رفتن به مطلب
  • 0

حذف کردن صدای زنگهای ذخیره شده در پیشفرض گوشی

پژمان نیکروان

سوال

سلام.

نمیدونم چی بگم.

همونطور که میدونید وقتی یه اهنگ خاصی رو صدای زنگ بذاریم. میره قسمت صدای زنگ های پیشفرض گوشی هم قرار میگیره. قسمت تنطیمات ، تنظیمات صدا و آهنگ زنگ تلفن هست.

چطور باید اینارو حذف کرد؟؟

اسم اهنگ مورد نظر هم دارم...

شاید ازاین دستور بشه یه کارایی کرد:

rm.DeleteRingtone("")

اما نمیدونم چطوره.... مرسی از کمکتون.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

7 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

لینک ارسال

بله کل کار همینه دیگه *خنده*

اولش خودم شک کردم دیدم نه دیگه باس Uri رو جایی ذخیره کنیم.Uri همون آدرسه فایلمونه دیگه.

خوبه که حل شد.

یک توصیه : همیشه توی تست کد و رو توی بلوک Try قرار بدید که گه خطا بده مشخص شه دردش چیه.

موفق باشید

لینک ارسال

سلام و خسته نباشید...

جناب نیکروان امکانش هست یه سورس در این زمینه بذارید ؟ من هم دقیقا مشکل شما رو دارم!

یا حداقل راهنمایی صریح تری بذارید ممنون میشم!

لینک ارسال

آقا مجید مرسی اما مشکل حل شد.خدا رو شکر....... *خنده*راحت بگم مغزم داشت میترکید *خنده*اگه متغیر تعریف میکردم که بعد از این که از برنامه بیرون میومد یا گوشی خاموش میشد دیگه حذف میشد.اومدم بعد از این که یه فایل داخل mediaStore ریخته میشه uri اشو داخل فایل تکست ذخیره کردم.بعد همینجا یه try Catch گذاشتم که اگه اررور داد یعنی فایل از قبل وجود داره و بیاد از فایل تکست uri اشو فراخوانی کنه و حذفش کنه. و دوباره به مدیا استور اضافه کنه و setDefault بکنه.

خوب لطفا بنویس دقیق چکار کردی من برای حذف رینگتون همون ادرس فایل رو کامل میدم اما داخل catch ارور میده

لینک ارسال

اونایی که قبلا برنامه رینگتون ساختن کمک کنن.

میدونم چطور رینگتون مورد نظر پاک میشه.

باید uri اهنگ مورد نظر رو داشته باشیم. که با استفاده از این دستور:

rm.ShowRingtonePicker("rm",rm.TYPE_RINGTONE,True,"")

لیست صدای زنگ های پیشفرض رو نشون میده که بعد از انتخاب uri اون رو هم نشون میده.

با این دستور هم که وقتی یه اهنگ رو میدیم به اون لیست یه uri میده:

ring = rm.AddToMediaStore(File.DirRootExternal,Position&".mp3",Position,False,False,True,True)

اما فکر کنید من 3تا اهنگ دارم داخل فایلم: 1 و 2 و3

مثلا وقتی اهنگ 1 رو به عنوان صدای زنگ تغییر میدم.

بعد به 3 تغییر میدم.

و بعد اگه بخوام دوباره 1 رو به عنوان صدای زنگ تغییر بدم اررور میده،دلیلشم اینه که اون اهنگ از قبل توی لیست mediaStore هست.

بخدا دیگه سردرد گرفتم اینقد دیگه راه های مختلف رو امتحان کردم.

باید اون قبلیه که تو لیست ست شده پاک بشه و دوباره این جدیده جایگزین بشه. با فایل تکست هم امتحان کردم که دخیره کنه و....

ولی مطمئنم راه ساده تری هم هست.

اونایی که رینگتون ساختن چیکار کردن؟؟

اگه میشه کمک کنید.

لینک ارسال

سلام

خب پژمان خودت هم میدونی یک دفعه فایل رو به MediaStore اضافه کردی و برای اینکه دوباره بیایی SetDefault کنی دیگه نباید مقدار برگشتی AddToMediaStore رو قسمت آرگومان uri مربوط به تابع SetDefuat قرار بدیم.چون فایل وجود داره.به نظرم باید Uri که هنگام AddToMediaStore برگشت داده میشه رو توی یک متغییربریزیم و واسه تفییر دیکه از تابع SetDefault استفاده می کنیم که یک آرگومانش Type هستش که میتونیم رو حالت RingtOne قرار بدیم

به نظرم باید با ShowRingTonePicker کار کن و آخرین آرکومانش مربوط به انتخاب رینگتون پیش فرضه یعنی همون رینگتونی که میخای الان قرار بدی باید Uri رو بنویسی

لینک ارسال

آقا مجید مرسی اما مشکل حل شد.

خدا رو شکر....... *خنده*

راحت بگم مغزم داشت میترکید *خنده*

اگه متغیر تعریف میکردم که بعد از این که از برنامه بیرون میومد یا گوشی خاموش میشد دیگه حذف میشد.

اومدم بعد از این که یه فایل داخل mediaStore ریخته میشه uri اشو داخل فایل تکست ذخیره کردم.

بعد همینجا یه try Catch گذاشتم که اگه اررور داد یعنی فایل از قبل وجود داره و بیاد از فایل تکست uri اشو فراخوانی کنه و حذفش کنه. و دوباره به مدیا استور اضافه کنه و setDefault بکنه.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...