رفتن به مطلب
  • 0

کلیک روی تصویر و باز شدن تصویر دیگر

JamalG

سوال

چه جوری میشه با لیست ویو ولی با دو تا تصویر،تصویر پیش زمینش یکی باشه ولی وقتی روش کلیک کردی یه تصویر دیگه بشه مثلا همون تصویر ولی یکمی تیره تر یا روشن تر این کد رو استفاده میکنم ولی برام درست نشد باید چیکار کنم؟ این فقط یه تصویر رو نشون میده..... اگه مثلا اسم تصویر دوممونم 2_list.png باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Dim listimg As BitmapDrawable

listimg.Initialize(LoadBitmap(File.DirAssets,"1_list.png"))

listview1.SingleLineLayout.Background=listimg

به زبان ساده تر میخوام ازش به عنوان button استفاده کنم

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

8 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

از دیشب تا حالا 10 تا سوالو جواب دادید چرا کسی سوال منو جواب نمیده؟ یعنی تو این انجمن به این بزرگی که همه برنامه نویسن هیشکی بلد نیست؟؟ یا حال و حوصله ندارین؟

لینک ارسال

آقا پژمان میشه راهنمایی کنی . میخوام این حالت تایمر رو که گفتی برای هر آیتم لیست ویو بزارم . دستکاری کردم اما موفق نشدم . لطفا راهنمایی کنید

لینک ارسال

چیزی که من فهمیدم اینه که شما میخوایید زمانی که روی آیتم های لیست ویو کلیک شد یک عکس خاص واسه اون آیتم نشون داده بشه و دوباره تصویره پیشفرصش بشه؟مثله کاری که با باتن می کنیم؟

لینک ارسال

این روشی که بهت میگم منم واسه شبیه کردن imageView به باتون انجام میدم.

یه لیست ویو بذار.

دوتا متغیر تو قسمت Gloubal تعریف میکنیم:

Dim time As Timer
   Private ListView1 As ListView

یه تایمر تعریف کردیم که وقتی روی لیست کلیک شد عکس پس زمینه اش عوض بشه بعد برگرده به حالت اولش.

دومی هم که متغیر لیست ویو هست.

تایمر رو تو قسمت Activity_create ، ه Initialize میکنیم:

واسه لیست هم یه بک گراند میذاریم.

time.Initialize("time",100)
time.Enabled=False
ListView1.SetBackgroundImage(LoadBitmap(File.DirAssets,"1.png"))

interval تایمر رو گذاشتم 100 و تایمر رو غیر فعال کردم فعلا.

حالا قسمت ListView1_ItemClick بک گراند رو عکس دوم که به قول خودت یکم کمرنگ تر باشه میذاریم و تایمر رو فعال میکنیم.

Sub ListView1_ItemClick (Position As Int, Value As Object)
   ListView1.SetBackgroundImage(LoadBitmap(File.DirAssets,"2.png"))
   time.Enabled=True
End Sub

حالا نوبت اینه که sub تایمر رو بنویسیم و مشخص کنیم که عکس لیست ویو برگرده به حالت اولش و تایمر هم غیر فعال بشه.

Sub time_tick
ListView1.SetBackgroundImage(LoadBitmap(File.DirAssets,"1.png"))
time.Enabled=False
End Sub

تمام.

حالا وقتی روی لیست ویو کلیک شد یه لحظه بکگراندش عوض میشه و دوباره برمیگرده به حالت اولش.

درضمن 1.png و 2.png رو برای مثال گذاشتم،توباید اسم عکس خودتو بدی.

روش خیلی بدی نیست،میتونی ازاین روش هم استفاده کنی.

لینک ارسال

البته من اینو برای تغییر دادن بک گراند لیست ویو گفتم چون سوالتونو خوب نخوندم... میتونید بایکمی تغییر اینو واسه عکس هر آیتم درست کنید،موفق نشدید بگید راهنمایی میکنیم.

لینک ارسال

خیلی ممنون از کدت من اینو استفاده کردم ولی طرز کار این کد همون جوری که خودتونم میدونید وقتی روی آیتم کلیک کردید تا دستتونو برندارید اجرا نمیشه جوری که من مد نظرم بود این بود که به محض اینکه آیتم رو لمس کردی کد اجرا بشه و کار کنه نه این که وقتی دستت رو برداشتی تصویر عوض بشه هست آیا همچین کدی؟؟؟؟؟؟

لینک ارسال

ببین من واسه اینکه بهتر متوجه بشی یه دمو از پروژه سوالی که پرسیدم نوشتم دانلودش کن خودت ببین منظورم چیه.

مثلا وقتی روی button خروج کلیک میکنی تصویرشو عوض میکنه و کار انجام میده ولی برای لیست ویو فقط همون عکسه چیزی که من میخوام اینه که تصویر لیست ویو هم وقتی مثل button خروج کلیک میکنی عکسش عوض بشه.

فک نکنم دیگه بیشتر از این آسون تر و واضع تر روشم رو بگم.

http://s4.picofile.com/file/8164098476/demo.zip.html

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...