رفتن به مطلب

چرا برخی تاپیکها قفل میشوند؟

leilab

ارسال‌های توصیه شده

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دست اندکاران محترم این سایت مفید و ارزشمند

ضمن عرض تشکر بابت زحمات همه اعضا و ادمینهای سایت خواستم سوال کنم دلیل قفل کردن تاپیکها چیست؟

گاهی با سرچ مطلبی را میبینیم و پاسخی هم رد و بدل میشود ضمن اینکه ممکن است تاریخ پست را مد نظر نگیریم. یا سهوا فراموش کنیم تاریخ را ملاحظه نماییم.

اما چرا باید قفل شود آنهم درحالیکه سعی داشتم پاسخ کاملتری ارایه دهم. ولی با تعجب دیدم که به دلیل قدیمی بودن قفل شده است.

جالب اینجا بود که دقیقا مساله را حل کرده ام و جواب کامل را داشتم.

بد نیست ضمن اندیشمند بودن معیارهای انسانی و اخلاقی را در اولویت قرار دهیم.

همه ما میدانیم که آموزش آنچه میدانیم به نوعی برکت دانش مارا خواهد افزود.

با آرزوی موفقیت برای همه اعضا

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

حتما دلیلی داره دوست عزیز که اینطوری میشه ،

وگرنه که ادمین های محترم با کسی احیانا خصومتی ندارن .

تو اکثر مواقع به دلیل تعداد زیاد اسپم ، توهین و بی احترامی و ... این اتفاق میوفته

لینک ارسال

هیچکدام از مواردی که شما ذکر نموده اید در پستی که جواب دادم نبوده است

کاملا محترمانه پاسخها داده شده بود

من هدفهم از درج این تاپیک اطلاع یافتن از عواملی که باعث قفل شدن تاپیکی میشوند بود. تا اگر کوتاهی از سوی من بوده است موارد مربوطه را رعایت نمایم

ممنون از پاسختان

خداوند را سپاس

لینک ارسال

سلام.

کاملا درست میگید و باهاتون موافقم.

خیلی خوبه که حتی تاپیکی که بهش پاسخ داده شده هم باز بمونه تا بقیه هم نظرات یا بقول شما پاسخ های کاملترشون رو ارائه بدن.

اما خب دلایلی وجود داره برای قفل شدن اونها.

مثلا ، متاسفانه کاربرای تازه وارد پیدا میشن و چون اطلاعی ندارن یا شاید دارن... توی همون تاپیک دوباره یه سوال دیگه مطرح میکنن که ربطی بهش نداره و خب در این صورت اگه ما پاسخ اون کاربر رو پاک هم بکنیم بازهم تاپیک الکی بالا اومده و همین مشکلاتی مثل پایین رفتن تاپیک های تازه رو ایجاد میکنه.

یا مثلا یه کاربر بجای اینکه دکمه تشکر رو بزنه میاد یه اسپم میده و تشکر میکنه که بازهم باعث میشه تاپیک بیاد بالا و از مفید بودن خارج بشه.

این خوبه که یه تاپیک مهم توش بحث صورت بگیره ، اما گاهی اوقات تاپیک هایی هستن که نیازی نیست باز باشن چون مثلا جواب سوال یه کد ساده هست و تموم میشه میره... اگه باز بمونه مشکلات بالا پیش میاد. ولی اگه تاپیکی جواب های مختلف داشته باشه و بحث بیشتری میطلبه معمولا بسته نمیشن و توش صحبت میشه تا به جواب نهایی برسن.

از این نوع مشکلات زیاده واسه همین آقای ایزدی و چند نفر از مدیرای محترم تصمیم گرفتن اینکارو انجام بدن که اگه لازم باشه آقای ایزدی میان توضیحات کامل تری رو در این مورد میدن.

لینک ارسال

عرض سلام

مرسی از جوابتون

من طبق اخطاری که دریافت کردم متوجه شدم که مشکل از بالا آمدن تاپیکهای قدیمیست. به نظر من این مشکل رو با تصحیح سورس برنامه این وبسایت به راحتی میشه حل کرد که اگر تاپیکی در یک تابعی و در بازه زمانی خاصی قرار داشت به طور اتوماتیک قفل بشه و بدین ترتیب به راحتی تاپیکهای قدیمی به طور خودکار بالا نخواهند اومد .

