رفتن به مطلب
  • 0

مشکل در وارد کردن اطلاعات به دیتابیس

eng.moaiedi

سوال

با سلام خدمت دوستان پروژه ای ایجاد کردم که چند تا فیلد رو وارد دیتابیس می کنه اما کار نمیکنه پروژه رو قرار میدم دوستان اگه می تونن راهنمایی کنند که کجای کارم مشکل داشته با تشکر از شما.

First-project.zip

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

13 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

• 0

سلام خسته نباشید . این کد شما اشتباست .

SQL.ExecNonQuery("insert into Info(Name,Family,Tell,Email) VALUES (Name,Family,Tell,Email)")

اگر بخواید String بهشون اضافه کنید به این صورت هستش :

تمامی ایم ها بین علامت ( ' ' ) قرار میگیرند .

SQL.ExecNonQuery("insert into Info(Name,Family,Tell,Email) VALUES ('Name','Family','Tell','Email')")

اما اگه مثله شما بخوایم حروفه تویه EditText رو به دیتا بیس اضافه کنیم :

SQL.ExecNonQuery("insert into Info(Name,Family,Tell,Email) VALUES ('" & Name & "','" & Family & "','" & Tell & "','" & Email & "')")

باید توری بزاری که کامپایلر تشخیش بده مثلا برای Name خوده Name رو اضافه کنه یا name که متن EditText توشه .

موفق باشید

• پسندیدن 1
لینک ارسال

• 0

سلام

کدتو چک کردم

کلا کدتون اشتباهه

1-متغیر SQL ایراد داره نباید شبیه اسم یک کلاس باشه باید بنویسی SQL1

2-مثل اینکه کلا دیتابیسی که ساختین اشتباس،رفتین 2تا دیتالیس ساختین و در هر مرحله یکی از دیتابیس هارو اومدی صدا زدی در صورتی که باید یک دیتابیس بسازید و در Activity_Create بیایید اسم دیتابیس که Infodb گزاشتید رو Initiliaze کنید و در مراحل دیگه اون تیبل و ستون هایی رو که ساختین رو صدا بزنید.

موقعی که می خواهید داده اضافه کنید باید اون ستون های مورد نظر رو که توی تیبل هستن صدا بزنید

3-وقتی Cursor رو برابر تمام فیلدها کردید باید تمام اطلاعات رو توسط حلقه بگیرید تا بتونید چیزی رو اضافه کنید

4-Position باید طبق حلقه پیش بره نباید 0 قرار بدی؛وظیفش اینه که به ترتیب میاد تو همه ی فیلد ها اطلاعاتو قرار میده

ببینید نظر بنده اینه که برید آموزش های تصویری و متنی ساخت دیتابیس رو ببینید چون شما هنوز مفهومشو خوب درک نکردین بیشتر کار کنید تا متوجه شید

بنده هم دیگه تکرار مکررات نمی کنم تاپیک ها رو با دقت بخونید و فیلم هارو به دقت مضاعف ببینید

امیدوارم موفق و پیروز باشید

لینک ارسال

• 0

با سلام مجدد طبق گفته دوستان پیش رفتم اما باز هم انگار مشکل داره بعضی قسمت های پروژه رو ویرایش کردم دوباره برای دوستان می ذارم راهنمایی کنید ممنون میشم

First-two.zip

لینک ارسال

• 0

فیلم آموزش دیتابیس رو دانلود کن مشکلت حل میشه 100000%

لینک ارسال

• 0

بنده با استفاده از فیلم آموزشی شما این کار ها رو , روی پروژه انجام دادم چند بار فیلم رو هم دیدم ولی مشکلم حل نشد.

لینک ارسال

• 0

نمیدونم والا

اگه تو ساخته دیتابیس مسلط شدین این پست رو هم نگاهی بندازین شاید تونستین

اگه بازم حل نشد بگید همون پروژه رو بنده کامل می کنم واستون

http://answercenter.ir/showthread.php?149-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%A7%D8%B6%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%AD%D8%B0%D9%81-%D9%88-%D9%88%DB%8C%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%B3

لینک ارسال

• 0
بنده با استفاده از فیلم آموزشی شما این کار ها رو , روی پروژه انجام دادم چند بار فیلم رو هم دیدم ولی مشکلم حل نشد.

:| چطور ممکنه

لینک ارسال

• 0
با سلام

بفرما الان اوکی شد

خودتم ببین درسته

دانلود

ممنون از شما , مشکل دقیقا از کجا بود؟

لینک ارسال

• 0

برای اضافه کردن رکورد جدید، کاملا کدهای اشتباهی رو استفاده کردین !

کد شما:

SQLI.ExecNonQuery("insert into Info(Name,Family,Tell,Email) VALUES ('Name','Family','Tell','Email')")

کد صحیح:

SQLI.ExecNonQuery("INSERT INTO Info('Name','Family','Tell','Email') VALUES('"&TxtName.Text&"','"&TxtFamily.Text&"','"&TxtTell.Text&"','"&TxtEmail.Text&"')")

و فایل Info.db رو از قسمت Files به پروژه خودتون اضافه کنید.

همینطور کد رفتن به رکورد بعدی، تست نکردم ولی چیزی که دارم میبینم جواب نمیده ! با این جایگزین کن:

Sub BtnNext_Click
Dim Cr As Cursor
Cr = SQLI.ExecQuery("SELECT * FROM Info")
Cr.Position = IntCounter
IntCounter = IntCounter+1
TxtName.Text = Cr.GetString("Name")
TxtFamily.Text = Cr.GetString("Family")
TxtTell.Text = Cr.GetString("Tell")
TxtEmail.Text = Cr.GetString("Email")
End Sub

شما 5 رشته به نام های name ،family،tell،email و number تعریف کردین، تا جایی که من کدها رو نگاه کردم اصلا مورد استفاده ضروری قرار نگرفتن ! پس بلااستفاده هستن تا اینجا. میتونی حذفشون کنی.

لینک ارسال

• 0

ببخشد اشتباه شده بود این فایل درسته...

بعد اگه یه کم درست دقت میکردی میفهمیدی اون کدهای که دوستان گلم گفتن بجاش ولی تو توی اون قسمت که امدی دیتابیس رو خوندی فایل دیتابیست تو پوشه فایل نبود !!

دانلود

لینک ارسال

• 0

بعد میگن طبق آموزش جلو رفتن :|

لینک ارسال

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...