رفتن به مطلب
  • 0

کتابخانه AriaListView | لیست ویو با ArrayAdapter با سرعت خیلی بالا

امین شاهدی

سوال

با سلام ، 

خوب همونطور که از اسمش پیداس کتابخونه لیست ویو با Arrayadapter هستش که به جای لیست ویو خود b4a میتونین استفاده کنید که سرعت بسیار بالا تری داره و دیگه نیازی به لیمیت دادن و .. ندارید ،

کتابخونه تقریبا کامله و فقط در حال ساخت لیوت ها هستم ، لیوت هایی مثل لیوت دو متنی و لیوت دو متنی همراه با عکس رو اضافه کردم (مثل AddTwoLinesAndBitmap و AddTwoLines)    

لیست تک متنی با 500000 آیتم

کتابخونه هم تا حداکثر یکی دو روز دیگه  با آموزش تصویری آماده میشه ( لیوت های حرفه ای مثل لیوت با CardView و .... هم کم کم به کتابخونه اضافه میشه )

این تاپیک رو زدم تا بگم که اگه لیوتی مد نظرتون هست حتما بگید تا به کتابخونه اضافه کنم ، مثلا یه خط متن و یه باتن در پایین هر متن و هر لیوتی که به نظرتون میاد رو بگین....

کتابخونه توی فروشگاه قرار گرفت ، اینجا رو کلیک کنید

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ ها 158
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

ارسال‌های توصیه شده

همچین امکانی فعلا وجود نداره

چرا میشه.

به هر ایتم یه تگ بدید.

اگه تگ جزو اعداد زوج بود آبی و اگه فرد بود قرمز باشه یا برعکس

همچین امکانی فعلا وجود نداره

لینک ارسال

جناب شاهدی من همچنان مشکل عدم تشخیص کلیک شدن روی آیتم های لیست وبو را دارم حتی با یک SDK دیگه و روی یک سیستم دیگه هم نصب کردم ولی مشکل همچنان باقی است

رو چه دستگاه هایی کلیک نمیشه ؟ 

لینک ارسال

سلام ارورتون رو بفرستید پیام خصوصی ببینم مشکل چیه,تاحالا همه استفاده کردن مشکلی نداشته

جناب شاهدی من فایل را براتون پبام خصوصی کردم اگر فرصت کردید ممنون دارتونم یه نگاه بندازید

لینک ارسال

درود به شما امین عزیز 

همه مطالب رو خوندم و مثالها رو دیدم 

بی صبرانه منتظر آپدیت های جدید هستم و آرزوی موفقیت میکنم برای شما استاد خوب 

یک سوال هم داشتم

////////////////////////// :gol:  :gol:  :gol: 

این لیست ویو اگر یک سطر اول فارسی باشه و سطر دوم انگلیسی /// باید یک چپ به راست باشه و اونیکی راست به چپ!!

برای مثال position 1 کلا هر دو خط فارسی هست با یک عکس 

حالا position 2 به زبان لاتین باشه هم خط اول و هم خط دوم ....

و یا position 3 یک خط فارسی و یک خط انگلیسی باشه

////////////////////

با تشکر فراوان  :gol:  :gol:  :gol: 

سلام ارسطو جان ممنون شما هم موفق باشین  ؛

شما در صورتی که Gravity رو توی فایل xml مشخص نکنید به صورت خودکار متن های فارسی راست چین و متن های انگلیسی چپ چین میشن ، یه لیوت به همین صورت هم گذاشتم که میتونین ازش استفاده کنین 

لینک ارسال

منو تو پوشه ولیو کالرز 

تغییر دادم ولی فرقی نکرد 

رنگ متن هام عوض میشه ولی حاشیه تغییری نمیکنه 

ببنید 

Capture.PNG

لینک ارسال

از طریق adapter و متد setColor میتونین رنگ ها روتغییر بدین ، و یا با تغییر لیوت xml

