رفتن به مطلب
  • 0

مقایسه اندروید استودیو و b4a

1212

سوال

با سلام اساتید گرامی

با توجه به اینکه محیط b4a  بنظر من خیلی جذاب بود و مانند اکلیپس دردسر های دیزان نداشته اما تابحال با اندروید استودیو کار نکردم سوالم اینه که اگه بخواییم تصمیم جدی برای ادامه ساخت اپلیکیشن اندروییدی بگیریم کدوم مناسب تره 

توی b4a باید دنبال کتابخانه میگشتی توی اکلیپس هم خطاهای ناشناخته میداد

این اندروید استودیو چطوره من میخام کار شبکه رو یاد بگیرم b4a تو شبکه ایا محدودیتی ندار؟؟؟

یا اندروید استودیو چقدر سخته ضمنا من سی شارپ کار کردم تقریبا اشنایی کامل دارم نگفتم مسلط!!  میتونم برنامه هایی ساده رو بدون تقلب بسازم الان بنظر شما چیکار کنم 

رفتم شاید نزدیک 200 تومن فیلم اموزشی یونیتی گرفتم تا حالا یکی رو هم نگا نکردم چون دیدم که یونیتی وابسته است مثلا باید برای درست کردن یه بازی از 3مکس و فتوشاپ و.... استفاده کنی اینم اگه یه تیم نباشی مشکله .....برنامه ای میخام مثل ویژوال همه کارا رو خودش انجام بده ن مثل اکلیپس وابسته به چندین نرم افزار باشه

البته بازم b4a بخاطر انکه دیباگرش روی گوشی خودت عمل میکرد یا براحتی به sdk م متصل میشد تا حدی راحت بود 

الان میشه یه راهنمایی بکنید بدونم بین b4a   یا اندروید استودیو   کدوم رو انتخاب کنم من خیالم راحت بشه

ممنون

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

15 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

ضمنا به درامد هم فکر میکنم دیروز یه پیشنها بمن شد دیدم کا ر روی دسکتاپ خوبه اما به شرطی که از اندروید هم سردربیاری یعنی بتونی برنامه ای بنویسی که توی گوشی و دسکتاپ ایرادی نداشته باشه

لینک ارسال

,دوستان  ممنونم اما یه مورد دیگه هم هست

من میخام بدونم کسی تا حالا با زامارین ویژوال استودیو کار کرده؟  من نصبش کردم همه پیش نیاز ها رو نصب کردم اما حین اجرا خطا میداد منم بی خیالش شدم

لینک ارسال

سلام ،

پیشنهاد می کنم تاپیک زیر رو به طور کامل بررسی کنید :

http://answercenter.ir/topic/13947-%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%86-b4a-%D8%A8%D9%87-%D9%86%D9%81%D8%B9-%D9%85%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F/

البته آقای فرقانی یه دو مورد رو شاید به اشتباه فهمیده باشند ، پشتیبانی بیسیک ۴ اندروید به سبب این که برنامه نویسان اون هزینه برای لایسنس پرداخت می کنند در سایت مرجع به طور کامل پشتیبانی می شوند ، البته ما در همین انجمن و مابقی سایت ها هم پشتیبانی خوبی از B4A داریم.

و در مورد متریال هم ، باز هم کتابخانه های جانبی نیاز به راه اندازی دارند ، فقط تم اپ کامپت به صورت پیشفرض راه اندازی شده.

سلام

منظور بنده از پشتیبانی وجود آموزش ها و کتابخانه ها هست، و این که اندروید استودیو به صورت استاندارد از سوی گوگل معرفی شده و قطعاً با آخرین نسخه اندورید سازگاری داره. (اندروید استودیو متعلق به خود سازنده اندروید است).

بدون شک Android Studio در زمینه متریال بسیار قدرتمند تر از B4A هست. (همین راه اندازی تم اپ کامپت توی B4A هم دردسریه برای برخی از دوستان)

اما من باز هم از B4A استفاده می کنم و پیشنهاد می کنم هر دو رو با هم استفاده کنید.

,دوستان  ممنونم اما یه مورد دیگه هم هست

من میخام بدونم کسی تا حالا با زامارین ویژوال استودیو کار کرده؟  من نصبش کردم همه پیش نیاز ها رو نصب کردم اما حین اجرا خطا میداد منم بی خیالش شدم

من با زامارین کار نکردم اما دربارش شنیدم. بنظر من بهترین گزینه برای برنامه نویسی اندروید در حال حاضر B4A یا Android Studio هست.

