رفتن به مطلب
  • 0

سوالی درباره ی آپدیت برنامه و دیتابیس

Gray Mind

سوال

سلام دوستان

من یه برنامه دارم که اطلاعات رو داخل دیتابیس ذخیره میکنه

حالا من میخوام دیتابیس قبلی رو مثلا یه فیلد دیگه بهش اضافه کنم

قبلا سه تا بود ولی الان میخوام چهارتا بکنم

اگه اینکار رو بکنم و آپدیت بدم و دیتابیس ورژن رو بالا ببرم کسی که نصب کنه اطلاعات قبلیش دیتابیس پاک میشه؟

چه راه حلی دارید که کاری کنم اطلاعات قبلی پاک نشه ولی تغییرات هم بهش اضافه بشه راهی هست؟ :fekr:

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

9 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

چرا راه های سخت رو انتخاب میکنید :fekr:   راه های بهتر و اصولی تری هم هست عزیز

شما میخواین یه فیلد به دیتابیس اضافه کنید خب یعنی خود sql برای این امکاناتی در نظر نگرفته؟ :fekr:

قطعا گرفته شما تو ورژن جدید برنامه بیاین و با کوئری زیر یه ستون یا همون فیلد به دیتابیستون اضافه کنید اینجوری دیگه اطلاعات قبلی هم از بین نمیره

"ALTER TABLE yourtable ADD yourcolumn text"                                                فیلد از نوع استرینگ
"ALTER TABLE yourtable ADD yourcolumn integer"                                                 فیلد از نوع اینتجر
"ALTER TABLE yourtable ADD yourcolumn integer DEFAULT 0"                                      فیلد از نوع اینتجر با مقدار پیشفرض 0
لینک ارسال

سلام 

دیتابیستون آفلاینه ؟

آره داداش آفلاینه طوری که کاربر خودش بهش مقدار اضافه میکنه

لینک ارسال

تنها راه به نظر من استفاده از دیتابیس آنلاین و آفلاین به صورت هم زمان هستش

لینک ارسال

شما بیا دیتابیس آپدیت شده رو اسمش عوض کن و در آپدیت برنامتون دیتابیس جدید رو فراخوانی کن

با این کار دیتابیس قدیمی دیگه کاربردی نداره و باید دیتابیس جدید باشه

لینک ارسال

نمیشه کاری کنم که

دیتابیس جدید اسمشو عوض کنم و کاری که وقتی ورژن جدید رو نصب کرد کاربر مقادیر یا رکورد های دیتابیس قدیم رو منتقل کنم به دیتابیس جدید؟ همچین کاری میشه انجام داد؟

لینک ارسال

نمیشه کاری کنم که

دیتابیس جدید اسمشو عوض کنم و کاری که وقتی ورژن جدید رو نصب کرد کاربر مقادیر یا رکورد های دیتابیس قدیم رو منتقل کنم به دیتابیس جدید؟ همچین کاری میشه انجام داد؟

شما تو دیتابیس جدید اطلاعات قدیم و جدید رو وارد کن و اسم دیتابیس رد عوض کن

لینک ارسال

شما تو دیتابیس جدید اطلاعات قدیم و جدید رو وارد کن و اسم دیتابیس رد عوض کن

خوب داداش من اصلا هیچ دخالت و دسترسی به اطلاعات قدیم کاربرا ندارم

دفترچه یادداشته :DD:  :wacko1:

میخوام یه قابلیت بهش اضافه کنم که باید به دیتابیس یه فیلد اضافه کنم(برنامه از این ضایع تر خخخ)

لینک ارسال

چرا راه های سخت رو انتخاب میکنید :fekr:   راه های بهتر و اصولی تری هم هست عزیز

شما میخواین یه فیلد به دیتابیس اضافه کنید خب یعنی خود sql برای این امکاناتی در نظر نگرفته؟ :fekr:

قطعا گرفته شما تو ورژن جدید برنامه بیاین و با کوئری زیر یه ستون یا همون فیلد به دیتابیستون اضافه کنید اینجوری دیگه اطلاعات قبلی هم از بین نمیره

"ALTER TABLE yourtable ADD yourcolumn text"                                                فیلد از نوع استرینگ
"ALTER TABLE yourtable ADD yourcolumn integer"                                                 فیلد از نوع اینتجر
"ALTER TABLE yourtable ADD yourcolumn integer DEFAULT 0"                                      فیلد از نوع اینتجر با مقدار پیشفرض 0

ای شاهپیری جان من قربون شکل ماهت بشم :girl_blush:

به فکرم اومد ولی فقط ساخت تیبل پیدا کردم فیلد رو پیدا نکردم

اصلا من دوست دارم  :give_rose:  :give_rose:  :give_rose:

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...