مشکل دومتون هم نباید از تگ استفاده کنید ، از position استفاده کنید

ببخشید من اگه میدونستم چطوری واقعا سوال نمی پرسیدم . میشه یکم دقیق تر بگید ؟

1 . برای گذاشتن عکس به جای هر آیتم دقیقا کجای xml رو باید تغییر بدم ؟ و چی باید بنویسم ؟

2 . چطوری برای اتصال دو جدول در دو اکتیویتی از position استفاده کنم ؟ ( جزئیات مشکل رو توی پست قبلیم ، پست 127 ، گفته بودم )

من واقعا منتظر جواب هستم . ممنون

لینک ارسال

ببینید اونی که عوض کردید ListSelection یعنی رنگی که وقتی رو لیست کلیک میکنینه ، پایینی ها هم که رنگ تکست هاست ، منظورتون رو از حاشیه نمیفهمم ، ولی میتونین بکگراند رو با دادن کد android:background به لیوت تغییر بدینش

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<RelativeLayout xmlns:android="http://schemas.android.com/apk/res/android"
    android:layout_width="fill_parent"
    android:layout_height="wrap_content"
    android:background="#dedede"
  >
لینک ارسال

چرا میشه.

به هر ایتم یه تگ بدید.

اگه تگ جزو اعداد زوج بود آبی و اگه فرد بود قرمز باشه یا برعکس

هموطن میگم توی کتابخونه همچین امکانی نیست ! یعنی هنوز این امکان رو برای این کار که یک در میون رنگی شه رو نزاشتم ! بعد شما اومدی روشش رو توضیح میدی ؟  واقعا مرسی که منو از این سردرگمی نجات دادی ، همیشه دوست داشتم یاد بگیرم چجوری آیتم هارو یک در میون رنگی کنم

لینک ارسال

رو چه دستگاه هایی کلیک نمیشه ؟ 

شبیه سازم جنی موشن با اندروید 4.3

سونی دوال E1 اندروبد 4.4

HTC ONE

GLX اسپابدرمن

یک گوشی سامسونگ که مدلش یادم نیست

جناب شاهدی در پیغام خصوصی ارتون خواستم اگر مشکلی نیست همون سورس را خودتون کامپایل کنید و فایل apk را بدید من روی این گوشی ها امتحان کنم که مطمئن شوم مشکل از کامپایلر من هست یا نه

ممنون

لینک ارسال

سلام؛ تشکر ویژه دارم از شما دوست و استاد گرامی؛ کتابخانه خیلی خوبیه و حرف نداره.

این لایوت ها رو پیشنهاد می کنم:

1- یک خطی

2- دو خطی با عکس و یک CheckBox جلوی متن

موفق و موید باشید

لینک ارسال

سلام

ممنون از همت بالای شما

به نظرم از امکانات لیست ویو اگه نمایش نتایج جستجو باشه خوبه، خط اول عنوان مطلبی که کلمه مورد نظر داخلشه، خط دوم قسمتی از متنی که کلمه موردنظر داخلشه و حتی اضافه کردن خط سوم.علاوه بر عکسی که در ابتدای لیست ویو قرار میگیره، معمولا یکی دو تا عکس کوچک در انتهای لیست ویو اضافه میشه. (مثلا برای حذف آیتم، دانلود یا...).

اگه بشه تعداد خطوط لیست ویو، تعداد تصاویر مورد استفاده در انتها قابل انتخاب باشه که دیگه عالی میشه. :roomNemishe:

ضمنا بعضی مواقع لازم میشه که ما برای هر آیتم مثلا شماره بزنیم. مثلا ابتدای هر سطر، یک شماره و در ادامه سه خط تکست داشته باشیم و در انتها دو سه باتن کوچک!!

