رفتن به مطلب

آموزش ساخت صفحه اسپلش(با تایمر)

sportwtf

ارسال‌های توصیه شده

بسم الله الرحمن الرحیم

این اولین آموزشی من هست که به صورت متنی میخوام به شما یاد بدم که چگونه با استفاده از یک تایمر صفحه اسپلش بسازید(صفحه اسپلش به اولین صفحه ای که اجرا میشه و بعد چند ثانیه میره و وارد مثلا منو برنامه میشه، به این صفحه اسپلش میگویند.)

ابتدا یک پروژه جدید بسازید(اینو دیگه همه بلدن، بیسیک رو باز میکنید، CTRL+S رو میگیرید و در یک جایی و با اسم دلخواه ذخیره میکنید.)

سپس مانند عکس زیر باید یک متغیر از نوع تایمر معرفی کنیم:

%D9%85%D8%AA%D8%BA%DB%8C%D8%B1_%D8%AA%D8

حالا باید به متغیری که تعریف کردیم، مقدار بدیم و اون رو فعال کنیم که در عکس زیر این کار رو کردم:

Activity_Create.jpg

(در خط 26 مقدار دهی کردم یعنی گفتیم بعد اینکه 2000 میلی ثانیه(یعنی2ثانیه) که گذشت بره به ایونت T1که این ایونت رو در ادامه خواهیم نوشت)

( و در خط 27 هم تایمر رو فعال کردیم که کار خودشو شروع کنه)

خب حالا باید ایونت T1 رو بنویسیم برای این کار مانند عکس زیر باید عمل کنید:

Event.jpg

(در خط 40 خود ایونت رو نوشتیم و در خط44 اون رو بستیم)

(در خط41 تایمر رو غیر فعال کردیم، یعنی بعد اینکه2ثانیه گذشت مجددا شروع به کار نکنه)

(در خط42 گفتیم که بعد اینکه 2ثانیه گذشت، بره به اکتیویتی منو برنامه)

(در خط 43 هم گفتیم که بعد از اینکه رفتی به اکتیویتی منو، اگه کاربر دکمه برگشت گوشی رو زد، به این اکتیویتی اسپلش برنگرده)

حالا نوبت ساخت لایوت و اضافه کردن ایمیج ویو و مشخص کردن عکس برای ایمیج ویو رسیده که برای این کار ها مانند عکس های زیر عمل کنید:

(برای ساخت لایوت مانند عکس زیر باید Desinger رو باز کنید: )

Open_Designer.jpg

حالا مانند عکس زیر یک ایمیج ویو به برنامه اضافه کنید:

ImageVeiw.jpg

حالا باید یک عکس برای ایمج ویو مون مشخص کنیم که برای اینکار ابتدا باید یک عکس به پروژه خود اضافه کنید

(برای اضافه کردن عکس در همین صفحه Desinger  که هستید روی دکمه Add_Files.jpg کلیک کنید و عکس مورد نظر را به پروژه خود اضافه کنید.)

حالا بعد اینکه عکس رو اضافه کردید باید اونو برای ایمیح ویو مشخص کنیم که برای این کار مثل عکس زیر باید عمل کنید:

Select_Image.jpg

(من عکسی که به پروژم اضافه کردم اسمش ImageSplash.jpg بود و وهمونو هم برای ایمج ویو انتخاب کردم.)

حالا بعد این کار باید بگیم که این ایمیج ویو تمام صفحه گوشی رو در هر اندازه ای بگیره(در واقع ریسپانسیو باشه!) برای این کار کد های موجود در عکس زیر را در بخش Script - General بنویسید: 

Set_Full_Screen_ImageVeiw.jpg

حالا باید لایوتی رو که ساختیم رو ذخیره کنیم برای این کار مثل همیشه  CTRL+S رو بگیرید تا صفحه ای مثل عکس زیر براتون باز بشه:

SaveLayout.jpg

(در کادر بالا باید یک اسم برای لایوتتون مشخص کنید که من برای مثال L1 رو گذاشتم.)(حالاOK رو بزنید.)

الان باید لایوتی رو که ساختیم و ذخیرش هم کردیم رو لود کنیم، برای اینکار کد زیر رو  در اولین خط اکتیویتی کریت بنویسید:

LoadLayout.jpg

خب دیگه کار اصلی تموم شد و شما تا الان یادگرفتید که چگونه یک صفحه اسپلش برای برنامه تون بسازید. اما نکاتی رو هم مونده که باید بگم:

عکس زیر رو ببینید:

Set_Name_For_Project.jpg

(در خط2 اسم برنامه که روی گوشی نصب میشه رو مشخص میکنیم.)

(در خط 2 کد ورژن برنامه رو مشخص میکنیم.)

(در خط3 اسم ورژن برنامه رو مشخص میکنیم.)

(در خط11 فول اسکرین بودن برنامه رو مشخص میکنیم.)

(در خط 12 نمایش تایتل بار برنامه رو مشخص میکنیم.)

امید وارم از این آموزش لذت برده باشید و همچنین ، چیز هایی که گفتم رو یاد گرفته باشید.

اگر سوالی بود، همینجا مطرح کنید.

موفق باشید.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...