رفتن به مطلب

آموزش تصویری کار با RecyclerView

امین شاهدی

ارسال‌های توصیه شده

والا من کل برنامم رو با intellij زدم مشکلی هم نداشتم . الان هم recyclerview  رو می شناسه ولی موقع کامپای ارورای عجیبی می گیره از کلاس  recyclerview.adapter

با تشکر از پاسخگویی شما

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 51
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ
لینک ارسال

سلام دوباره 

گفتم لیست خطا هایی که می گره رو بزارم

1-  Error:(64, 12) java: cannot access android.support.v4.view.ScrollingView

class file for android.support.v4.view.ScrollingView not found

2- Error:(36, 8) java: cannot access android.support.v4.view.NestedScrollingChild
  class file for android.support.v4.view.NestedScrollingChild not found

3- Error:(36, 68) java: type argument com.city.gbmarket.ViewAdopter.MyViewHolder is not within bounds of type-variable VH

4- Error:(41, 9) java: cannot find symbol
  symbol:   variable this

5- Error:(46, 5) java: method does not override or implement a method from a supertype

6- Error:(50, 35) java: an enclosing instance that contains com.city.gbmarket.ViewAdopter.MyViewHolder is required

7- Error:(1024, 27) java: incompatible types: com.city.gbmarket.ViewAdopter cannot be converted to android.support.v7.widget.RecyclerView.Adapter

یه سوال دیگه می خواستم بدونم arialistview که در فروشگاه دارید در intellij  قابل استفاده هست. در ضمن  سایت موقع ثبت سفارش به درگاه بانک منتقل نمی کنه و امکان خرید وجود نداره. 
لینک ارسال

با سلام ، این آموزش شروع کار با RecyclerView هستش که خب خیلی هاتون میدونین این ویو دیگه تقریبا جایگزین ListView و GridView شده و خب قدرت و کارایی و سرعت و خلاصه از همه لحاظ کلی ارتقا پیدا کرده نسبت به لیست ویو و گرید ویو ، توی این آموزش هم ساخت adapter و نمایش لیوت ها و اطلاعات با RecyclerView و CardView رو یاد میگیرین و خب یه ذره انیمیشن هم برای اضافه و کم کردن آیتم ها و . . . هم توضیح دادم ، آموزش های بعدی برای Swip و .. آیتم ها رو هم تا چند روز دیگه ضبط میکنم

دانلود 47mb

recyclerview-cardview.png

این برای بیسیک است یا جاوا

لینک ارسال

با سلام مجدد 

اقا یک کتاب خونه جر می خوام کارکردش مثل همین ariaListview باشه. دمتون گرم جواب بدبد بد کارم گیر کرده. چند روزه خواب و خوراک ندارم

لینک ارسال

• 4 هفته بعد...

سلام

اول تشکر بابت آموزش

من طبق آموزش انجام دادم درست شده همه چی ولی الان به یه مشکل برخوردم هر کاری میکنم نمیشه

چه جوری باید نوشت رو آیتم کلیک شد بره به یه صفحه دیگه

لطفا کمک کنید

متشکرم

لینک ارسال

سلام

اول تشکر بابت آموزش

من طبق آموزش انجام دادم درست شده همه چی ولی الان به یه مشکل برخوردم هر کاری میکنم نمیشه

چه جوری باید نوشت رو آیتم کلیک شد بره به یه صفحه دیگه

لطفا کمک کنید

متشکرم

سلام

دوستم شما باید اون View  که برای این کار می خوایید رو در OnBindView (  اگه اشتباه ننوشته باشم ) رویداد کلییکشرو تعریف کنید

می تونید رویداد OnClick رو هم به کلاس Impelemnt   کنید و خارج از OnBindView  کدهای رویداد کلیک ویو هارو بنویسید. 

لینک ارسال

• 3 هفته بعد...

عزیزم

کلا فک کنم متوجه ریسایکل ویو نشدید که چی چیه :gol:

ببین، این اولا نیاز به اسکرول ویو نداره و درست میشه خودش و اسکرول میشه این از این

چیز دیگه که اشاره کردی بهش اینه که تو اگه 3-4 میلیون ایتمم بدی به این، میاد و چندتا قبل اولین ایتیمی که الان مشخص هست و چند بعد اخرین ایتمی که مشخصه تو صفحه گوشی رو میگیره از اون لیستی که بهش دادی، به محضه اینکه یه ایتم اومد پایین، یه ایتم از بالا کم میکنه، یعنی در اصل همون لود دونه دونه ای که شما بهش اشاره کردی

اصلا کندی نداره، لیمیت و این کارا هم لازم نیست، من همین الان خودم تو اپ خودم 2000 تا دقیق ایتم باهاش لود میکنم و مشکلی نداره...

