رفتن به مطلب

لیست ویو قدرتمند و بسیار سریع AriaListView

امین شاهدی

ارسال‌های توصیه شده

در 1 ساعت قبل، نورنما گفته است :

سلام

گالری بسته به سایز تصویرتون ،تصویررو نمایش میده ،

یعنی اگر صفحه برنامه تون حالت افقی داشته باشه ولی تصاویری که استفاده میکنید مربع شکل یا عمودی وخوابیده باشند ،

طول و عرض تصویررو باهم و به صورت یکسان کوچک وبزرگ میکنه و نمایش میده

وطبیعتا تصویر مربع شکل یا عمودی وخوابیده  ،فول اسکرین نخواهد شد،فقط تصاویر افقی دارای سایزمتناسب با سایزاستاندارد گوگل فول اسکرین خواهد شد .:malih:

چون مشخصه که اگر فول اسکرین کند  طول وعرض عکس یکسان بزرگ نخواهد شد و در تصویر هایی به صورت افقی یا عمودی کشیدگی بدشکل ایجاد میشود! 

*** قبلا در پست زیر همین مطلب عرض شده بود و نمونه سورسی که تصویر فول اسکرین هم دارد در آن بود ،

بااستفاده از اندازه آن تصویر فول اسکرین واقع در سورس می تونید تصاویرتان را دستی یا بااستفاده از کتابخانه های تغییرسایز عکس ، تغییر اندازه داده وسپس به آریاگالری انتقالش بدهید .

ببینید من عکس هام افقیه به صورت مستطیل و جوری هست که فول اسکرین بشه . اما الان کلا عکس وسطه . یعنی نه از بالا و پایین و نه از بغل اصلا چسبیده به صفحه نیست ....

حتما راهی داره که فول اسکرین بشه ...

اون لینک هم که فرستادید لینک پست اول همین تاپیک بود نمیدونم به کچاش اشاره داشتین ..

اگه کسی بتونه مشکلم رو حل کنه ممنون میشم

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 1.1k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

بیشترین ارسال‌ها در این موضوع

ارسال‌های محبوب

با سلام خدمت دوستان عزیز ، خب کتابخونه توی فروشگاه قرار گرفت و میتونین خیلی راحت کتابخونه+ ریسورس ها + سورس + آموزش تصویری رو از فروشگاه تهیه کنید ،   امکانات کتابخونه هم به این صورته : -

دوست عزیز واسه این کتابخونه واقعا زحمت کشیدم و چند روز تمام وقتم روش بود ، مشابه همین توی سایت مرجع 25 یورو قیمتشه ! ! یعنی حدود 100هزار تومن ، من هنوزم دارم روش دارم میزارم و وقتمو میزارم پاش، همین چ

با سلام ،    ورژن 4 هم آماده شد ، که امکانات زیر به کتابخونه اضافه شده :  - لیوت همراه با باتن اضافه شد در سه حالت راست چین و چپ چین و وسط چین  - مشکل کلیک شدن روی بعضی دیوایس ها هم  کلا برطرف شده

تصاویر ارسال شده

لینک پست اول همین قسمت نیست . شما باید روی گزینه (نورنما پاسخ به موضوع) کلیک کنیدوصبرکنید تا به پست مطلب مورد نظر برود

در پایین باز لینک پست موردنظر را اوردم

https://answercenter.ir/topic/10302-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%88%DB%8C%D9%88-%D9%82%D8%AF%D8%B1%D8%AA%D9%85%D9%86%D8%AF-%D9%88-%D8%A8%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%B9-arialistview/?do=findComment&comment=114903

تصویر افقی هم نه هرافقی که ! سایزش ظاهرا باید بااستاندارد گوگل باشه ، یه تصویراینطوری داخل سورس هست 

منظورم این سورسه

(نمونه سورس Aria Gallery با سه سایز متفاوت )

لینک ارسال

کسی میتونه سایز استاندارد عکس برای فول اسکرین رو بده لطفا ؟؟

آقای شاهدی نمیاید پاسخ بدید ؟

من از دیروز برای یه فول اسکرین گیر کردم ...

