رفتن به مطلب

درخواست چند راهنمایی درباره تعویض ویندوز

Kazem Forghani

ارسال‌های توصیه شده

سلام ،

بنده اول رم 2GB داشتم که اکثرا هم ویندوز 32Bit نصب می کردم. بعد ارتقاء دادم به 4GB و همین الان هم ویندوز 32 بیتی دارم. توی مشخصات سیستم ، رم 4GB نشون داده می شه بعد جلوش نوشته 2.92GB usable !

حالا اگر من ویندوز 64Bit رو نصب کنم مشکل درست می شه؟ و آیا توی ویندوز 64Bit سیستم بیشتر از منابع استفاده نمی کنه؟

در کل پیشنهاد می کنید که ویندوز رو 64Bit کنم تا از تمام رم استفاده بشه؟ (مشخصات سیستم رو در عکس زیر قرار دادم. آیا 64Bit سازگار هست ؟!)

windows.PNG

با تشکر !

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سیستم 32 بیت تا حدی پشتیبانی میکنه از رم که برای استفاده کامل باید ویندوز 64 بیت استفاده کنید

که سرعت هم بهتر هستش پردازش نیز سریعتر

در ضمن  CPU تون هم 64 بیت هستش پس بهتره ویندوزتون هم 64 باشه

لینک ارسال

شما اگه رم 16 گیگ هم داشته باشید در صورتی که ویندوز 32 بیتی باشه فقط از مقدار بسیار کمی از قدرت رم استفاده میشه و مابقی بلااستفاده می مونه و خاک میخوره !

از طرفی هم Core i3 یه خورده ضعیفه ولی باز بهتره از ویندوز 64 یبت استفاده کنید  :fekr:

فکر کنم بهتر جواب میگیرید

لینک ارسال

شما اگه رم 16 گیگ هم داشته باشید در صورتی که ویندوز 32 بیتی باشه فقط از مقدار بسیار کمی از قدرت رم استفاده میشه و مابقی بلااستفاده می مونه و خاک میخوره !

از طرفی هم Core i3 یه خورده ضعیفه ولی باز بهتره از ویندوز 64 یبت استفاده کنید  :fekr:

فکر کنم بهتر جواب میگیرید

سلام ،

یعنی با نصب ویندوز 64Bit از تمام 4GB رم استفاده می شه؟

لینک ارسال

ببینید ، سیستم های ۳۲ بیت نهایت از سه گیگابایت رم پشتیبانی می کنه ، بنابراین تمام سیستم هایی که رم بیش تر از دو دارن و سی پی یو اون ها از این معماری پشتیبانی بکنه ، و قصد نصب ویندوز هفت و بالا تر دارن ، پیشنهاد می شه سیستم عامل ۶۴ بیت نصب کنن.چرا که در این معماری ، تا شونزده ترابایت رم پشتیبانی می شه ، و نرم افزار ها هم به مراتب سریع تر اجرا می شن.

بهتون پیشنهاد می کنم که ویندوز ده معماری شصت و چهار بیت نصب کنین ، البته اگر لپ تاپ دارین ، چک کنین که درایور هاش از قبل باشن.

در سیستم عامل ویندوز ده ، قابلیت فشرده سازی رم اضافه شده ، و بر روی کامپیوتر هایی با رم چهار و بیش تر تاثیر خودش رو نشون می ده. به همین خاطر می گم ویندوز ته شصت و چهار بیت نصب کنین.

لینک ارسال

سلام. خوب فرق 32 و 64  مثل فرق بزرگراه با جاده معمولیه !! گرفتی چی میگم؟ توجاده معمولی ماشینها محدود و با سرعت محدو حرکت میکن ولی تو بزرگراه ها چند لاین مختلف برای سرعتها وماشینهای مختلف وجود داره. من به همه دوستان پیشنهاد میکنم اگر تو کار تعمییرات نرم افزاری نیستن (نرم افزارهای تعمیراتی معمولا رو ویندوز سون 32 اجرا میشن مثل دیاک خودرو یا دانگل و باکسهای گوشی) حتما حتما از ویندوز 10 استفاده کنن. حتی اگر رم سیستم شما یک گیگ باشه. من حتی با یک سری ترفند واسه تعمیرکارهای خودرو هم ویندوز ده میریزم. کارش عالیه سرعتش بالاست. ندیدم دست خودم هنگ کنه. دراویرها رو بخوبی میشناسه (اسکنرها و چاپگرها و ...). 

اونجوری که خبر دارم بیشتر دوستان دوایس یا گدجتی اضافه به سیستم وصل نمیکنن عین بنده ، پس بهتره کوچ کنین سمت ویندوز10. اگر نسخه 64 بیت باشه که نور علی نور میشه. راستی زمزمه هایی هستش که احتمالا ویندوز 32 دیگه تولید نشه و مایکروسافت بزودی بره سمت 128 بیت. 

لینک ارسال

سلام ،

دوستان طبق راهنمایی های شما ویندوز 64 بیتی رو نصب کردم.

