رفتن به مطلب
  • 0

سوال: نحوه راستچین کردن تولبار در اندورید استودیو

Kazem Forghani

سوال

سلام ،

چگونه می شه تولبار رو در اندروید استودیو راستچین کرد؟

در گوگل جستجو کردم. روشی وجود داشت که از طریق مانیفست انجام می شه و تولبار فقط در نسخه API 17 به بالا راستچین می شد که خوب این اصلاً خوب نیست و ضعف های یک برنامه محسوب می شه.

آیا روشی وجود داره که تولبار راستچین بشه و در هر گوشی با هر نسخه اندرویدی باز هم راستچین باشه؟ یا آیا می شه تولبار رو دستی طراحی کرد و اون رو سفارشی سازی کرد؟

پیشاپیش ممنون

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

6 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

شما میتونین 2تا لیوت بسازین یکی برای ورژن هایی که RTL رو ساپورت میکنن و یکی هم برای اندروید های پایین که میتونین کاستوم طراحی کنید ، یه نمونه تولبار کاستوم : 

customToolbar.JPG

لینک ارسال

سلام ،

در گوگل جستجو کردم. روشی وجود داشت که از طریق مانیفست انجام می شه و تولبار فقط در نسخه API 17 به بالا راستچین می شد که خوب این اصلاً خوب نیست و ضعف های یک برنامه محسوب می شه.

آیا روشی وجود داره که تولبار راستچین بشه و در هر گوشی با هر نسخه اندرویدی باز هم راستچین باشه؟ یا آیا می شه تولبار رو دستی طراحی کرد و اون رو سفارشی سازی کرد؟

پیشاپیش ممنون

اره یه لایوت برا تولبارت بساز و سایز رو با اتریبیوت تولبار مکس هیت بده با ریلیتیو لایوت 

و بیا توی لایوت اصلیت اینکلود کن 

لینک ارسال

سلام ،

پیشاپیش ممنون

بفرما

https://github.com/alirezaafkar/toolbar

لینک ارسال

سلام

ببینین از طریق اون کتابخونه که دوستمون دادن میشه

اما روش دیگه هم داره

اگر دیده باشین وقتی شما یک لی اوت غیر از Empty Layout میسازین، یک فایل activity_... و یک content_... دارین

داخل فایل activity_... اجزایی هستن که ثابت هست معمولا (معمولا)

اونجا یک ویو داره

به اسم

com.appcompat.v7.Toolbar

یا چیزی شبیه به این که تولبار هست

میتونین "</" که در انتهای اون قرار داره رو با "<" عوض کنین تا براش تگ بسته شدن هم بسازه

بعد اونجا بیاین ویو هاتون رو بزارین

این روش 80% غیر اصولی هست اما روشه دیگه :DD:

لینک ارسال

سلام ،

این کتابخانه مشکل داره و دانلود نمی شه. خطای زیر رو می ده هنگام Sync کردن:

error.PNG

دوستان لطفاً اگر روشی ، یا کتابخانه ای در این باره می شناسند اینجا بیان کنند تا این تاپیک هم به پایان برسه. :)

با تشکر...

لینک ارسال

سلام ،

خیلی ممنون بابت پاسخ مفیدتون.

اما چطوری می شه این تولبار رو در برنامه اعمال کرد؟ و چطوری تمام لایوت ها رو داخلش لود کنم؟ (لایوت main ، settings ، fav ...)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پاسخ رو پیدا کردم ، باید تولبار رو در لایوتی که نیاز داریم ، اعمال کنیم. با تشکر از آقای شاهدی عزیز.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...