حال ساخت لیوت ها هستم ، لیوت هایی مثل لیوت دو متنی و لیوت دو متنی همراه با عکس رو اضافه کردم (مثل AddTwoLinesAndBitmap و AddTwoLines)    

لیست تک متنی با 500000 آیتم

کتابخونه هم تا حداکثر یکی دو روز دیگه  با آموزش تصویری آماده میشه ( لیوت های حرفه ای مثل لیوت با CardView و .... هم کم کم به کتابخونه اضافه میشه )

این تاپیک رو زدم تا بگم که اگه لیوتی مد نظرتون هست حتما بگید تا به کتابخونه اضافه کنم ، مثلا یه خط متن و یه باتن در پایین هر متن و هر لیوتی که به نظرتون میاد رو بگین....

کتابخونه توی فروشگاه قرار گرفت ، اینجا رو کلیک کنید

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ ها 158
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

ارسال‌های توصیه شده

دوستان که مشکل دارن فقط کافی نام گذاری رو عوض کنن 

مثلا اگر لیست رو با L بزرگ بنویسید مشکل ایجاد میکنه و کارنمیکنه حتما باید l کوچک باشه (هر چی تو فیلم نام گذاری شده عینا مثل اون بزارید)

یا مثلا عکس که میدیم نشون نمیده تو اینجا حتما باید 2 حرفی باشه (از صبح دارم ور رفتم تا بالاخره فهمیدم مشکل کار کجاس)

اما سوال خودم من یکی از ستون های دیتابیسم عکسه که متاسفانه نمیدونم چرا نمیاره 

Capture.PNG

حتی من یه بار هم لینک عکس ها رو از دیتابیس اوردم به جای عکس نوشته لودینگ اومد 

خواهشنا یه آموزش دراین باره بزارید(نمایش عکس از دیتابیس در گرید ویو خودتون ودانلود عکس با پیکاسو در لیست ویو خودتون)

لینک ارسال

عالی اگر میشه این امکان رو هم بهش اضافه کنید . برای لود آیتم ها انیمیشن بشه تعیین کرد.یعنی هر ایتم که لود میشه بشه انیمیشن های خاصی برای لود شدن ایتم های جدید داد . 

لینک ارسال

توی ورژن بعدی احتملا پیادش کنم 

بله ، شما میتونین یه عکس و 2تا ردیف متن بزارید که خب میتونین یه ردیف رو خالی بزارید و یه عکس و یه متن رو داشته باشین (ارتفاع هر آیتم نسبت به متن های داخلش بلند تر میشه که اگه نخواستین هم میتونین ارتفاع رو روی یه اندازه ثابت نگه دارین)

فیلم آموزشی رو کی قرار میدین؟؟؟

و آیا داخل فیلم آموزش ساخت لیسیتی با افکت مثل برنامه نمونه که لینکشو داده بودید داده میشه؟؟؟

لینک ارسال

عالی اگر میشه این امکان رو هم بهش اضافه کنید . برای لود آیتم ها انیمیشن بشه تعیین کرد.یعنی هر ایتم که لود میشه بشه انیمیشن های خاصی برای لود شدن ایتم های جدید داد . 

توی ورژن بعد این امکانات فعلا اضافه شده : 

-GridView چند ستونی با همون سرعت و قدرت لیست (ویدیو نماشی تا یه ساعت دیگه آپلود میشه

-امکان تعیین فونت برای تکست ها (پیشنهاد @hamaz عزیز)

+

-میتونین انیمیشن رو فعال کنید و با دادن انیمیشنی که میخواین لود هر آیتم با انیمیشن باشه(پیشنهاد خودتون) که 100% توی ورژن بعدی اضافه میشه

دوستان اگه پیشنهاده دیگه ای دارین حتما بگین اضافه کنم تا فردا که ورژن بعد قرار میگیره

لینک ارسال

دقیقا مثل  لینک 2 و 3 قابل پیاده سازیه ؟

اون parallax  هم چیز فوق العاده ای که اگر همه اینها 

اوکی بشه میتونم بگم شاهکاره 

اینا رو بزنی تنگش عالی میشه 

البته یه چیزای دبگه ای هم هست که بعدا میگم فعلا این 2 مورد بسه

لینک ارسال

سلام

اگر دوستان این مشکل تو این کتابخونه حل کنند خدایی بهترین میشه

وقتی تو فایل xml اندازه تصویر بزرگ میکنی که تثاویر تو گرید ویو بزگتر نشون بده کیفیت تص.یر میاد پایین  که مشکلیه که این کتابخونه داره