لینک ارسال

سلام 

عرض کردم توی سورس نمونه تصویر که فول اسکرین میشه هست ! 

البته دوباره نگاه کردم اندازه های تصویر که معمولا باید با استاندارد گوگل هماهنگ باشن نیست ولی 

مثلا تصاویر با اندازه های زیر فول اسکرین میشوند :

661*495  و ضرایبی ازاین دو عدد ، در ضرایب بزرگتر کارمیکندوفول اسکرین میشود. مثلا عددزیرهم همانطوراست :   

990*1322

ضمنا همانطورکه درتایپیکی که قبلا براتون فرستاده بودم ، فایل imgviewelayout.xml  در پوشه AriaListViewResources\layout  هم حتما باید چنین تنظیم باشد : 

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<RelativeLayout xmlns:android="http://schemas.android.com/apk/res/android"
    android:layout_width="fill_parent"
    android:layout_height="match_parent"

>

<ImageView
        android:layout_width="fill_parent"
        android:layout_height="fill_parent"
        android:id="@+id/imageView"
        android:scaleType="centerInside" />

</RelativeLayout>

لینک ارسال

در در 1396/07/18, 23:47:25، mahfelsoft گفته است :

ببخشید برلی گالری ویو من اندازه های گالری رو 0 تا 100 دادم اما باز عکس هام فول اسکرین نمیشه ..

چطور باید کاری کنیم که عکس ها کاملا فول اسکرین باشه ؟

scalType ایمیج ویو رو توی فایل xml به fitxy تغییر بدین اگه هم نبود اضافه کنید

لینک ارسال

سلام اقای شاهدی لطفا راهنمایی بکنید برای قسمت اسلایدر چطور میشه از انیمیشن استفاده کرد

لینک ارسال

میشه بگید چطور گالری باید راست چین بشه ؟

چون اگه بخوام با این کد :     gallery.SetCurrentItem(616,True) صفحات رو برعکس بیارم . بعد شماره صفحه رو که میخوام نمایش بدم از آخر به اول میاد یعنی : 616,615,614,.........

اینجوری نمیخوام . میخوام راست چین باشه و شماره صفحه از 1 تا 616 باشه ...

لطفا راهنمایی کنید ....

دوستان فقط همین مشکل رو دارم اگر جواب بدید ممنون میشم .

لینک ارسال

در در 1396/07/23, 13:22:10، امین شاهدی گفته است :

scalType ایمیج ویو رو توی فایل xml به fitxy تغییر بدین اگه هم نبود اضافه کنید

سلام جناب شاهدی وقت بخیر این expandableList همه چیزش عالیه جز اینکه تایپ فیس قبول نمیکنه میخوام فونت فارسی مورد نظر خودمو بهش بدم همه کارمون هم تکمیل شده فقط لنگ این مورد هستیم می شه اضافه اش کنید بی زحمت؟؟

لینک ارسال

آقای شاهدی لطف می کنید جواب بدید . من دو روزه به خاطر یه سوال کوچیک معطل شدم . حداقل تاپیک خودتون رو پشتیبانی کنید ...

سوالم اینه چطور گالری باید راست چین بشه ؟

چون اگه بخوام با این کد :     gallery.SetCurrentItem(616,True) صفحات رو برعکس بیارم . بعد شماره صفحه رو که میخوام نمایش بدم از آخر به اول میاد یعنی : 616,615,614,.........

لینک ارسال

؟؟؟؟؟ آقای شاهدی تاپیک و کتابخونه خودتون رو پشتیبانی نمیکنید ؟ برای یه سوال ساده چند روز باید معطل بمونم ؟

سوالم اینه چطور گالری باید راست چین بشه ؟

یه سوال دیگه هم دارم وقتی از لایه "layout_button_right" میخوام استفاده کنم چطور موارد رو از دیتابیس بگیرم و بریزم توی لیست ؟چون توی آموزش فقط بدون دیتابیس توضیح دادید

لینک ارسال

• 3 هفته بعد...