موفق و پیروز باشید

لینک ارسال

هی میان میگن b4a یا استادیو بشین برنامتونو بنویسید گیر الکی چرا میدید این مقایسه کردنا به هیج نمیرسید

لینک ارسال

دوستان بذارید اینطوری براتون بگم من عاشق محیط ویژوال استودیو هستم میخام بدونم کسی با زامارین کار کرده باشه چند سوال از بپرسم 

ضمنا مدیر جون میشه یه قسمت هم واسه Xamarin Android اختصاص بدید؟؟

لینک ارسال

سلام ،

بله از لحاظ منابع اندروید استودیو به این خاطر که محیط بومی برنامه نویسی اندروید هست بهترین هست.و خوب در زمینه متریال هم دست شما در اندروید استودیو باز هست ، اما نه به این شکل که شما نتونید یک برنامه منطبق با مستندات متریال در B4A داشته باشید.در حقیقت تعداد ویجت های متریال در استودیو بیش تر هست.

زامارین رو پیشنهاد نمی کنم ، به این علت در ایران بسیار ناشناخته هست و منابع و آموزش های فارسی بسیار کم هست.اما اگر به انگلیسی مسلط هستید ، بسم الله.

لینک ارسال

هی میان میگن b4a یا استادیو بشین برنامتونو بنویسید گیر الکی چرا میدید این مقایسه کردنا به هیج نمیرسید

حمید جان قضیه  حلاجیش برای من سخته به یه جای کار که میرسی میگن.................اگه b4a    یا    andr std  بود بهتر بود یا ...... به همون خاطر نمیخام از نصف راه برگردم یکی از دوستان رفت دنبال گیم میکر و همزمان برادرش یونیتی کار کرد الان برادرش برنده هست من نمیخام اولی باشم

لینک ارسال

""".در حقیقت تعداد ویجت های متریال در استودیو بیش تر هست"""

این موضوع منو روشنتر کرد ممنون

لینک ارسال

منم با نظر اون دوستمون موافقم ک گفت

"در کل انتخاب با خودتون هست اما اگر می خواید توی برنامه نویسی اندروید مهارت پیدا کنید اول B4A رو یاد بگیرید بعد برید سمت جاوا. (اکثر کسانی که بیسیک فور اندروید کار می کردن الان رفتن سمت اندروید استودیو"

مفاهیم - اصول کلی در طراحی و اندروید رو ک هضم کردید برید ب اندروید استودیو

من اول اکلیپس کار کردم مدت کم خیلی گیج تر شدم - اومدم b4a چن تا برنامه بنویسم برم اندروید استودیو - قبل از شما همین سوال رو از اساتید دیگه هم پرسیدم و جواب بالا رو بهم دادن

ولی در کل یه اصل وجود داره توی دنیای مجازی اونم اینکه باید ایده داشته باشی با همین b4a هم میتونی موفق بشی اگه طرح خوبی داشته باشی ولی اگه بخایی طرح های تکراری بزاری به دردی نمیخوره حتی اندروید استودیو

لینک ارسال

شرمنده اساتید محترم

این سوال برام مهمه ؟؟  چون میخام دوباره با b4a  کار کنم

ایا تفاوتی بین b4a  و اندروید استودیو توی کارهای شبکه هست یعنی ممکنه b4a  توی پروزهای شبکه کتابخانه کم بیاری یا نمیدونم مثلا متد شبکه رو نداشته باشه؟؟

من میخام کارهای شبکه و دیتابیس رو انجام بدم

واضحتر!!!  چه کارهایی نمی توان با b4a انجام داد؟؟

لینک ارسال

شرمنده اساتید محترم

این سوال برام مهمه ؟؟  چون میخام دوباره با b4a  کار کنم

ایا تفاوتی بین b4a  و اندروید استودیو توی کارهای شبکه هست یعنی ممکنه b4a  توی پروزهای شبکه کتابخانه کم بیاری یا نمیدونم مثلا متد شبکه رو نداشته باشه؟؟

من میخام کارهای شبکه و دیتابیس رو انجام بدم

واضحتر!!!  چه کارهایی نمی توان با b4a انجام داد؟؟

سلام

ببینید B4A به تنهایی هیچی نیست و با اون هیچ کاری نمی تونید انجام بدید. به دلیل این که ده ها کتابخانه براش وجود داره و بوسیله اون ها قدرت می گیره. تمامی کتابخانه هایی که برای B4A نوشته می شن با جاوا هستن.

شاید B4A کم و کسری هایی داشته باشه اما با یادگیری جاوا یا درخواست از کسانی که با جاوا کار کردن می تونید امکانات جاوا رو داخل B4A بیارید و از اون ها استفاده کنید. در این جا باز بر میگردیم به صحبت قبلی که گفتم «هر دو رو در کنار هم کار کنید».

