رفتن به مطلب

آموزش کار با گوگل مپ(Google Map)و جی پی اس(GPS)قدم به قدم از اول

jeqele

ارسال‌های توصیه شده

توی بیسیک راهی نداره هنوز اما توی ایکلیپس کتابخانه ای مخصوص این کار هست.

دارم با inline java روش کار میکنم اگه درست شد آموزش میدم اما یکم وقت میبره.

با سلام خدمت دوست عزیزم

من دوتا راه پیدا کردم براش ولی برای دومی که استاندارد هست نیاز به کمک دارم

1.شما بیای مختصات خودت رو بگیری در یک متغیر و مختصات هدف در یک متغیر دیگه بعد بیای وب وییو رو با این آدرس باز کنی

https://www.google.com/maps/dir/addres shoma/addres hadaf

بعد بیار با تایمر هر چند دقیقه مختصات خوذتو بروز کنی بفرسی رو وب وییو

اینکارو کردم جواب داد

ولی راه دوم استفاده از توابع گوگل هست که به صورت xml و json به شما ارائه میده که متاسفانه بنده تسلط به این بخش ندارم آدرس توابع

https://developers.google.com/maps/documentation/directions/?hl=en#DirectionsRequests

اگه در بخش دوم بتونید راهنمایی کنید ممنون میشم

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 102
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ
با سلام خدمت دوست عزیزم

من دوتا راه پیدا کردم براش ولی برای دومی که استاندارد هست نیاز به کمک دارم

1.شما بیای مختصات خودت رو بگیری در یک متغیر و مختصات هدف در یک متغیر دیگه بعد بیای وب وییو رو با این آدرس باز کنی

https://www.google.com/maps/dir/addres shoma/addres hadaf

بعد بیار با تایمر هر چند دقیقه مختصات خوذتو بروز کنی بفرسی رو وب وییو

اینکارو کردم جواب داد

ولی راه دوم استفاده از توابع گوگل هست که به صورت xml و json به شما ارائه میده که متاسفانه بنده تسلط به این بخش ندارم آدرس توابع

https://developers.google.com/maps/documentation/directions/?hl=en#DirectionsRequests

اگه در بخش دوم بتونید راهنمایی کنید ممنون میشم

خوب بخشه اول که کاملا غیر حرفه ای و تابلوه.

اما روش دوم هم برنامه نویسی موبایل نیست.

جاوا اسکریپته نه جاوا.

روش سوم اینه که یه کتابخونه برای ایکلیپس هست یا باهاش برای بیسیک یه کتابخونه بنویسیم که چون کتابخونه پیچیده ایه هنو کسی نرفته سمتش، یا اینکه کتابخونه رو تو اتریبیوت برنامه وارد کنیم و با inline java باهاش کار کنیم که اونم تازه شروع کردم تا جواب بگیرم احتمالا طول میکشه.

اینم لینک کتابخانه ایکلیپسش.

https://github.com/jd-alexander/Google-Directions-Android

لینک ارسال

• 3 هفته بعد...

سلام استاد گرام Allow Mock Locations مث برنامه جامو عوض کن در بازار قرار بوداموزش بدی چند خط توضیح بدی فقط برای اطلاع خودم پ چندتا از دوستان ممنون میشم یه تشکر ویژ ه هم داشته باشم از شما برا خاطر اموزش هایی که بی منت میزارید شاین کار شما باعث پیشرفت خیلی ها در این ضمینه میشه ارزوی سربلندی و پیشرفت در زمینه کاری و خوشبختی در زندگی را برای شما دارم

لینک ارسال

• 2 هفته بعد...

سلام استاد . من یه کدی میخوام که موقعیت جغرافیایی که من هستمو توی دوتا تکس باکس نمایش بده . یعنی وقتی رو یک دکمه کلیک کردم . داخل توتا تکس باکس موقعیت Lit , Lont قرار بگیره .

ممنون میشم اگر این کد رو بهم بدید.

لینک ارسال

• 3 هفته بعد...

سلام استاد . من یه کدی میخوام که موقعیت جغرافیایی که من هستمو توی دوتا تکس باکس نمایش بده . یعنی وقتی رو یک دکمه کلیک کردم . داخل توتا تکس باکس موقعیت Lit , Lont قرار بگیره .

ممنون میشم اگر این کد رو بهم بدید.

سلام دوست من.

اگه بهتون کد بدم دیگه برنامه نویسی یاد نمیگیرید.

توی آموزش های همین تاپیک گرفتن طول و عرض جغرافیایی هست.

فقط توی رویداد LocationChanged مقدار lat و  long رو به دو تا لیبل اختصاص بدید.

این آموزش ها ابزاره، خلاقیت شما باعث میشه این ابزار ها به برنامه های کاربردی تبدیل بشه.

لینک ارسال

• 1 ماه بعد...