این راه حل فکر میکنم بسیار منطقی و درست به نظر میرسه ضمنا از آقای ایزدی تشکر میکنم بابت بیان این مساله که امکان پاسخ مستقیم نبود.

لینک ارسال

داداش شما خیلی لفظ قلم حرف میزنین و برام جالبه  :53:  :fekr:

دوست عزیز تو دورانی که من مدیر بودم خیلی اتفاق می افته که تایپکها رو قفل میکردم و همه دارای دلیل بودن. مثلا چت و اسپم یا لازم نبودن ادامه دادن موضوع و ...

الانم که بازنشته شدم  :DD:  هنوزم اون اسپم بازی و سوالات بی ربط وجود داره. شما هم اگر جواب سوالی رو بلدین بهترین کار ایجاد آموزش متنی ، تصویری یا فایل pdf هستش. اینجوری هم تایپک خاصی ایجاد میشه که خیلی از سوالاترو حل کرده و هم امتیاز کلی شما بالاتر میره. ممنون. 

لینک ارسال

عرض سلام

مرسی از جوابتون

من طبق اخطاری که دریافت کردم متوجه شدم که مشکل از بالا آمدن تاپیکهای قدیمیست. به نظر من این مشکل رو با تصحیح سورس برنامه این وبسایت به راحتی میشه حل کرد که اگر تاپیکی در یک تابعی و در بازه زمانی خاصی قرار داشت به طور اتوماتیک قفل بشه و بدین ترتیب به راحتی تاپیکهای قدیمی به طور خودکار بالا نخواهند اومد .

این راه حل فکر میکنم بسیار منطقی و درست به نظر میرسه ضمنا از آقای ایزدی تشکر میکنم بابت بیان این مساله که امکان پاسخ مستقیم نبود.

سلام ،

خوب است که مشکل رو متوجه شدید. در حقیقت با بالا آمدن تاپیک های قدیمی ، علاوه بر این که فرصت بررسی برای سوالات جدید باقی نمی ماند ، سوالات قدیمی و گاها بی مصرف دوباره باز می شند و وقت و انرژی دوستان در بررسی این تاپیک ها هدر خواهد شد‌. اما در مورد پیشنهادی که فرمودید ، این سایت به طور شخصی کدنویسی نشده است که همه چیز در اختیار ما باشد ، بلکه از سیستم قدرتمند IPB استفاده می کند که این قبیل امکانات به عنوان مد عرضه می شند. بنده خودم تابحال همچین مدی مشاهده نکرده ام که تاپیک ها را با توجه به یک شرط همانند زمان یا ... قفل کند ، اگر باشد برای مصارف دیگر هم می توان استفاده کرد که خیلی خوب است. اما امکانی دیده ام که نوشته ای همانند «این تاپیک قدیمی است ، لطفا اقدام به پست دادن نفرمایید» در بالای تاپیک های قدیمی نمایش داده می شود و کاربر را منع از بالا آوردن آن می کند ، که من این مورد را به آقای ایزدی پیشنهاد می دهم و خود شما هم می توانید اقدام کنید. به امید موفقیت ، در ضمن تاپیک هم به بخش بحث آزاد انتقال یافت!

لینک ارسال

سلام دوستان

همانطور که میدانیم IPB با php نوشته شده است بنابراین میشه یک اسکریپت نوشت که یک فانکشن اجرا کنه که اگر پستی مثلا مربوط به دوماه پیش بود امکان دنبال نمودن یا پاسخ دادن یا هر چیز دیگری که ادمین مایل بود دران غیر فعال گردد

حتی میتوان این اسکریپت را به عنوان کرون جاب روی هاست قرار داد که مثلا ماهی یک بار یا حتی روزی یکبار اتومات این کارها را انجام دهد .

مرسی از پاسخ همه

خداوند را سپاس

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...