رفتن به مطلب
  • 0

نحوه ساخت لیست علاقه مندی با دیتابیس؟

mr.ehsan8001

سوال

سلام دوستان من میخام واسه برنامم یه لیست علاقه مندی بسازم.

دیتابیسو از روش اقای شاهدی ساختم.

سوال اول اینکه من بخام یه لیست ویو با ظاهر دلخواه بسازم باید توی پوشه لیوت چطوری انجام بدم اینکارو؟مثلا لیست ویویی وسط چین شده با یه باتن ستاره کنارش یا مثلا یه عکس کنارش و...

حالا سوال بعدی اینکه چطوری اون باتن ستاره که کنارشه رو جوری تعریف کنم که وقتی کلیک شد اون ایتم به یه اکتیویتی توی لیست ویو اضافه بشه و به حالت ستاره پر رنگ در بیاد و در اکتیویتی علاقه مندی یه گزینه هم برای حذف اون ایتم بزارم؟

سرچ که کردم یه اموزشی دیدم که میگفت یه فیلد star به دیتابیس اضافه میکنیم که با 0 مقدار دهی میکنیم بعد جوری کد میدیم بهش که روش ک کلیک شد اون مقدار 1 بشه و تو لیست بره.

ولی به دلیل قدیمی بودن اموزش و روش دیتابیس متفاوت نتونستم انجامش بدم.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

1 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

واسه باتن علاقه مندی ها رو نمیدونم ولی این آموزشو ببین  شایدم باید از ریسایکلر ویو استفاده کنی

http://answercenter.ir/topic/9307-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%88%DB%8C%D9%88-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B5%D8%B5%D8%A7%D8%B5%DB%8C-%D9%88-arrayadapter-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%88/

واسه اینکه به علاقه مندی ها اضافه بشه

شما یه ستون به هر اسمی حالا fav یا star اضافه کن

بعدش بیا و جایی که میخوای حالا باتن باشه یا از onItemLongClickListener استفاده کن و یه منو نمایش بده و...

با دستور آپدیت اون خونه از جدول رو که ساختیم به اسم fav یا star مقدارشو به 0 یا 1 تغییر بده

مثلا :

db.Query("UPDATE table_name SET fav=1 where id="+id,"fav");

id رو هم با اون روشی که گفتم میتونی بگیری

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...