مرسی از زحماتتون واقعا

میخاستم اگه میشه توی آموزش های بعدی آموزش بدین که چجوری میشه یه مسیر به یه سری مکان ها که از قبل تعیین شده مثلا هتل ها رو نمایش داد و نزدیک ترینشونو نشون داد

با تشکر :eynak: 

لینک ارسال

سلام دوست عزیز میخوام یک برنامه بنویسم ولی یه جا مشگل دارم میخوام وقتی روی یک دکمه کلیک میکنم  Latitude و Longitude جایی که هستم را روی دو تا تکس باک نمایش بده  .

اگر ممکنه این کد رو به من بدید خیلی حیاتیه

متشکرم . :)

لینک ارسال

• 2 هفته بعد...

سلام خسته نباشید استاد. من تمرین جلسه دوم رو انجام دادم و apk رو توی گوشیم ریختم و نصب کردم. همه چی کار می کنه ولی اون دو تا دکمه کار نمی کنن. حتی تو باتون GPS اگه GPS من فعال نباشه اون صفحه تنظیمات رو میاره ولی وقتی فعاله روی محل من نمی ره و تو باتون Polygan هم هیچ خطی تو صفحه نمی ندازه. کد ها هم عین کد های شماست. لطفا راهنمایی کنید. ممنون

لینک ارسال

• 4 هفته بعد...

من از ورژن 3.82 دارم استفاده مي كنم

مطابق توضيحات عمل كردم ولي هنگام اجرا خطاي

Generating R file.                      Error
invalid resource directory name: D:\android\sdk\android\extras\google\google_play_services\libproject\google-play-services_lib\res/drawable-xxhdpi

مي گيره درحالي كه اين شاخه وجو داره

كمك كنيد لطفا

لینک ارسال

من از ورژن 3.82 دارم استفاده مي كنم

مطابق توضيحات عمل كردم ولي هنگام اجرا خطاي

Generating R file.                      Error

invalid resource directory name: D:\android\sdk\android\extras\google\google_play_services\libproject\google-play-services_lib\res/drawable-xxhdpi

مي گيره درحالي كه اين شاخه وجو داره

كمك كنيد لطفا

google_play_services رو کلا پاک کنید و از طریق SDK Manager دوباره نصب کنید.

لینک ارسال

پست اول با سری سوم آموزش به روز رسانی شد:

قسمت سوم:

آموزش مسیر یابی روی نقشه گوگل،

یعنی دو نقطه جغرافیایی رو به نقشه بدیم بینشون مسیر رو با پیچ و خم هاش روی جاده ها رسم کنه.

فاصله و زمان تخمینی سفر رو هم به دست میاریم.

وآموزش استفاده از ای پی آی Google Places

مثلا میخواید عابر بانک ها در شعاع 6 کیلومتری جایی که هستید رو پیدا کنید.

خیلی راحت با سه خط کد همه رو توی گوگل مپ وارد میکنید.

http://answercenter.ir/topic/6669-آموزش-مسیر-یابی-روی-گوگل-مپ-و-پیدا-کردن-مکان-های-خ/

ایشالا به زودی آموزش های بعدی.

لینک ارسال

google_play_services رو کلا پاک کنید و از طریق SDK Manager دوباره نصب کنید.

سلام ضمن تشکر از آموزش های خوب و البته پاسخگوییت

من کلا پاک کردم اما وقتی می رم تو sdk داخل extra اصلا google play service نیست

ورژن sdk  من هم 22.3 است

باید sdk  را بروز کنم؟ و بعد برای نصب گوگل پلی سرویس از این طریق باید از شیلترشکن استفاده کرد؟

لینک ارسال

از شیلتر شکن فری گیت استفاده کنید.

داخل sdk managee یه منو داره بالا که از اونجا تنظیمات پروکسی رو باز کنید آی پی رو 127.0.0.1 رو بدید و به پورت فکر میکنم 8080 پورتشو رو فریگیت بعد از کانکت شدن مینویسه اگه اشتباه گفتم همونو بنویسید جای پپرت.

بعد رفرش کنید همه ی بخش هایی از اس دی کا که قابل دانلود یا قابل آپدیته لیست میشه براتون.

از قسمت extera که پایینه لینکه خدمات مربوط به گوگل پلی سرویس رو انتخاب کنید و دکمه نصب رو گوشه پایین سمت راست بزنید تا نصب و به تس دی کاتون اضافه شه.

بقیه کارها رو طبق آموزش ها انجام بدین.

Sent from my Hol-U19 using Tapatalk

لینک ارسال

از شیلتر شکن فری گیت استفاده کنید.

داخل sdk managee یه منو داره بالا که از اونجا تنظیمات پروکسی رو باز کنید آی پی رو 127.0.0.1 رو بدید و به پورت فکر میکنم 8080 پورتشو رو فریگیت بعد از کانکت شدن مینویسه اگه اشتباه گفتم همونو بنویسید جای پپرت.

بعد رفرش کنید همه ی بخش هایی از اس دی کا که قابل دانلود یا قابل آپدیته لیست میشه براتون.

