رفتن به مطلب
  • 0

چگونگی طراحی متریال دیزاین

amir1999

سوال

سلام دوستان

من میخوام طراحی متریالو شروع کنم.تو تاپیکا گشتم ولی چیزی که میخواستم پیدا نکردم.

من اندازه های آبجکتایی که توی برنامه قرار میگیره رو میخوام.مثلا این دکمه هایی که گوشه ی پایین درست میشه

یا مثلا تایتل بار.و همچنین فاصله ی عکس ها از دو طرف صفحه.یه زحمت دیگه هم دارم براتون.اون اینه که ترکیب رنگ ها به چه شکلی باشه بهتره؟

مثلا رنگ زمینه در متریال باید چجوری باشه؟یه کم توضیح بدید.راستی یه چیز مهم دیگه هم ایجاد سایه ها زیر همون آبجکتاییه که گفتم.

میدونم سوالاتم زیاد شد ولی خیلیا این مشکلارو دارن.بازم ممنون

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

10 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

خب میشه اندازه ی همون دکمه رو بگید.نمیدونم اسمش چیه همون دکمه صورتی در عکس دوم از چپ بالا

لینک ارسال

اها اونو یادم رفت مثال بزنم اون اسمش Floating Action Button هست ک سورسش تو انجمن هست هم اون حالت سادش هم اون حالتش ک مثه تلگرام وقتی اسکرول میکنی مخفی میشه و دوباره ظاهر میشه، شما اول باید AppCompat رو راه اندازی کنید برا استفاده از اینا، در جریانین دیگه؟!

لینک ارسال

خخخخ.نه والا ولی فک کنم ام کمبات واسه انیمیشنه درسته؟اگه بخوای بدون اپ کمبلت بسازی لازمه؟

لینک ارسال

خخخخ.نه والا ولی فک کنم ام کمبات واسه انیمیشنه درسته؟اگه بخوای بدون اپ کمبلت بسازی لازمه؟

دوست عزیز کتابخانه اپکامپت برای استفاده متریال در بیسیک 4 اندروید جز واجباته و شما حتما باید اونو یاد بگیری و بتونی باهاش کار کنی

لینک ارسال

نه نه ببین کلن برا استفاده از متریال(حالا اعم از ویو ها انیمیشنا ...) ی کتابخونه ای هست ب اسم app compat باید اونو راه اندازی کنی ک خب داستان داره راه اندازیش اول باید Sdk اپدیت باشه بعدم طبق اموزش اقای نیکروان (فک کنم) کارای بیسیکشو راستو ریس کنی

لینک ارسال

خب ی سری چیزا ک توی مستندات گوگل هست میتونید ببینید

امای سری نکته رو تیتر وار میگم 

اینکه برنامه نباید رنگ یکنواختی داشته باشه

یعنی از رنگ ابی با روشنایی های مختلف استفاده بشه

باتن ها و اشیاء درون برنامه رو سعی کنید که از رنگ مخالف استفاده کنید و سرد و گرم رو با هم ترکیب کنید

توی قسمت های تیره برای متن هاتون از رنگ روشن استفاده کنید و بلعکس

لینک ارسال

منظورتون از مستندات گوگل همون اندازه های ابجکتاست؟اخه بعضی جاها دیدم مثلا میگن تایتل بار باید اینقدر dip سایزش باشه.یا مثلا اون باتن پایین اینقدر درصد از راست فاصله داشته باشه.خب اگه اینطوره میشه مستندات فارسیشو بهم بدید؟خودتون از کجا پیدا میکنید؟

لینک ارسال

اطلاعات پایه ای رو اینجا ببینید اعم از مستندات 

http://mrmaterial.ir

منظورتون از مستندات گوگل همون اندازه های ابجکتاست؟اخه بعضی جاها دیدم مثلا میگن تایتل بار باید اینقدر dip سایزش باشه.یا مثلا اون باتن پایین اینقدر درصد از راست فاصله داشته باشه.خب اگه اینطوره میشه مستندات فارسیشو بهم بدید؟خودتون از کجا پیدا میکنید؟

لینک ارسال

مرسی.ولی نمیتونید خودتون سوالامو جواب بدید؟این سایت خیلی شلوغه و چیزی ازش نمیفهمم.من کد های کاربردی رو میخوام نه توصیفات زیبا از منظره های مختلف طبیعت و نمیدونم از این چیزا

لینک ارسال

نمیدونم چی بگم والا، خب متریال ی سری قوانین داره ک باید از اونا تبعیت کنین بهترین حالتش اینه ک چن تا اپ متریال ببینید تا بفهمین چی میگم مثلن تو اکثرشون اسلاید منو وجود داره اسلاید منوش ایکناش ی سری چیزای مشخص و ثابتیه(کلن ایکنای متریال منحصرب فردن) شما مثلن برنامه گوگل پلی یا تلگرام ببین اون طراحی نوار بالای صفحه(اکشن بار) ک تو همشون ب ی صورت هست طراحی کلیش، متریال انیمیشنای روان و زیبایی داره ک منابعش برا بیسیک کمتره و کمتر کتابخونه هاش رپ شده(تبدیل) تصاویر رو ببینید مثلن اکشن بار رو ببینید دکمه منوی اکشن بارو ببینید ک همیشه ب همون صورت و ثابته دکمه سرچ هم همین طور دکمه برگشت... حالت باتن و حالت کلیکش، حالت تاگل باتن، سیک بار، اکتیویتی منو، کلن همه چی حالت خاص خوده متریال رو داره و قابل تغییر نیست، یا مثلن کاردویو ک خودم خیلی دوستش دارم(سمت راست پایین اخرین عکس اون پنل های سایه دارو میگن کارد ویو)

Android_L.png

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...