رفتن به مطلب
  • 0

جلوگیری از تغییر ساعت ، توسط کاربر

ppittl

سوال

سلام

من تازه عضو شدم و این اولین پستم هست، پس سلام به همه دوستان

من نیاز دارم که کاربر نتونه ساعت سیستم رو تغییر بده و چنانچه اگر بهر صورت ساعت سیستم تغییر کرد یک آلارم داده شود

مثال:

فرض کنید قرار هست ساعت 15:20 از یک شی توسط موبایل عکس گرفته شود

حالا کابر باید در همین ساعت بایستی  اقدام به عکسبرداری کند و چنانچه فراموش کرد، نتواند ساعت را در زمان مورد نظر قرار بده و بعد اینکار رو انجام بده

ممنون دوستان

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

5 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام و روزخوش خدمت شما کاربر عزیز،

خب، برای اینکار راههای متفاوتی هست، من اصولی ترین راه رو بهتون میگم، انجامش با خودتون؛

شما اول کتابخونه ی BroadCastReciver رو  فعال کنید در پروژه، بعد با این کتابخونه ها در یک سرویس به رویداد ACTION_TIME_CHANGED گوش بدید و هر وقت این رویداد اتفاق افتاد کدهای مربوطه رو بنویسید(مثلا هشدار به کاربر و... رو)

خب این کل راهی بود که باید برید، اصل کار همینه، راه های دیگه ای هم هست مثل چک کردن آنلاین ساعت به وقت ایران با سایت هایی مثل time.ir و... اما خب چه کاریه!؟ وقتی میشه این راه رو خیلی ساده تر رفت؟!

درمورد روش انجام این کار هم اگر نمی تونید انجام بدید، بنظرم تاپیک جداگانه با عنوان مرتبط بزنید بهتره!

روزخوش، موفق باشید

لینک ارسال

دوست عزیز شما میتونید هر تغیییری تو سیستم Time ایجاد کنید ولی جلوی تغییر رو نمیتونید بگیرید و اصلا نیازی هم نیست بخواین این کار رو بکنید

شما میتونید اینجوری اپتون رو طراحی کنید که وقتی تایم عوض شد دیگه کار نکنه یه برودکست ساده به شکل زیر

public class TimeBroadcastReceiver extends BroadcastReceiver {
@Override
public void onReceive(Context context, Intent intent){
    final String action = intent.getAction();
    if (Intent.ACTION_TIME_CHANGED.equals(action)){
    // اینجا میتونی یه فیلدی چیزی بزاری که مشخص کننده تغییر تو سیستم تایم هست
    }
}
}

تو منیفست تعریفش کن و اکشن رو بهش بده

<receiver android:name="TimeBroadcastReceiver" android:enabled="true">
   <intent-filter>
      <action android:name="android.intent.ACTION_TIME" />
   </intent-filter>
</receiver>

لینک ارسال

ممنون بخاطر وقتی که گذاشتید و پاسخ دادین

تا اینجا ok

حالا اگر کاربر برنامه ای که به این رویداد پاسخ می ده رو ببنده ؟ باید چیکار کرد ؟ چه پیشنهادی دارید؟

باید که سرویس بنویسیم که در پس زمینه از موقعی که گوشی روشن میشه تا زمان خاموش بودن در حال اجرا باشه؟

خوب چطوری از این سرویس محافظت کنیم که بسته نشه؟  و اگر بسته شد دوباره اجرا بشه؟

(نظر خودم این هست که چنداتا سرویس بصورت جداگانه باشن که اجرا بودن بقیه رو چک کنن و اگر یکی از اونها متقف شد دوباره اجراش کنن)

چیکار کنیم که این برنامه ای که سرویس رو اجرا می کنه نشه بصورت عادی از نصب خارجش کرد و بعد دوباره نصبش کرد؟

مثل برنامه های سیستمی!

در صورت امکان دوستان نظر بدهند،ممنون

توی این برنامه که در حال کار روش هستم ، اگر کاربر بتونه زمان رو تغییر بده و مدیر سیستم متوجه نشه

کلا موضوع منتفی هست.استفاده این نرم افزار عمومی نیست و امکانش هست که قبل از تحویل نرم افزار گوشی یا تبلت مورد نظر رو در اختیار داشته باشم

ممنون

لینک ارسال

فک کنم شما با مفهوم برودکست آشنا نیستین عزیز

برودکست با سرویس خیلی فرق میکنه شما وقتی برودکست رو تعریف کردین و تو منیفست اکشن مورد نظرتون رو دادین فقط کافیه یه بار برنامه اجرا شه تا اینتنت لازم رو بگیره دیگه هیچ وقت تازمانی که برنامه پاک نشده از کار نمی افته

لینک ارسال

درسته من در جریانش نبودم

با اندروید خیلی آشنایی ندارم

این پروسه رو قبلا با کنترلهای آرم انجام داده بودم و توی ورژن جدید  می خوام سوئیچ کنم روی اندروید و دارم تبدیلات لازم رو انجام می دم

با سی و جاوا الکترونیک در حد نسبتا خوب آشنایی دارم 

در مورد برودکست تحقیق می کنم

در مورد قرار دادن یک برنامه مثل برنامه های خود سیستم که امکان حذف برنامه ها وجود نداره نظرتون چی هست؟

چطوری؟

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...