رفتن به مطلب
  • 0

روش تاید کار بر با ارسال کد ( مثل تلگرام و وایبر و...)

arastooms

سوال

سلام به همه دوستان 
اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید چه طور این برنامه ها کد تایید میفرستن و شماره تلفن میکیرن و ...
من اطلاعاتی ندارم در باره نحوه عملکرد این برنامه ها و خوشحال میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید
که از چه سیستمی استفاده میشه و با بیسیک میشه چنین برنامه ای نوشت که کاربر شماره مبایل بده و کد تایید بیاد و ...
مرسسی

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

17 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام ارسطو

ببین، وقتی ثبت نام میکنی، یه کد مثلا 5 رقمی میره توی دیتابیس...

بعد اون کد رو برات با پیامک ارسال میکنن...

کد رو که وارد میکنی، پست میشه به وب سرویس، وب سرویس چک میکنه کد درسته یا نه و ...

فکر میکنم پروسه اش اینطوری باشه....

لینک ارسال

کاری که شهاب گفت درسته مکانیزمش تقریباً همینطوریه

هر گوشی یه شماره سریال مختص به خودشو داره

حالا اون شماره سریالو هنگام ران گرفتن برنامه یه بار به عنوان کلید اصلی تو دیتابیس ذخیره میکنه

بعد میاد با کد هایی که برای وب سرویس نوشتی به زبان asp.net اون سریالو چک میکنه با شماره سیمکارتی که داخل گوشیه(نه شماره ی تلفن شماره سریال سیم کارت)

بعد یه کد رندوم تعریف میشه برای اون سریال گوشی و سریال سیمکارت که هر بار مقدار request تو دیتابیس 1 شد بیاد اون کدو به صورت پیامک بفرسته

حالا اون کدی که فرستاده شد فچ (featch ) اگه اشتباه ننوشته باشم میشه با کد لاگینی که قراره اجازه ورود به برنامه روبده هر موقع کدی که جنریت شده بود(5 رقمی) با کدی که داخل ادیت تکست یکی بود

میاد عدد داخل ستون login allow رو یک میکنه یعنی کاربر وارد شده دیگه نیازی به مراحل بالا نیست هر موقع هم که لاگ اوت (log out ) بشه اون عدد login allow صفر میشه و مراحل بالا دوباره انجام میشه

تنها موارد مورد نیازشم یه پنل پیامکیه مهارت کد نویسی sql و asp و هماهنگ سازی داخل کد نویسی بیسیک 4 اندروید

بنظرم این کل مراحل کاریه که میخوای انجام بدی شاید راه ساده تر و بهتر از این چیزی که گفتم باشه ولی چون قبلاً روی شبکه مجازی داشتم کار میکردم که ناتموم موندش اینکارارو انجام دادم

پیروز و سربلند باشی :give_rose: :cheshmak:

لینک ارسال

کاری که شهاب گفت درسته مکانیزمش تقریباً همینطوریه

هر گوشی یه شماره سریال مختص به خودشو داره

حالا اون شماره سریالو هنگام ران گرفتن برنامه یه بار به عنوان کلید اصلی تو دیتابیس ذخیره میکنه

بعد میاد با کد هایی که برای وب سرویس نوشتی به زبان asp.net اون سریالو چک میکنه با شماره سیمکارتی که داخل گوشیه(نه شماره ی تلفن شماره سریال سیم کارت)

بعد یه کد رندوم تعریف میشه برای اون سریال گوشی و سریال سیمکارت که هر بار مقدار request تو دیتابیس 1 شد بیاد اون کدو به صورت پیامک بفرسته

حالا اون کدی که فرستاده شد فچ (featch ) اگه اشتباه ننوشته باشم میشه با کد لاگینی که قراره اجازه ورود به برنامه روبده هر موقع کدی که جنریت شده بود(5 رقمی) با کدی که داخل ادیت تکست یکی بود

میاد عدد داخل ستون login allow رو یک میکنه یعنی کاربر وارد شده دیگه نیازی به مراحل بالا نیست هر موقع هم که لاگ اوت (log out ) بشه اون عدد login allow صفر میشه و مراحل بالا دوباره انجام میشه

تنها موارد مورد نیازشم یه پنل پیامکیه مهارت کد نویسی sql و asp و هماهنگ سازی داخل کد نویسی بیسیک 4 اندروید

بنظرم این کل مراحل کاریه که میخوای انجام بدی شاید راه ساده تر و بهتر از این چیزی که گفتم باشه ولی چون قبلاً روی شبکه مجازی داشتم کار میکردم که ناتموم موندش اینکارارو انجام دادم

پیروز و سربلند باشی :give_rose: :cheshmak:

سلام 

مرسی از راهنمایی دوستان 

قسمت ارسال اسمس چه طور کار میکنه یعنی باید برای ارسال از مخابرات یه سرویس بگیریم؟؟؟

لینک ارسال

سلام 

مرسی از راهنمایی دوستان 

قسمت ارسال اسمس چه طور کار میکنه یعنی باید برای ارسال از مخابرات یه سرویس بگیریم؟؟؟

سلام عزیزم

نه ، سایتا میان  و  پنل sms ارائه میدن به وب سرویس مربوطه، مثلا مگم، شما میخوای چیزیو sms کنی، میای و متن و ... رو پست میکنی به پنل، پنل از موجودیت کم میکنه و sms میده

http://www.sms.ir/

http://www.payam-resan.com/

مثلا اینا، نمیدونم معتبرن یا نه اما پنل sms ان...

