رفتن به مطلب
  • 0

افکت گذاری صدا رو تصاویر

babi.jonz

سوال

با سلام

بنده یه بازی جورچین ساختم که میخواستم وقتی رو باتن کیلیک میشه و عکس ظاهر میشه صدای مربوط به اون عکس رو که تعیین کردم هم با ظاهر شدن اون عکس پخش بشه، از یه بازی جورچین اسکرین شات گرفتم که بتونم موضوع رو شفاف سازی کنم

دوستان لطفا کمک کنید post-4760-0-84888000-1453221194_thumb.png

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

19 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام .باتن ها چطوری عکس رو میگیرن؟ با همون الگوریتمی که باتن ها عکس رو میگیرن یه شرط بزار که اگه باتن اول عکسش فلان عکس بود فلان آهنگ هم لود و پخش بشه. 

لینک ارسال

خوب ایمیج ویو ها عکسشون ثابته یا متغیر؟ اگه ثابت باشه که فک نکنم زیاد سخت باشه .اگه تصاویر ایمیج ویو ها متغیره که باز با همون الگوریتمی که عکسها جابجا میشن اهنگ رو هم فراخوانی کن

لینک ارسال

دستور شرطی رو به این صورت میشه نوشت ببینید جواب میده...

Sub Button1_Click

If ImageView1.Bitmap = LoadBitmap(File.DirAssets,"عکس مورد نظر") Then
	m.Initialize()
	m.Load(File.DirAssets,"اسم اهنگ مورد نظر")
	m.Play
	End If

End Sub
لینک ارسال

سلام مجدد

شما منظور منو خوب متوجه نشدی این کد فقط یه صدا برای اون باتن میاره ولی همون طور که میدونید در جورچین محل عکس ها عوض میشه مثلا اون عکس گیلاس در ایمج وییوی زیر باتن 15 قرار داده و من با اجرای بازی جدید جای اون عکس عوض میشه و میره به یه ایمج وییوی دیگه در باتن دیگه مثلا میره به باتن 3 من میخوام اون عکس به هر باتن رفت صداش همونی باشه که من تعیین کردم من یه جورچین 4 در 7 که میشه 28 باتن که زیر باتن ها ایمج ویوو قرار داره، دارم میخوام هر عکس هر باتنی که میره صدای خودشو داشته باشه

لینک ارسال

اقا پوریا کدی رو که دادید قبلا امتحان کرده بودم ولی چون شما هم گفتید دوباره امتحان کردم، به درستی کامپایل میشه ولی هیچ صدایی پخش نمیکنه من حتی یه پروژه جدید ساختم ،گفتم شاید این کد تو پروژه ی اصلی من جواب نمیده ولی تو پروژه جدید دوتا باتن و دوتا ایمج وییو گذاشتم ولی همون طور که گفتم کامپایل میشه ولی صدایی پخش نمیکنه

لینک ارسال

دوست عزیز کد قبلی ممکنه به خاطر عبارت شرطی طولانیش درست عمل نکرده که من این احتمال میدادم این کدهای که مینویسیم رو امتحان کن فقط من دستی عکس ها رو به ایمیج ویو نسبت دادم بنده امتحان کردم جواب داده...

کدهای sub globals

Private Button1 As Button

Private ImageView1 As ImageView
	        Private ImageView2 As ImageView

Dim m As MediaPlayer

Dim Bim As BitmapDrawable
		Dim Bim1 As BitmapDrawable

کدهای activity create 

Bim.Initialize(LoadBitmap(File.DirAssets,"1 (1).png"))
	ImageView1.Background = Bim

Bim1.Initialize(LoadBitmap(File.DirAssets,"1 (2).png"))
	ImageView2.Background = Bim1

و کدهای رویداد کلیک باتن

Sub Button1_Click

If ImageView1.Background = Bim Then
	m.Initialize()
	m.Load(File.DirAssets,"1.mp3")
	m.Play
	End If

End Sub

و در اخر اگه خواستید چک کنید که کدوم عکس تو ایمیج ویو هست بیاید این مدلی دستور شرط رو بنویسید...