البته من قبلا اینها رو با اسکرول ویو و مولتی پنل انجامش داده م. نمیدونم اصلا منطقی هست با لیست ویو یا نه. ولی به هر حال ... :S

ضمنا من با نمایش قسمتی از مطلب جستجو شده که کلمه مورد نظر داخلش هست مشکل دارم ونمیدونم باید چیکار کنم (با دستور substring و index of و اینها هم به جایی نرسیدم! و اگه کسی بتونه یه جایی آموزشش بده و ما رو راهنمایی کنه ممنون می شم) :roomNemishe:

لینک ارسال

تغییر دادم چبزی میخاستم نشد

کل آیتم های گرید ویو شما بهم چسبیده و وقتی رنگی میکنم اینجوری میشه 

01.PNG

ولی چیزی من منظورم بود مثل اپ دیوار و مانند اونه 

اینجوری 

cs.PNG

نگاه کنید بین هر آیتمش از هر 4 طرف فاصله داره میشه اینجوری در آورد ؟

لینک ارسال

هموطن میگم توی کتابخونه همچین امکانی نیست ! یعنی هنوز این امکان رو برای این کار که یک در میون رنگی شه رو نزاشتم ! بعد شما اومدی روشش رو توضیح میدی ؟ واقعا مرسی که منو از این سردرگمی نجات دادی ، همیشه دوست داشتم یاد بگیرم چجوری آیتم هارو یک در میون رنگی کنم

مگه ایتم های لیست ویو شما تگ نداره؟ یا value یا position نداره؟
لینک ارسال

ببخشید من اگه میدونستم چطوری واقعا سوال نمی پرسیدم . میشه یکم دقیق تر بگید ؟

1 . برای گذاشتن عکس به جای هر آیتم دقیقا کجای xml رو باید تغییر بدم ؟ و چی باید بنویسم ؟

2 . چطوری برای اتصال دو جدول در دو اکتیویتی از position استفاده کنم ؟ ( جزئیات مشکل رو توی پست قبلیم ، پست 127 ، گفته بودم )

من واقعا منتظر جواب هستم . ممنون

عکس مورد نظر رو بزارید تو پوشه drawable ، برای مثال pic.png و این کد رو توی تگ لیوت اصلی یعنی RelativeLayout اضافه کنید : 

android:background="@drawable/pic"

سوال دومتون رو هم اصلا متوجه نشدم

لینک ارسال

سلام ممنون بابت این کتابخونه !

میخوام عکس هامو از SD کارت لود کنم

ولی فک کنم فقط میشه از Assets لود کرد عکس های AriaAdapterWithImage رو

لطفاً راه حلی نشون بدید

اگه بشه مستقیم Bitmap گذاشت که عالی میشه

لینک ارسال

ببخشید آقا امین کاش شما یه کلیپ تصویری کوتاه درست میکردید و روش سرچ و علاقه مندی رو توی لیست آریا آموزش میدادید . حتی اگر هزینه ای داشته باشه مشکلی نیست . فقط میخوام یاد بگیرم و توی برنامم پیاده کنم . ممنون میشم

لینک ارسال

جناب شاهدی من وقتی روی لیست ویو کلیک می کنم پاسخ نمی دهد یعنی روی بعضی گوشی ها جواب می دهد ولی روی بعضی دیگه نه

مثلا روی شبیه ساز جواب نمی دهد ولی روی تبلت و گوشیم جواب می دهد روی شش تا گوشی امتحان کردم سه تا جواب داد سه تاش جواب نداد ولی برای همون لیست ویو رویداد کلیک روی عکس برای همه کار می کنه

می شه بررسی کنید ببینید علت چیه؟

منظورم Sub list_select (position As Int) است مشخصه که کلیک اتفاق می افته چون رنگ آیتم عوض می شه ولی رخدادی که باید فعال شه انجام نمی شه

نمونه کد خودتون را هم امتحان کردم همین وضعیت را داشت

با ورژن جدید کتابخانه هم همین وضعیت را دارد لطفا کمک کنید چون باید برنامه را امروز و فردا تحویل شخص بدم بازم ممنون

یه سوال دیگه هم اینکه آیا در نمایش گرید ویو می شه سایز عکس ها را متفاوت داد یعنی طول و عرض عکس ها یکی نباشه یا مثلا گرد کرد؟

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...