آقا مشکل تداخل کتابخونه پیکاسو با آریا لیست ویو رو چطور باید برطرف کرد؟؟؟ کسی پاسخگو نیست؟؟؟

لینک ارسال

سلام وقتی تیک arialistview رو میزنی دیگه نیازی به استفاده از پیکاسو نیست و داخل خود اریالیست ویو از  متد های پیکاسو استفاده شده

لینک ارسال

در 8 ساعت قبل، hojjatborohan گفته است :

سلام وقتی تیک arialistview رو میزنی دیگه نیازی به استفاده از پیکاسو نیست و داخل خود اریالیست ویو از  متد های پیکاسو استفاده شده

سلام ممنون از پاسختون. بله درسته اما با پیکاسوی خودش که تست می کنم:

1-نمی دونم چطور تصاویر رو گرد کنم

2-چطور از یک URL عکس رو بخونم

3-پیغام خطا می ده که در زیر می تونید مشاهده کنید.

وقتی از پیکاسوی خود آریا لیست ویو استفاده می کنیم و اینطور می نویسیم:

(picaso_picture.InitializePATH(store_profile_image_url).PlaceholderBitmap(loading_image).resize(img_profile.Width,img_profile.Height).CenterInside.ToImageView(img_profile
و خطای زیر به ما نمایش داده می شه

B4A Version: 7.30
Parsing code.    (0.10s)
Compiling code.    (0.37s)
Compiling layouts code.    (0.11s)
Organizing libraries.    (3.89s)
Generating R file.    (5.87s)
Compiling generated Java code.    Error
B4A line: 117
picaso_picture.InitializePATH(store_profile_image
javac 1.8.0_45
src\naghsheh\App\result_stores_list.java:514: error: incompatible types: BitmapDrawable cannot be converted to Bitmap
mostCurrent._picaso_picture.InitializePATH(mostCurrent._store_profile_image_url).PlaceholderBitmap((android.graphics.Bitmap)(_loading_image.getObject())).resize(mostCurrent._img_profile.getWidth(),mostCurrent._img_profile.getHeight()).centerInside().ToImageView((android.widget.ImageView)(mostCurrent._img_profile.getObject()));

اما با خود کتابخونه پیکاسو که می نویسی دستور به این تغییر می کنه و خیلی راحت می شه عکس رو هم گرد که در خط زیر با همون دستور Transform

picaso_picture.LoadUrl(store_profile_image_url).PlaceholderDrawable(loading_image).resize(img_profile.Width,img_profile.Height).Transform(tr.Transform(0,360)).CenterInside.IntoImageView(img_profile)

توی ویندوز قبلی که داشتم همه چی خوب کار می کرد اما ویندوز رو که عوض کردم این مشکل پیش اومد

لینک ارسال

Dim picas As Picasso
	picas.InitializeURI(url).centerInside.resize(width,height).PlaceholderBitmap(LoadBitmap).ToImageView(imageviewname)

لینک ارسال

سلام، ممنون.
                                                                                                                                                                                                                           ^

لینک ارسال

در 20 ساعت قبل، hojjatborohan گفته است :

Dim picas As Picasso
	picas.InitializeURI(url).centerInside.resize(width,height).PlaceholderBitmap(LoadBitmap).ToImageView(imageviewname)

می دونید چطور میشه تصویر رو گرد کرد با این نسخه از پیکاسو؟

لینک ارسال

• 2 هفته بعد...

آقا من ویدیو های آموزش لیست ویو ر گم کردم

توی فروشگاه هم اینشکلی برام میاد

http://s9.picofile.com/file/8312189284/ariaerror.png

لینک ارسال

در 20 دقیقه قبل، mehran3d گفته است :

آقا من ویدیو های آموزش لیست ویو ر گم کردم

توی فروشگاه هم اینشکلی برام میاد

http://s9.picofile.com/file/8312189284/ariaerror.png

سلام

به اقای شاهدی توی تلگرام پیام بدید براتون فایل رو ارسال کنن.

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...