از سازنده محترم  تقاضا دارم اینو بررسی کنه

ممنون

لینک ارسال

فیلم آموزش چی ؟ همه فیلم های آموزشی وقتی بخرین بهتون داده میشه

لینک ارسال

برای تغییر بک گراند هر آیتم دقیقا کجا رو باید تغییر بدم ؟

لطفا دقیق بگید ممنون

از طریق adapter و متد setColor میتونین رنگ ها روتغییر بدین ، و یا با تغییر لیوت xml

مشکل دومتون هم نباید از تگ استفاده کنید ، از position استفاده کنید

سلام

اگر دوستان این مشکل تو این کتابخونه حل کنند خدایی بهترین میشه

وقتی تو فایل xml اندازه تصویر بزرگ میکنی که تثاویر تو گرید ویو بزگتر نشون بده کیفیت تص.یر میاد پایین  که مشکلیه که این کتابخونه داره

از سازنده محترم  تقاضا دارم اینو بررسی کنه

ممنون

بله عکس توسط پیکاسو 500x500 کراپ میشه که توی لود مشکلی ایجاد نکنه ، توی ورژن های اولی 50x50 گذاشته بودم که خب دوستان گفتن کمه و زیادش کردم تا توی سایز های بیشتر مشکلی ایجاد نشه ،

اگه از ورژن های قدیمی استفاده میکنین اون رو آپدیت کنین درست میشه

لینک ارسال

فیلم آموزش چی ؟ همه فیلم های آموزشی وقتی بخرین بهتون داده میشه

آهان

...ممنون

لینک ارسال

علی جان یه drawable نوشتم که مشکلت رو احتمالا حل کنه ، این فایل رو از زیپ در بیار و  به پوشه drawable توی ریسورس ها اضافه کن و بکگراند لیوت رو به این صورت بزار  : 

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<RelativeLayout xmlns:android="http://schemas.android.com/apk/res/android"
    android:layout_width="fill_parent"
    android:layout_height="wrap_content"
     android:background="@drawable/rectangle"

attachicon.gifrectangle.zip

(رنگ هم به صورت پیش فرض قرمز گزاشتم که میتونی از فایلی که دادم ادیتش کنی و خط زیر رو تغییر بدی)

<solid android:color="#fa3535" />

حاشیه دورش رو هم میتونی اینجا بگی جند dp باشه (رنگ دور هم که کلا transparent ) :

<stroke android:width="2dp" android:color="#00207d94" />

ممنون ، میتونین یه جدا کننده transparent ایجاد کنید و ارتفاع اون رو زیاد کنید تا بین آیتم ها فاصله بندازید :

Dim alv As AriaListView
Dim drawable As ColorDrawable
drawable.Initialize(Colors.Transparent,0)
alv.SetDivider(drawable)
alv.SetDividerHeight(20dip)  ' inja fasele o tain konid

1- جناب شاهدی اگه ممکنه SetDivider برای حالت گریدویو هم قرار بدهید ممنون یا بگید در xml باید کجا را تغییرداد

2- در ضمن عرض هر فیلد از حالت گریدویو را تعیین کنیم با این ریسورس rectangle که ضمیمه کردید می شه اما می شه یه توضیحی هم در موردش بدید چون با تغییر مارجین در ریسورس وسط چین کار نکرد

3- اگر در حالت گریدویو بخواهیم عکس وسط سایز بیشتری از پنل را بگیره چی کار کنیم یعنی مثلا داخل هر آیتم عکس وسط نباشد بلکه کامل fit شود با تغییر width  و height طول و عرض کل آیتم تغییر می کند در حالیکه من می خوام فقط image سایزش تغییر کنه

ممنون

لینک ارسال

اینا رو بزنی تنگش عالی میشه 

البته یه چیزای دبگه ای هم هست که بعدا میگم فعلا این 2 مورد بسه

اینا رو گفتم موفعی که کتابخونه کامل شد چشم ، فعلا خود امکانات لیست ویو رو دارو اضافه میکنم ، چون اونا هرکردوم کلی کار داره و خیلی سخته

لینک ارسال

سلام

من ابن کتابخانه رو خریدم اماهنوز ازش استفاده نکردم یک پیشنهاد به نویسنده که تمام فیلم ها و آموزش و مثالها رو بصورت مجزا آپلود کرده چون هدف استفاده از کتابخانه راحتی کار و زحمت که شماکشیدید هدر نره و موجب استقبال بیشتر بشه تاباعث پیشرفته و نوشتن کتابخانه های بیشتری ازطرف شمابشه

فرستاده شده از HUAWEI Y511-U30ِ من با Tapatalk

لینک ارسال

سلام داداش به کارت ویو ها بتونید  elavation  هم اضافه کنید مطابق استاندارهای گوگل خیلی خوبه . 