لینک ارسال

سلام عزیزم

نه ، سایتا میان  و  پنل sms ارائه میدن به وب سرویس مربوطه، مثلا مگم، شما میخوای چیزیو sms کنی، میای و متن و ... رو پست میکنی به پنل، پنل از موجودیت کم میکنه و sms میده

http://www.sms.ir/

http://www.payam-resan.com/

مثلا اینا، نمیدونم معتبرن یا نه اما پنل sms ان...

سلام شهاب جان سپاس و تشکر 

فقط 2 تا سوال آخر

یکی اینکه شماره ها رو ما بشه میدیم با دیتابیس !!! درسته؟؟

همونجا وقتی کاربر ثبت نام میکنه شمارش رو میگیریم میدیم به دیتابیس!! و بعد به این پنل ها که کد رو به شماره ارسال کنند...

و سوال دوم قیمتها چه طوری هست؟خبر داری؟

لینک ارسال

@,

خواهش میکنم تنها کمک تشریحی بود که از دستم بر میومد

در مورد پنل هم بنده نمایندگی پنل اس ام اسی شبنم رو دارم اگر خواستین در خدمتم ارسطو جان :53:

لینک ارسال

سلام شهاب جان سپاس و تشکر 

فقط 2 تا سوال آخر

یکی اینکه شماره ها رو ما بشه میدیم با دیتابیس !!! درسته؟؟

همونجا وقتی کاربر ثبت نام میکنه شمارش رو میگیریم میدیم به دیتابیس!! و بعد به این پنل ها که کد رو به شماره ارسال کنند...

و سوال دوم قیمتها چه طوری هست؟خبر داری؟

قیمت رو من نمیدونم ارسطو جان

یه جورایی اره ، میگیری و میریزی توی بانک، بعد همون لحظه اطلاعات بانکت رو پست میکنی به وبسرویس سایت پیامکیت

اگرم بعدا نیاز به شماره تلفن نداری، همون موقع یه عدد تصادفی  میسازی و با شماره میفرستی برای وب سرویس...

لینک ارسال

سلام من یه راه میونبر بلدم که ن اینتر نت میخاد ن سامانه پیامکی و از این حرفا خلاصه این فکر خودم بود که کد رندوم رو از طریق خط خود کاربر براش ارسال میشه و تاییدش میکنه اگه آموزش و سورس خواستید بگید تا بزارم

لینک ارسال

اگر فرصت کردم دوره آموزشیش رو به صورت کامل براتون آماده میکنم !

لینک ارسال

سلام من یه راه میونبر بلدم که ن اینتر نت میخاد ن سامانه پیامکی و از این حرفا خلاصه این فکر خودم بود که کد رندوم رو از طریق خط خود کاربر براش ارسال میشه و تاییدش میکنه اگه آموزش و سورس خواستید بگید تا بزارم

نیکی و پرسش  :wacko1:  :crazy:  :53:

لینک ارسال

این روش شما خیلی باگ داره و غیر منطقیه :fekr::stop:

لینک ارسال

استاد ایزدی دارم تاپیکارو میگردم این چندمین اموزشیه ک قراره بسازین و بزارین فروشگاه یا سایت ولی تا الان هیچ اموزشی نزاشتین خخخخ

لینک ارسال

مهدی جان اگر بشه خیلی عالی  

این  آموزش تکی هست که هیجا نیست

و بسیار بسیار کاربردی هست برای برنامه های آنلاین و ریجستری

لینک ارسال

استاد ایزدی دارم تاپیکارو میگردم این چندمین اموزشیه ک قراره بسازین و بزارین فروشگاه یا سایت ولی تا الان هیچ اموزشی نزاشتین خخخخ

شما یکم دقتتون ببرید بالاتر بهتره عزیزم. 

http://answercenter.ir/topic/13130-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-sms-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-php%D8%B9%D8%B6%D9%88%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85%DA%A9%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7/#entry82176

موفق باشید

لینک ارسال

لینک ارسال

ممنون اما ......

متاسفانه ، چیزی پیدا نشد!

بخش ویژه کاربری فعال به بالا بازه و کسای که اشتراک ویژه رو خریده باشند

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...