عکسارو بنگر لدفن :)

https://camo.githubusercontent.com/9ec060191347dd366729c095b529ed21e763a075/68747470733a2f2f692e696d6775722e636f6d2f535a38694b75752e6a7067

https://camo.githubusercontent.com/32bae7fa8cfbe331e90d50273731694b8a37a444/68747470733a2f2f692e696d6775722e636f6d2f7a706b56554d522e706e67

دوست گلم سلام

ممنون بابت زحمتهایی که کسیدی

من یه مشکل بزرگ دارم و مطمئنم مینونید کمکم کنید

ببینید من با کد زیر هر 2 ثانیه مبزان رمی که برنامه اشغال مییکنه رو نشون میدم

img_main_image.postDelayed(new Runnable() {    @Override    public void run() {        ActivityManager activityManager = (ActivityManager) MainActivity.this.getSystemService(Context.ACTIVITY_SERVICE);        int memoryClass = activityManager.getMemoryClass();        ActivityManager.MemoryInfo memoryInfo = new ActivityManager.MemoryInfo();        activityManager.getMemoryInfo(memoryInfo);        String TAG = "ram";        Log.i(TAG, "\n------------ RAM -------------");        long mb = 1024;        Runtime runtime = Runtime.getRuntime();        Log.i(TAG, "Used Memory:  " + (runtime.totalMemory() - runtime.freeMemory()) / mb);        Log.i(TAG, "Free Memory:  " + runtime.freeMemory()  / mb);        Log.i(TAG, "Total Memory: " + runtime.totalMemory() / mb);        Log.i(TAG, "Max Memory:   " + runtime.maxMemory()   / mb);        //ClearRam();        img_main_image.postDelayed(this, 2500);    }},1000);

خب این از این، قبلا از لیست ویو استفاده میکردم، کارش چی بود؟تعداد زیادی عکس از سرور لود میکرد با کتاب خونه ImageLoader ، مشکل اینجا بود وقتی اطلاعات دریافت میشد و عکسها نمایش داده میشد مثلا 50 مگ از رم اشغال میشد(مثلا) بعد زمانی که فرم و میبستم با این که داخل onDestroy همه چیز و null میکردم اون مقدار رم اشغالی آزاد نمیشد!!همشم مقصر imageview داخل لیست بود چون وقتی میگفتم عکس نشون نده مقدار محدودی رم اشغال میشد و فرم و که میبستم آزاد میشد اما عکس ها رو که نشون میدادم رم آزاد نمیشد!و وقتی دوباره وارد فرم میشدم و عکسها رو باز نشون میدادم باز مثلا 30 مگ به اون 50 مگ اضافه میشد!!اگه 20 بار این اتفاق می افتاد میزان رم اختصاصی به برنامه پر میشد و مینداهتم بیرون!

سوالم اینه ریسایکلر ویو هم همین مشکل و باهاش دارم؟؟اصلا چیکار کنم؟؟ :(

لینک ارسال

سلام مرسی از آموزش خوبتون

من یه سوال دارم.

من تمامی مراحل رو مثل آموزشتون پیش رفتم ولی مشکلی که دارم اینه که چجوری میتونم یه تکست ویو دیگه رو به CardView اضافه کنم.یعنی آموزشی که شما دادید واسه یه CardView هستش که یه تکست ویو داره و مقادیر خودشو میگیره حالا من میخوام یه تکست ویو دیگه رو هم اضافه کنم و مثل همون یکی آرایه رو بهم بدم.اصلا دوست ندارم که مجبور باشم یه فرگمنت درست کنم و همه ی کارا رو توی اون انجام بدم لطفا راهنمایی کنید خیلی گیرم

لینک ارسال

• 1 ماه بعد...

مرسی اموزش واقعا فوق العاده بود و تونستم طبق اموزش درست کنم ریسایکلر ویو رو اما خب ی سری چیزا رو هنوز نفهمیدم 

دقیقا اون کانتکست و لایوت اینفلیتور چیه ؟ کارشون چیه دقیقا عذر میخوام اخه یخورده گیج شدم  :wacko1:

لینک ارسال

مرسی اموزش واقعا فوق العاده بود و تونستم طبق اموزش درست کنم ریسایکلر ویو رو اما خب ی سری چیزا رو هنوز نفهمیدم 

دقیقا اون کانتکست و لایوت اینفلیتور چیه ؟ کارشون چیه دقیقا عذر میخوام اخه یخورده گیج شدم  :wacko1:

context ییکی از برکاربرد ترین شی ها توی اندرویده که میتونین اون رو از هر ویو و اکتیوی و سرویس و برادکست رسیور و بیشتر کلس ها اون رو بگیرید ...