Sub Button1_Click

If ImageView1.Background = Bim Or ImageView1.Background = Bim1  Then
	m.Initialize()
	m.Load(File.DirAssets,"1.mp3")
	m.Play
	End If

End Sub
لینک ارسال

ممنون،ولی من نمیتونم تو اکتیویتی عکس رو برای ایمج وییو تعیین کنم چون یجور اجبار هستش و در اولین بار که بازی رو اجرا میکنم صدرصد ایمج وییو یک همون عکس خواد بود که تو اکتیویتی تعیین کردم حتی اگه از برنامه در بیام بعد دوباره بیام باز دوباره همون عکس میاد بازی من از حلقه ی فور استفاده میکنه پس اصلا نباید تو اکتیویتی برای ایمج وییو ها عکسی تعیین کنم

پیشنهاد من اینه هرکی میتونه یه بازی جورچین 3*3 بسازه که اگه واقعا برنامه نویسی بلد باشه فکر نکنم بیشتر از 5 دقیقه طول بکشه، یه بازی جورچین بسازه و برا عکس هایی که عوض میشن افکت صدا بذاره بعد بیاد اینجا راهنمایی کنه تا همه استفاده کنن البته اگه دوست داره کدشو نذاره فقط بگه که چیکار کرد و چجوری افکت گذاری کرد .

لینک ارسال

دوستان این سوال من یکی از بهترین سوال هاست تو هیچ سایت ایرانی و خارجی نتونستم جوابی پیدا کنم تو سایت اصلی بیسیک فور اندروید(b4x) هم پرسیدم ولی آقای erel بهم گفت که ما فقط سوال یوزرهای لایسنس شده رو پاسخ میدیم *sigh* دیگه کم کم داره از بیسیک فور اندروید بدم میاد میخوام برم سراغ اکلیپس فکر کنم برا اکلیپس آموزشا بیشتره ولی خوشحال میشم یه استاد پیدا بشه و جواب این سوال منو بده و طرز فکر منو عوض کنه خواهش میکنم جواب بدید تا دیگران هم استفاده کننpleaseeeeeeee

لینک ارسال

ببینید یکار دیگه هم میتونید بکنید مثلا به جای اینکه عکسها تو ایمیج ویوهای مختلف جابجا شه که بنده نمیدونم شما چطور اینکارو کردید میتونید جای خود ایمیج ویوها رو عوض کنید و عکس مربوط به هر ایمیج ویو  رو بدید و در رویداد کلیک هر ایمیج ویو بیاین صدای مورد نظر رو به اون بدید مثل کد زیر...

Sub ImageView1_Click
	m.Initialize()
	m.Load(File.DirAssets,"اهنگ مورد نظر")
	m.Play
End Sub

در غیر اینصورت اگه میتونی کدهاتو بذار...

لینک ارسال

دوست عزیز اینو دانلود کن بازی کن میفهمی چی میخوام

http://cafebazaar.ir/app/?id=ir.mobinteb.joorchin

لینک ارسال

شما برای هر عکس یه موزیک دارین؟

مثلا گلابی فلان و سیب یه صدا؟

خب مشخص کنید باتون هایی که عکس گلابی رو نشون میدن فلان صدا و سیب فلان صدا و ...

همونطور که تصویر رو میگیره اهنگ مربوطه رو هم دریافت کنه

لینک ارسال

سلام اول کتابخونه audio رو فعال کن بعد تو رویداد کلیک باتن این کدها رو بنویس...

Sub Globals

Dim m As MediaPlayer

End Sub
Sub Button1_Click

m.Initialize()
	m.Load(File.DirAssets,"اسم اهنگ مورد نظر")
	m.Play

End Sub
لینک ارسال

سلامی دوباره

نمیتونم کد رو بذارم شما لینک همون بازیو که فرستادم برید ببینید، جورچین نمیدونید چیه؟ مگه بازی نکردید؟ چرا عوض شدن عکس براتون عجیبه آقای پوریا؟؟؟!! یه دکمه ریستارت برا بازی تعیین میکنیم بعد از حلقه ی forاستفاده میکنیم؛

فکر کنم فقط آقایان مهدی ایزدی شهاب.اس الیاس عرفانی و پژمان نیکروان بتونن جواب منو بدن لطفا بهشون بگید من منتظر جوابشونم ممنون

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...