رفتن به مطلب
  • 0

ساخت قران با معنی نمایش معنی کلمات

ali-akbar

سوال

سلام من میخوام ی قران بسازم رو کلمات که کار بر دست گذاشت معنی کلماتش نمایش  داده بشه دوستان اگه مایلند بیایین همکاری کنیم و بسازیم

سوالم اینه چطور باید دیتا بیس را بسازم هر سوره را داخل قیلدی میریزم خب حالا هر صفحه مثلا 50 تا تقریبا کلمه داره یعنی معانی طبق متن هر صفحه اس و معنی کلمات کلی نیست

؟؟؟/

چطور تشخیص بدم که این کلمه از بین کلمات دیگه معنی شو میخوام نمایش بدم

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

3 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

از اون جا که مطمعنا نمیتونی هوش مصنوعی بنویسی که خودش تشخیص بده

این راه حل منه ولی به نظر خودمم منطقی نمیاد و افزونگی داره خیلی خخخ

باید از دوتا جدول استفاده کنی

یکی یه معنی فارسی و یه ایدی . باید تمام کلمه های معنی ها داخلش ذخیره بشه ولی کلمات تکراری نیاز نیست

جدول دوم تمام کلمه های عربی با ایدی و همچنین ایدی معنی

یعنی اگر کلمه الناس جستجو شد بره سراغ ایدیش معنی و بفهمه معنی چیه

که البته واسه عربی ممکنه چند معنی داشته باشه و باید چند معنی را درنظر بگیری و فعل ها یا ضمیر ها که چند حالت نوشته میشن کلی افزونگی ایجاد میکنه و در هر صورت اخرش چیز خوبی در نمیاد :|

-----------------

یه راه دیگه اینه که دیتابیس معنی کلمه بذاری داخل برنامه که اینم ممکنه اشتباه معنی کنه چون داخل جمله معنی متفاوت داره کلمه.

----------------

میمونه راه درست یعنی هوش مصنوعی که تمام قواعد و ادبیات عربی را بفهمه همچنین تفسیر های مختلق قرآن را .

حالا کدوم را دوست دارید شما ؟ :|

لینک ارسال

ممنون

ی چیزی را بگم روشن تر بشه ببینید برای هر صفحه من ی سری کلمات جدا دارم مخصوص اون صفحه و ین نیست که بخوام بره ریشه و اینهاشا در بیاره این ی نکته

با این اوصاف من باید چیکار کنم

دو اینکه چطور میشه رنگ بعضی کلمات عوض شده دارم بگذارم تو دیتا بیس و همون طور نمایش بده

لینک ارسال

ghorun.jpg

به نظرم ی همچین کاری که بخوام انجام میده

حالا چطور از وسط متن این شماره 6 را میتونم بخونم که بگم بره سوره فلان و ایه فلان را ازدیتا بیس بیاره

کسی میخواد ثواب ش شریک بشه بسم ا..

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...