کار context اینه که میتونه به ریسورس های برنامه دسترسی داشته باشه ، میتونی اکتیویتی ها و سرویس ها و برادکست رسیورها و اینتنت ها رو اجرا کنه ، ساخت ویو های اندروید از طریق context انجام میشه و دسترسی به سرویس های سیستمی مثل سرویس بلوتوث ، وای فای و ...  همه از طریق context انجام میشه و در واقع یه بیس کلی برای اکتیویتی و سرویس و کلا برنامه اندرویدتونه

layout inflater هم یه کلس که میاد لیوت های xml رو به ویو های قابل استفاده توی کد نویسی تبدیل میکنه ، یعنی شما لیوتی که با xml نوشته شده رو بهش میدین و بهتون یه view برمیگردونه

لینک ارسال

context ییکی از برکاربرد ترین شی ها توی اندرویده که میتونین اون رو از هر ویو و اکتیوی و سرویس و برادکست رسیور و بیشتر کلس ها اون رو بگیرید ...

کار context اینه که میتونه به ریسورس های برنامه دسترسی داشته باشه ، میتونی اکتیویتی ها و سرویس ها و برادکست رسیورها و اینتنت ها رو اجرا کنه ، ساخت ویو های اندروید از طریق context انجام میشه و دسترسی به سرویس های سیستمی مثل سرویس بلوتوث ، وای فای و ...  همه از طریق context انجام میشه و در واقع یه بیس کلی برای اکتیویتی و سرویس و کلا برنامه اندرویدتونه

layout inflater هم یه کلس که میاد لیوت های xml رو به ویو های قابل استفاده توی کد نویسی تبدیل میکنه ، یعنی شما لیوتی که با xml نوشته شده رو بهش میدین و بهتون یه view برمیگردونه

اهان خیلی ممنون واقعا تشکرررررر  ♥  :give_rose:  :give_rose:  :give_rose:  :give_rose:  :give_rose:

لینک ارسال

• 2 هفته بعد...

سلام

چطور میتونم ریساکلر ویو رو به دیتابیس وصل کنم؟

استرینگ های ارایه ای رو استرینگ معمولی زدم و اطلاعات دیتابیس رو تو یه متغیر دیگه و دادم بهش اما فقط یکی رو برمیگردونه

یعنی تعداد سطر ها درسته ها ولی فقط یه رکورد رو هی تکرار میکنه

ممنون میشم یه توضیح کلی و جزئی بدید :fekr:

--

لینک ارسال

• 1 ماه بعد...

سلام خدمت اساتید.واقعا این آموزش عالی بود.یه سوال دارم ؟

من یه مین اکتیویتی دارم که داخلش یه ویو پیجر هست که فرگمت هام رو با کشیدن به چپ و راست جابه جا میکنه، حالا من میخوام داخل یکی از این فرگمنتها recyclerView بزارم .

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

مثل این عکس

tabone.jpg

لینک ارسال

ساده اس که عزیز

اول ریسایکلر رو تو یه لیوت بزار مثلا به اسم reclayout

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<FrameLayout xmlns:android="http://schemas.android.com/apk/res/android"
             android:layout_width="match_parent"
             android:layout_height="match_parent">
    <android.support.v7.widget.RecyclerView
        xmlns:android="http://schemas.android.com/apk/res/android"
        android:id="@+id/recyclerview"
        android:layout_height="match_parent"/>
</FrameLayout>

حالا تو فرگمنت به شکل زیر ازش استفاده کن

@Override
    public View onCreateView(LayoutInflater inflater, final ViewGroup container, Bundle savedInstanceState) {
        View root = inflater.inflate(R.layout. reclayout, container, false);
 RecyclerView   recyclerView=(RecyclerView) root.findViewById(R.id.recyclerview);
           recyclerView.setLayoutManager(new LinearLayoutManager(container.getContext()));
  recyclerView.setAdapter(yourAdapter);
        return root;
    }

لینک ارسال

در در 1395/06/21, 09:40:29، محمدرضا شاهپیری گفته است :

ساده اس که عزیز

اول ریسایکلر رو تو یه لیوت بزار مثلا به اسم reclayout

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<FrameLayout xmlns:android="http://schemas.android.com/apk/res/android"
             android:layout_height="match_parent">
    <android.support.v7.widget.RecyclerView
        xmlns:android="http://schemas.android.com/apk/res/android"
        android:id="@+id/recyclerview"
        android:layout_height="match_parent"/>
</FrameLayout>

حالا تو فرگمنت به شکل زیر ازش استفاده کن

@Override
    public View onCreateView(LayoutInflater inflater, final ViewGroup container, Bundle savedInstanceState) {
        View root = inflater.inflate(R.layout. reclayout, container, false);
 RecyclerView   recyclerView=(RecyclerView) root.findViewById(R.id.recyclerview);
           recyclerView.setLayoutManager(new LinearLayoutManager(container.getContext()));
  recyclerView.setAdapter(yourAdapter);
        return root;
    }

سلام

باتشکر از پاسخگویی تون

1 - همون آداپتور داخل این کد استفاده میشه ؟

2- من با همین آداپتر شما نوشتم ست آداپتر نمی کنه. آداپترش فرق میکنه؟

لینک ارسال

• 1 ماه بعد...

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...