اما زمانی که سیستم رو روشن می کنم و ویندوز بالا میاد بدون هیچ نرم افزاری که باز کنم رم به 3.00GB می رسه و اگر فایرفاکس رو در این موقع باز کنم تا 3.80 هم می رسه! اما بعد از 10 دقیقه این روند افزایش مقدار رم از بین می ره و به شدت رم پایین میاد. بعد 5 دقیقه رم دوباره به سرعت موشک می ره بالا!

نمی دونم ممکنه مشکل از چی باشه ، برنامه های Startup رو هم برداشتم ، قبلا هم این نرم افزار ها رو داشتم و مشکلی نبوده. عکس رو در زیر مشاهده کنید.

Capture.PNGبا تشکر

لینک ارسال

کاظم جان من که گفتم ده بزن ردیف شی داداش. باز که رفتی سراغ 7.  :wacko1:  یه تست از رم بگیر ببین چجوریه. 

http://www.p30world.com/15370/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-memtest86-pro-edition-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AA%D8%B3%D8%AA-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%B1%D9%85/

از نظر من عادیه یه همچین نوسانی. این نوسان رو تو وین 10 ندیدم . 

حالا اگر دلت خواست خودت سیستم رو سرویس کن. چجوری؟؟

اگر رایانه  شخصی داری خاموش کن. هر چی کابل داره از اسپیکر گرفته تا برق رو بکن. حالا بغل سیستم رو جدا کن و مموری یا مموری ها رو دربیار فوتشون کن (فوت خشک کنی نری تف تفی کنی کل سیستمو :oops: ). اگر دوتا رم هستش جاشون رو عوض کن اگر یکی هستش از سمت چپ احتمالا تو اسلات اوله ، بزن تو اسلات دوم. راستی پردازنده رو هم دربیار برجک رو قشنگ بشور خود پردازنده رو هم ببین خمیرش تموم نشده باشه.

اگر لپ تاپه که کارت راحت تره چندتا پیچه باز کن و مموری رو آروم دربیار دوباره جا بزن.  اینو بهش میگن سرویس. 

واسه اینکه تو دستگاه باد بگیری هم چندتا نکته لازمه :

1 . تو محیط باز انجامش بده

2 . از دمنده استفاده کن نه سشوار و نه جارو برقی (اصطلاحا هواشون برق داره)

3. وسیله قطع اتصال باشه حتی اون باطری کوچیکش

4 . ماسک بزن  :pardon: 

ولی همچنان سر حرف خودم هستم ویندوز ده نصب کن

موفق باشی

لینک ارسال

سلام ، و تشکر بابت راهنمایی خوبتون ،

سیستم بنده لپ تاپ هست ، پشت شو باز کردم و رم در آوردن و فوت کردم. دوباره جا زدم و سیستم رو روشن کردم. تفاوتی نکرد و مشکل بدتر هم شد! الان هم فقط فایرفاکس باز دارم و رم روی 2.94 هست! رم هم گرم شده. (همین الان در عرض 10 ثانیه به 3.81 رسید!!! ) نرم افزار تست سلامت رم رو هم امتحان می کنم.

لینک ارسال

سلام ، و تشکر بابت راهنمایی خوبتون ،

سیستم بنده لپ تاپ هست ، پشت شو باز کردم و رم در آوردن و فوت کردم. دوباره جا زدم و سیستم رو روشن کردم. تفاوتی نکرد و مشکل بدتر هم شد! الان هم فقط فایرفاکس باز دارم و رم روی 2.94 هست! رم هم گرم شده. (همین الان در عرض 10 ثانیه به 3.81 رسید!!! ) نرم افزار تست سلامت رم رو هم امتحان می کنم.

:wacko1:  کاظم جان نمیدونم چی بگم ، راستی بین مرورگرها فایرفاکس بیشترین مقدار استفاده از رم و پردازنده رو داره.    :wacko1:

چندتا آپ همزمان به غیر از فایرفاکس اجرا کن مثلا پخش فیلم و آفیس و چروم. بعد ببین چجوریه. با برنامه م تست کن. خود برنامه احتمالا تمامی برنامه های درحال اجرا رو ببنده. ان شا الله کارت راه بیافته

لینک ارسال

سلام ،

من از اون نرم افزار نتونستم استفاده کنم چون یک فایل iso داخلش بود.

زمانی که ویندوز رو اجرا کردم دیدم نوشته Apply Update .... بعد فکر کردم ممکنه از آپدیت خودکار ویندوز باشه. غیرفعالش کردم تا حدود خیلی زیادی درست شد و الان با فایرفاکس رم روی 1.60 تا 1.62 هست. می خواستم ببینم این مقدار نرمال هستش؟

و این که من خیلی علاقه دارم ویندوز 10 رو نصب کنم اما متاسفانه توان دانلود ندارم! سایتی هم کم حجم قرار نداده تا بشه دانلود کرد؟!

دوستان دیگر هم لطفاٌ اگر اطلاعاتی در  این باره دارن بیان کنند.

با تشکر

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...