رفتن به مطلب
  • 0

سورس جستجو متن در دیتابیس

omid18

سوال

سلام دوستان یه سورس جستجومتن در دیتابیس میخواستم هرچی سرچ کردم چیزی دست گیرم نشد ممنون

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

4 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام

شما باید با کوئری های SQL  آَشنا باشید همین

به وسیله LIKE   می تونید یک جستجو در دیتابیستون بسازید.

در مورد جستجو در دیتابیس هم فک نکنم کم بحث شده باشه.

لینک ارسال

بابت پاسختون من با کمی سرچ دقیق تر توانجمن یه چیز هایی دستگیرم شد وتونستم سرچمو بنویسم الان 2 سوال: وقتی نتیجه جستجو که تو لیست ویو نمایش داده میشه میخوام با کلیک برو روی نتیجه جستجو متن متن مربوط به اون نتیجه رو نشون بده

اینم عکس صفحه جستجوشده حال میخوام وقتی رو غزل2 کلیک کردم شعر مربوط به این غزلونشون بده http://uupload.ir/files/hfz_screenshot_(27).png

اینم کدی که تو رویداد کلیک لیست ویوhttp://uupload.ir/files/xl24_screenshot_(28).png

سوال دوم:اینکه وقتی space میزنم صفحه لیست ویو پاک میشه ووقتی میخوام یه حرف تایپ کنم تقریبا یه حالت هنگ کردن میگیره ممنون میشم کدشو بهم بگید

لینک ارسال

خب شما کاری که می تونید انجام بدید اینه که از توابع نوع دوم یعنی AddSingleLine2  و AddTwoLines2 و کلا توابعی که برای اضافه کردن آیتم هستش و عدد2 وجود داره باید استفاده کنید

تنها کاری که شما باید انجام بدید باید آیدی اون رکورد هایی که به عنوان نتیجه جستجو نمایش داده میشه رو به لیست ویو بدید

خب ما کوئری جستجو رو نوشتیم و به این شکل به لیست ویو اضافه اضافه می کنیم :

lv.AddSingleLine2(cursor.GetString("Title"),cursor.GetInt("id"))

ببینید آیدی رو اینجا به عنوان Value  در رویداد ItemClick  قرار دادم.یعنی شما با اینکار اگه روی هر آیتم کلیک کنید و بیایید با یک ToastMessaeShow   مقدار Value  رو چاپ کنید می بینید که id  مربوط به رکورد دیتابیستون هست.

خب حالا ما اومدیم به لیست ویو آیتم هایی رو که سرچ کردیم اضافه کردیم و حالا میخواییم با کلیک روی هر آیتم متنشو بگیرم که می تونید مستقیما توی رویداد کوئری رو بنویسید و توی همین اکتویتی نممایش بدید و یا اینکه مقدارشو توی یک متغییر بریزیم و بفرستیم به اکتیویتی دیگه تا اونجا متنشو نمایش بدیم :

Sub lv_ItemClick (Position As Int, Value As Object)
	Dim cr As Cursor
	cr = SQL.ExecQuery("SELECT * FROM tbl WHERE id="&Value)
	cr.Position = 0
	Msgbox(cr.GetString("text"),"")
End Sub

این کد میاد به محض کلیک روی آیتم متن متناظرش رو چاپ می کنه

و یا اینجوری می تونی آیدی رو بگیری و بفرستی به اکتیویتی بعدی :

Sub lv_ItemClick (Position As Int, Value As Object)
	meghdar = Value
	StartActivity(namayesh)
End Sub

متغییر meghdar رو هم باید در Procces_Globals  تعریف کنید.

لینک ارسال

خیلی ممنون دوست عزیز جواب داد خیلی هم خوب بود ام روش دوم نشد اگه میتونید بیشتر توضیج بدید به نظرتون تو روش این که من میخوام مقدار

میخوام اینو تواکتویتی متن نشون بدم

نه مسیج باکسMsgbox(cr.GetString("text"),"") درهر حال خیلی ممنون از کمکتون این مسیج باکس خیلی خوشگلتر وسرعتش بالاتره ولی میخوام اون روششم بلد باشم خلاصه خیلی دمتون گرم

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...