از قسمت extera که پایینه لینکه خدمات مربوط به گوگل پلی سرویس رو انتخاب کنید و دکمه نصب رو گوشه پایین سمت راست بزنید تا نصب و به تس دی کاتون اضافه شه.

بقیه کارها رو طبق آموزش ها انجام بدین.

Sent from my Hol-U19 using Tapatalk

سلام

ضمن تشکر از راهنمایی ات من پس از طی یک مسیر طولانی و رسیدن به مرز ناامیدی بالاخره حلش کردم

گفتم تجربه ام را به اشتراک بگذارم شاید به درد کس دیگه ای هم بخوره

اولا بگم من هر کاری می کردم این گوگل پلی سرویس تو لیست sdk من نمی اومد برای حلش از لینک زیر در stackoverflow و پاسخ های  ArhatBaid و Fiaz MR توامان استفاده کردم

http://stackoverflow.com/questions/20301016/missing-google-play-services-in-sdk-manager

وبالاخره گوگل پلی سرویس اومد تو لیست sdk  و من با استفاده از شیلترشکن تو فیلم آپدیتش کردم و مشکل اولم برطرف شد اما یه مشکل دیگه پیدا شد و اونم به گفته سایت اصلی یعنی اینجا مشکل بعد از آپدیت sdk ظاهر می شه و اونم نبود zipalignfile بود

که برای داشتنش به گفته سایت اصلی باید کل 20 ورزن sdk را دانلود می کردم ولی یه دوست راه حلی داده که اونم لینکش را می گذارم کپی کردن zipalign در شاخه tools خود sdk است

لینک زیر

http://www.b4x.com/android/forum/threads/zipalign-cannot-be-find.42535/#content

و برای دانلودzipalign از لینک زیر اقدام کنید

http://www.b4x.com/android/forum/threads/zipalign-cannot-be-find.42535/#post-260818

نکته ای که یادم رفت این بود که قبل از آپدیت sdk از این به بعد این zipalign را یه جایی کپی کنید

ولی باز بعد از اجرا و شبیه سازی یه خطای دیگه پیش اومد که کلی راه در سایت اصلی پیشنهاد شده بود که آخر سر پیشنهاد erl برا من جواب داد اونم کپی google play service.jar از شاخه داخل sdk به درون addlib نرم افزار بود

http://www.b4x.com/android/forum/threads/new-android-sdk-warning.42389/#post-256532

این تجربه خیلی وقت ازم گرفت ولی خوشحالم که بالاخره کار کرد از جناب خلیلی بزرگوار هم به خاطر کار فوق العادش تشکر می کنم

فقط یه میکروفن هم برای کامپیوترت تهیه کن چون کلی نرم افزار تقویت صدا برای شنیدن صدای دلنشینت نصب کردیم

لینک ارسال

جناب خلیلی من هنگامی که می خوام از نمایش نقشه داخل یک تب هاست یا داخل یک اسکرول ویو استفاده کنم چیزی نمایش نمی ده!

در حالی که وقتی به تنهایی استفاده می کنم به خوبی کار می کنه

می تونید راهنماییم کنید مشکل از کجاست؟

لینک ارسال

جناب خلیلی من هنگامی که می خوام از نمایش نقشه داخل یک تب هاست یا داخل یک اسکرول ویو استفاده کنم چیزی نمایش نمی ده!

در حالی که وقتی به تنهایی استفاده می کنم به خوبی کار می کنه

می تونید راهنماییم کنید مشکل از کجاست؟

یه نمونه ساده شده از کد هاتون بدید بررسی کنم

لینک ارسال

از توجه شما سپاسگذارم

چقد باز کردن انجمن سخت شده.

سه تا مشکل هست تو سورست.

یکی این که کلید رو برام نفرستادی و صد درصد با این شرایط هیچ نقشه ای لود نمیشه.

دوم این که یه اروری مربوط به ریسورس ها میده که ربطی به کار ما نداره کلا.

سوم این که شما mapfragment رو روی یه پنل دیگه اینیشیالایز کردید نه روی اسکرول ویو.

این خط رو

mFragment.Initialize("Map", MapPanel)

عوض کنید با

mFragment.Initialize("Map", scvMain.panel)

و البته دقت کنین که قبلش اسکرول ویو شما اینیشیالایز شده باشه و در اکتیویتی اد شده باشه.

لینک ارسال

• 3 هفته بعد...

@jeqele

جناب استاد خلیلی

من یه مدت بی خیال این گوگل مپ شدم

الان دوباره اومدم سراغش من دارم نقشه را توی یه پنل فراخوانی می کنم

همه چیز هم درسته ولی نقشه را نمی آره

تابع map ready اجرا می شه

gmap.IsInitialized برابر true

تمام متغیرهام هم دارای مقدار می شوند ولی هیچ نقشه ای نمی آره رنگ پنلم مثل حالتی می شه که می خواد نقشه بیاره یعنی خاکی می شه ولی هیچی نمی آره

می دونید مشکل از کجاست

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...