اما فکر نمی کنم توی کار با دیتابیس و شبکه چیزی کم داشته باشه. می تونید توی سایت مرجع جستجو کنید درباره کتابخانه هاش یا هم اگر نبود در این جا کدهای جاوا رو قرار بدید تا دوستان رپر براتون رپ کنن. چون من دیدم برنامه هایی توی کافه بازار که با دیتابیس آنلاین و شبکه کار می کنن و مشکلی هم ندارن. ( برنامه های SMS آنلاین مثلا )

موفق  باشید

لینک ارسال

چرا فکر میکتید بیسیک اندروید از جاوا جداست؟

شما کد نویسی کمتری دارید در محیط بیسیک   نصب راحت تر محیط و سرعت بالای انجام کار و تموم کردن یک پروژه با بیسیک

مهم اینه که ایده داشته باشی و سریع برنامش کنی و بتونی پول در بیاری.......آخرش باید ببینی پول در میاری یا نه  وگرنه بهترین جاوا کار باش اما نتونی پول دربیاری چه فایده

زامارین  هم  به خاطر اینکه حجم خروجی برنامه به خاطر مفسر کد ها بالا میره حدود 4 تا 5 مگا بایت حجم اضافه میشه....این نقص بزرگیه

تا شما بخوای بین اینا یکی انتخاب کنی یکسال طول میکشه و هنوز خونه اولی یکیشو یاد بگیر  برنامه بنویس و پول دربیار به فکر کلاس کاری هم نباش به خاطر این بری جاوا خیل ها دارن  چند سال جاوا کار میکنن پول در نیاوردن اما طرف با بیسیک ماهی 4 میلیون درامد داره.....................ایده ایده ایده....این مهمه عزیز دل برادر

موفق باشی-------------------------به نظر من   دسک تاپ و وب  VB    اندروید هم بیسیک     آی او اس هم بیسیک    مک هم بیسیک.................................................دیگه خودت میدونی

لینک ارسال

سلام

ساخت بازی گروه مبخواد این دوستانی هم که میبینید بازیهای حرفه ای میسازند ار هفت سال پیش شروع کردند درآمد هم با کار خوب خودش میاد

مثل بازیکن فوتبال که اگه خوب باشی باشگاهها میان دنبالت

این بحث کدوم تکنولوژؤی برای ساخت برنامه خوبه اصلا مهم نیست

مهم ایده کاره

لینک ارسال

سلام

بیسیک فور اندروید ساده و در عین حال قدرتمنده. اما پشتیبانی خیلی خوبی نداره. در بیسیک 4 اندروید شما نیاز به نوشتن XML ندارید و تا حد زیادی نیز کدنویسی ساده می شه.

اتفاقا همین امروز رفتم سراغ اندروید استودیو. محیطی بسیار قدرتمند داره. امکانات اون نسبت به B4A خیلی بیشتره. نیاز به راه اندازی متریال نیست و ... .

زبان برنامه نویسی محیط اندورید استودیو جاوا هست که نسبت به B4A سخت تره. اما اگر روش وقت بگذارید و کد ها رو درک کنید ساده می شه.

و این رو هم اضافه کنم که تمامی نرم افزار ها و زبان های برنامه نویسی اندروید نیاز به برنامه های جانبی دارند. از جمله Phtoshop و Navicat for SQLite و ... حتی اندروید استودیو هم کتابخانه داره!

من خودم یک ساله بیسیک فور اندروید کار کردم و همین امروز تصمیم گرفتم برم سمت اندروید استودیو و اون رو یاد بگیرم؛ چون می دونم صد در صد در آینده پشتیبانی و با آپدیت های جدید اندروید بروز می شه. استانداردتر و رایگانه.

در کل انتخاب با خودتون هست اما اگر می خواید توی برنامه نویسی اندروید مهارت پیدا کنید اول B4A رو یاد بگیرید بعد برید سمت جاوا. (اکثر کسانی که بیسیک فور اندروید کار می کردن الان رفتن سمت اندروید استودیو مثل: آقای ایزدی، آقای شجاعی، آقای شاهدی و ...) با یادگیری جاوا شما می تونید از B4A هم استفاده کنید و امکانات جاوا رو داخل بیسیک فور اندروید بیارید. البته می تونید از همون اول Android Studio رو یاد بگیرید. ( شما که سی شارپ کار کردید براتون درک کدهای جاوا خیلی راحت تره )

موفق و مؤید باشید

لینک ارسال

سلام ،

پیشنهاد می کنم تاپیک زیر رو به طور کامل بررسی کنید :

http://answercenter.ir/topic/13947-%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%86-b4a-%D8%A8%D9%87-%D9%86%D9%81%D8%B9-%D9%85%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F/

البته آقای فرقانی یه دو مورد رو شاید به اشتباه فهمیده باشند ، پشتیبانی بیسیک ۴ اندروید به سبب این که برنامه نویسان اون هزینه برای لایسنس پرداخت می کنند در سایت مرجع به طور کامل پشتیبانی می شوند ، البته ما در همین انجمن و مابقی سایت ها هم پشتیبانی خوبی از B4A داریم.

و در مورد متریال هم ، باز هم کتابخانه های جانبی نیاز به راه اندازی دارند ، فقط تم اپ کامپت به صورت پیشفرض راه اندازی شده.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...