رفتن به مطلب
  • 0

در باره ساخت بازی های _ کارتی_ مثل حکم و چهاربرگ و ....

arastooms

سوال

سلام به همه عزیزان مخصوصا اساتید انجمن که همیشه مدیون این عزیزان هستم
چند وقتی به فکر ساخت یک باز ساده با کارت های بازی هستم مثل ( حکم و چهاربرگ و ...)
امروز در بازار دیدم این برنامه ها هست و برام جالب بود که بدونم سیستم ساخت این برنامه ها اصولا چه طور هست ؟
یهنی از کجا باید شروع کرد ؟
آیا با بیسیک 4 میشه ساخت ؟
یا پیشنهاد دیگه ای دارید ؟
و آیا متور این بازی ها ( که فکر میکنم یه جوری باید یه هوش منصنوعی خیلی ساده باشه ) نوشتنش سخته؟؟ و اصولا با بیسیک 4 میشه کاری کرد
///////////
از همه عزیزان که در این زمینه اطلاعاتی دارند حتی در حد 1 خط نوشته 
خواهش میکنم دریغ نکنند در راهنمایی 
مرسی و تشکر
:gol:  :gol:  :gol:  :gol:  :gol:

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

7 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

بچه ها راهنمایی خاصی نیست؟؟

لینک ارسال

من تا بحال بازی هایی همانند حکم در‌کافه بازار ندیدم ، چون که طبق قوانین این شکل بازی ها ممنوع است. اما اگر منظورتون از بازی های کارتی بازی هایی مثل فروت کروفت هست ، باید با موتور های بازی سازی بسازید. بیسیک ۴ اندروید قابلیت ساخت این بازی ها را داره (حتی یکی از دوستانمون یکی از بهترین ها رو ساخته بود) اما خوب به علت این که برای این کار ساخته نشده در خروجی علیرغم تلاش بسیار باگ هایی مشاهده می شه و در ضمن بسیار هم سخت هست. بنابر این باید از موتور های بازی سازی استفاده کنید ، اما در‌مورد هوش مصنوعی‌ من در این بازی ها هوش نمی بینم! کارت ها اساس بازی هستند و هوشی به خودی‌خود ندارند‌! البته شاید من منظور رو درست نفهمیدم ... لطفا یک مثال با لینک دانلود بزنید! تا روی اون راهنمایی کنیم.

سلام مرسی از پاسخ شما دوست خوب 

در باره این که برنامه ها طبق قانون نباید باشه در کافه بازار که باید بگم هست و اینم لینکش

البته من خیلی خوشحالم که میشه برنامه هایی از این دست رو روکافه بازار گذاشت

در هر صورت این لینک برنامه ها 

https://cafebazaar.ir/search/?q=%D8%AD%DA%A9%D9%85&l=fa

این رو ببینید برای توضیحات نوشته شده :توضیح در مورد سطح های بازی :

سطح ساده = هوش مصنوعی، سطح پایینی دارد و در اکثر مواقع کارت ها را به صورت تصادفی روی زمین قرار می دهد.

سطح متوسط = هوش مصنوعی، با توجه به شرایط بازی و کارت هایی که دارد تصمیم گیری می کند.

سطح حرفه ای = هوش مصنوعی، تمام اتفاقات بازی تا آن لحظه را بررسی و تجزیه و تحلیل می کند و بهترین تصمیم ممکن را می گیرد.

لینک ارسال

ببنید با توجه به ناآشنای شما با موتورهای بازی من کنستراکت2 رو پیشنهاد میکنم برای شروع 

هم فهمش ساده تر و هم تو ساخت بازی های 2بعدی توانایی خیلی خوبی داره و میتونم بگم کدنویسی نداره 

منابع و انجمن مخصوص به خودش داره فقط کافی یه سرچی تو نت بزنی 

در مورد ساخت بازی ایده خیلی مهمه ولی نباید گرافیکو بیخیال شد این 2تا اگر خوب کار بشه دانلود بازی از مرز 500 هزار تا رد میشه 

نمونه اش بازی موتوری .

الان بازی فورت کرافت ماهی بین 40 تا 80 میلیون در میاره 

یه نکته ای هم بگم همیین بازی اولش 50 میلیون هزینه کرده

لینک ارسال

من یه ماه پیش ایمیل دادم به بازار گفت جدیدا اگر این بازی ها یه نفره باشه مشکل نداره

دوما هوش مصنوعی میخواد این بازی ها و بلفرض هم که بلد باشی هوش مصنوعی باید حرفه ای ترین ورق باز باشی تا بتونی بفهمی اصلا چیکار باید بکنی.

این بازی های ورق که داخل بازار تماما از مدل های خارجی دیکامپایل شدن و سپس کامپایل شدن

و توجه هم بکنید فقط مثل هم هستن و فقط عکس هاشون فرق داره

لینک ارسال

ولی بازی های ورق و اصولا هوش مصنوعی این بازی ها از الگریتم خاصی استفاده میکنه 
که معمولا برای 52 تا کارت نوشته میشه و 4 رنگ یا خال ..
طبق قوانین بازی میشه از یرنامه های ورق الگو برداری کرد ولی نکته اینجاست که با چه زبانی و چه برنامه ای بهتر این قسمت برنامه نوشته بشه و آیا سورس بازی هست در اینترنت که ببینیم و الگو بگیریم از روش نوشتن این مدل برنامه ها 

لینک ارسال

من تا بحال بازی هایی همانند حکم در‌کافه بازار ندیدم ، چون که طبق قوانین این شکل بازی ها ممنوع است. اما اگر منظورتون از بازی های کارتی بازی هایی مثل فروت کروفت هست ، باید با موتور های بازی سازی بسازید. بیسیک ۴ اندروید قابلیت ساخت این بازی ها را داره (حتی یکی از دوستانمون یکی از بهترین ها رو ساخته بود) اما خوب به علت این که برای این کار ساخته نشده در خروجی علیرغم تلاش بسیار باگ هایی مشاهده می شه و در ضمن بسیار هم سخت هست. بنابر این باید از موتور های بازی سازی استفاده کنید ، اما در‌مورد هوش مصنوعی‌ من در این بازی ها هوش نمی بینم! کارت ها اساس بازی هستند و هوشی به خودی‌خود ندارند‌! البته شاید من منظور رو درست نفهمیدم ... لطفا یک مثال با لینک دانلود بزنید! تا روی اون راهنمایی کنیم.
لینک ارسال

در در 1394/10/28, 15:09:53، arastooms گفته است :

ولی بازی های ورق و اصولا هوش مصنوعی این بازی ها از الگریتم خاصی استفاده میکنه 
که معمولا برای 52 تا کارت نوشته میشه و 4 رنگ یا خال ..
طبق قوانین بازی میشه از یرنامه های ورق الگو برداری کرد ولی نکته اینجاست که با چه زبانی و چه برنامه ای بهتر این قسمت برنامه نوشته بشه و آیا سورس بازی هست در اینترنت که ببینیم و الگو بگیریم از روش نوشتن این مدل برنامه ها 

اگه میخواین حکم بسازین میتونین اول با موتور Construct 2 شروع کنید تا الگوریتم بیاد دستتون. نسبتا کم حجمه و کار کردن باهاش خیلی راحته  اگه میخواین حکم بسازین از 2 تا A همه رو عدد درنظر بگیرین یسری متغیر هم لازمه که تعداد خال های طرفو بشماری مثلا زمینه خشته  شما تعداد خال خشتت 0 پس ازادی از بقیه ی کارتات بندازی قانون بازی کار خاصی نداره ولی کداش زیادن

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...