رفتن به مطلب
  • 0

ساخت جدول مثل ورد در B4A

sportwtf

سوال

سلام. ابتدا درمورد ساخت جدول در B4A در انجمن جستوجو زیاد کردم چند تا تاپیک بود، اما یا به جواب نرسیده بودن، یا اون چیزی که من میخوام نبودن. 2تا نمونه از تاپیک هایی که جستوجو کردم و اونی که من لازمم هست نیستن و یا به جواب نرسیدن:

تاپیک1  -  تاپیک2

حالا سوالم این هست که چجوری میشه جدول ساخت؟ با چه ویویی باید اونو نمایش بدی؟ و...

برای شدنش که من چند تا برنامه دیدم که از جدول داخل برنامه استفاده کردن.

و این نکته رو هم بگم که منظور من از جدول، نمودار و... نیست، جدول شبیه به جدول داخل ورد. یا برای اینکه بهتر متوجه بشین عکس زیر رو ببینید:

لینک عکس

Table.png

حالا فعلا من کلا نحوه ساخت جدول(مثل تصویر بالا) و نحوه وارد کردن اطلاعاتش رو هم اگر توضیح بدید عالی میشه.

باتشکر.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

12 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

با سلام

من الان براتون یه سورس نوشتم که دقیقا همین کاری که شما میخواهید انجام بدید رو انجام میده ، امیدوارم خوب باشه

http://s1.picofile.com/file/8262566492/table.zip.html

لینک ارسال

با سلام

من الان براتون یه سورس نوشتم که دقیقا همین کاری که شما میخواهید انجام بدید رو انجام میده ، امیدوارم خوب باشه

http://s1.picofile.com/file/8262566492/table.zip.html

بسیار عالی واقعا ممنونم، دقیقا همینی که من گفتم رو ساختید،  یک خواهش دیگه هم که ازتون دارم اینه که اگر میتونید یه توضیحی هم اگر تونستید درباره کد ها بزارید دیگه فوق عالی میشه، دستتون درد نکنه

لینک ارسال

بسیار عالی واقعا ممنونم، دقیقا همینی که من گفتم رو ساختید،  یک خواهش دیگه هم که ازتون دارم اینه که اگر میتونید یه توضیحی هم اگر تونستید درباره کد ها بزارید دیگه فوق عالی میشه، دستتون درد نکنه

خواهش میکنم کاری نکردم که

چه خوبه که بدونیم اگه کسی سوالی پرسیده حتما اون سوال ذهنشو درگیر کرده پس بهترین راه اینه که جوابشو درست بدیم و بهش کمک واقعی کنیم.

راجب توضیح هم ببخشید اگه توضیحی ننوشتم؛ اگه جاییشو مشکل دارید بگید براتون توضیح بدم.

لینک ارسال

سلام ،

باید با استفاده Canvas خطوط رو رسم کنید و با لیبل ها متون خودتون رو بنویسید. بعد هم اگر قصد خروجی گرفتن دارید مواردی که گفتم رو در پنل قرار بدید و سپس از پنل عکس گرفته و ذخیره کنید ، متاسفانه الان نمی تونم کد بگذارم اما کار با Canvas خیلی سادست.

لینک ارسال

سلام ،

باید با استفاده Canvas خطوط رو رسم کنید و با لیبل ها متون خودتون رو بنویسید. بعد هم اگر قصد خروجی گرفتن دارید مواردی که گفتم رو در پنل قرار بدید و سپس از پنل عکس گرفته و ذخیره کنید ، متاسفانه الان نمی تونم کد بگذارم اما کار با Canvas خیلی سادست.

بسیار مممنون از راهنمایی، اما چون من مبتدی هستم، واقعا نمیدونم Canvas چی هست و کارکردن باهاش به چه صورت هست.

بیزحمت اگر تاپیکی در این مورد هست لینک بدین، یا نمونه سورسی(هر وقت تونستید) و...

لینک ارسال

با ultimatelistview دقیقا همین کار رو میشه انجام داد توی سمپل های خودش هم موجوده ولی از طرفی اگه مبتدی هستید بهتون پیشنهاد نمی کنمش

لینک ارسال

سلام،ممنون.اما این سورس اطلاعاتو از اکسل میگیره، که من از اکسل استفاده نکردم.

سلام ،

ولطفا میشه درمورد Canvas   توضیحی یا نمونه سورسی بزارین؟ و یا تاپیکی در این مورد معرفی کنید.

باتشکر.

لینک ارسال

با ultimatelistview دقیقا همین کار رو میشه انجام داد توی سمپل های خودش هم موجوده ولی از طرفی اگه مبتدی هستید بهتون پیشنهاد نمی کنمش

زیاد هم مبتدی نیستم، لطفا نمونه سورسی یا آموزشی از این چیزی که گفتید بزارید

ممنون

لینک ارسال

سلام ،

بوسیله Canvas می تونید اشکال و نقاط رو رسم کنید. کد زیر یک خط در بالای صفحه نمایش و رنگ سفید رسم می کنه.

Dim c As Canvas
c.Initialize(Activity)
c.DrawLine(5%x, 10%y, 95%x, 11%y, Colors.White, 10dip)	

می تونید با اعداد کار کنید و یک جدول بسازید ، توجه کنید در زمان Initialize کردن Canvas باید نام ویویی که می خواید خط روی اون رسم بشه رو بدید. Canvas دارای متد های زیادی هست که می تونید با اون دایره ، مثلث ، نقطه و ... رسم کنید.

لینک ارسال

چطور میشه رنگ هر سطر و فونت اونا رو تغییر داد؟

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک ارسال

چطور میشه رنگ هر سطر و فونت اونا رو تغییر داد؟

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

برای اینکه بتونیم تواین سورس رنگ سطری رو یا فونت یا سایزش عوض کنیم میتونیم از شرط استفاده کنیم

مثلا من با کد زیر شرط گذاشتم که سطرهای زوج خاکستری بشن

If i mod 2=0 Then
				b.Initialize2(Colors.Gray,0,1dip,Colors.Black)
			Else
				b.Initialize2(Colors.White,0,1dip,Colors.Black)
			End If

باید اینو هم بگم که کد باید تو دکمه ساخت بعد ازتعریف intialize کردن edit text :

edit_textij.Initialize("edit_text"&i&j)

یعنی کدهای دکمه این شکلی میشه

Sub Button1_Click

sv.Panel.RemoveAllViews
	sv.Panel.LoadLayout("ly")
	Panel1.Height=row*50dip
	Dim whith_cel As Int
	whith_cel=96%x/col
	Dim top=0 As Int
	Dim left=0 As Float

'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''ساخت جدول'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
	For i=1 To row
		For j=1 To col
			Dim edit_textij As EditText
			edit_textij.Initialize("edit_text"&i&j)
			If i mod 2=0 Then
				b.Initialize2(Colors.Gray,0,1dip,Colors.Black)
			Else
			End If
			edit_textij.Gravity=Gravity.CENTER
			edit_textij.TextColor=Colors.Black
			edit_textij.TextSize=14
			edit_textij.Background=b
			Panel1.AddView(edit_textij,left,top,whith_cel,50dip)
			left=j*whith_cel
		Next
		left=0dip
		top=i*50dip
	Next

End Sub
لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...