لینک ارسال

ببخشید من خیلی سوال میکنم 

خودم تونستم به هر آیتم ردایوس بدم 

چندتا سوال دارم 

1- میشه به عکس رادیوس یا همون گوشه هاشو گرد کرد یا گرد شده باید وارد برنامه کنیم

(چون خودم نوتستم با xml وارد کنم چون  

android:background

که وارد هر لایوت میکنی فقط و فقط باید تک باشه و اگر 2تا اولش android:backgronud باشه ارور میده )

2- میشه به هر آیتم سایه داد من یه لینک نمونه پیدا کردم ولی باز همون مشکل هست 

android:background="@drawable/my_nine_patch"
  android:background="@drawable/rectangle"

نمیشه جفتش تو لایوت گذاشت و فقط یکی باشه 

3- اگر من بخام مثلا برای برنامه پیامکی در بیارم 

ir.mynal.papillon.papillonsmsbank1.jpg

چه کار کنم تا جای که من میبینم فقط میشه 2 تا متن با یه عکس باشه 

4- لیست ویو زیر شاخه دار هست ولی گرید ویو زیر شاخه دار نداره (امکانش هست تو نسخه بعدی این مورد رو هم اضافه کنید)

ir.mynal.papillon.papillonsmsbank3.jpg

آقای شاهدی؟؟

لینک ارسال

3تا آموزش تصویری داره که به صورت جدا ۀپلود شده و میتونین دانلود کنید

لینک ارسال

موقع خریدفکرکنم یک فیلم بیشترنبود اگرفیلم های دیگه هم هست لطفالینک بدین

امامن بیشترمثالهای که میشه بااین نوشت خیلی حیف است زحمت کشیدید امامعرفی خوبی نکردین

به نظرمن یک کتابخانه به مثالهای اون شناخته میشه که این نقطه ضعف کارشماست

البته شایدهم من اطلاع ندارم

به هرشکل منتظر کتلبخانه های زیباتر شماهستم

فرستاده شده از HUAWEI Y511-U30ِ من با Tapatalk

لینک ارسال

شما از قسمت بالای صفحه انجمن سمت چپ رو اسمتون کلیک کنین برین تو بخش مشتریان اونجا برین توی آریا لیست ویو و میتونین همه ی فایل ها و آموزش ها رو دانلود کنید

لینک ارسال

اینا رو گفتم موفعی که کتابخونه کامل شد چشم ، فعلا خود امکانات لیست ویو رو دارو اضافه میکنم ، چون اونا هرکردوم کلی کار داره و خیلی سخته

صفای تو عشقی  :gol:  :ok:

اره خودمم میدونم اون 2 مورد به این راحتی ها هم نیست 

فقط یه مورد عالاوه بر اون 2 تا  

این لیست ویوها هستند 

Expandable ListView

m5HkP0z.png

اینا رو میتونی اوکی کنی ؟

یه کلاس داره خود b4a خیلی جالب نیست و زیرشاخه هاش هم خوب نمیشه بهش دستور چیزی داد و ضمنا انمیشنینی هم نداره وقتی بازو بست میشه ( این خیلی پرکاربرده البته میدونم که کارو برای شما 

سخت کردم ولی خب لازمه چون جایگزینی براش نیست تو b4a)

راستی یه چیزی میشه تو اسلاید منو استفاده کرد؟ (همین جوری پرسیدم البته میدونم که میشه ولی خواستم هم خودم مطمئن بشم هم بقیه)

لینک ارسال

Expandable ListView رو هم اگه امکانش بود حتما بعد اضافه میکنم و از الان پیگیرش میشم ، ایده خوبی دادی یادم نبود اصلا ، 

در مورد سوال دومت هم آره خیلی راحت میشه توی contentpanel اسلاید منو اون رو addview کرد و یا هر جایی که بشه از ویو استفاده کرد از اینم میشه ، مثل دیالوگ و ....

لینک ارسال

اون Expandable ListView

2 مدل داره 

یکی اون بالایی 

اینم یه جور دیگس که به صورت گریده

ir.mynal.papillon.papillonsmsbank3.jpg

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...