رفتن به مطلب
  • 0

استفاده زیاد مُدول ها در برنامه

arastooms

سوال

سلام به همه عزیزان 
نوشتن برنامه ای رو تجربه میکنم که قرار هست پنل های مختلفی با اطلاعات مختلف و ویو های مختلف ( با فرم های متفاوت )) به کار بر نشون داده بشه 
خوب سعی کردم از حد اقل اکتیویتی استفاده کنم و در مجموع الان سه اکتیویتی دارم 
ولی پنل های لازم رو به صورت مدول طراحی و معرفی کردم که هر جا لازم باشه اینشیالایز میکنم و به کار بر نمایش میدم 

میخاستم بدونم الان حدود 12 مدول (( که هر کدام یک فرم اطلاعاتی خاصی )) هستند وجود داره 
آیا استفاده از مدول ها به این منظور کار منطقی و درستی هست؟؟
و یا اگر خیر به طور معمول از چه روشی باید استفاده بشه 
با تشکر 

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

10 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

در 19 ساعت قبل، arastooms گفته است :

سلام به همه عزیزان 
نوشتن برنامه ای رو تجربه میکنم که قرار هست پنل های مختلفی با اطلاعات مختلف و ویو های مختلف ( با فرم های متفاوت )) به کار بر نشون داده بشه 
خوب سعی کردم از حد اقل اکتیویتی استفاده کنم و در مجموع الان سه اکتیویتی دارم 
ولی پنل های لازم رو به صورت مدول طراحی و معرفی کردم که هر جا لازم باشه اینشیالایز میکنم و به کار بر نمایش میدم 

میخاستم بدونم الان حدود 12 مدول (( که هر کدام یک فرم اطلاعاتی خاصی )) هستند وجود داره 
آیا استفاده از مدول ها به این منظور کار منطقی و درستی هست؟؟
و یا اگر خیر به طور معمول از چه روشی باید استفاده بشه 
با تشکر 

سلام

به نطر من بهترین کار همین کاری هست که شما انجام دادی چون فرم ها و شکل های مختلف نیاز داری ، ماژولی راحت تر و انعطاف پذیر تر هست،من خودمم همینجوری کار میکنم

فقط یه نکته اینکه میزان استفاده از  رم و سیپیو رو بررسی کن،

من راه بهینه نوشتن برنامه رو نمیدونم ولی حتما چک کن

لینک ارسال

در 28 دقیقه قبل، seyyedali گفته است :

سلام

به نطر من بهترین کار همین کاری هست که شما انجام دادی چون فرم ها و شکل های مختلف نیاز داری ، ماژولی راحت تر و انعطاف پذیر تر هست،من خودمم همینجوری کار میکنم

فقط یه نکته اینکه میزان استفاده از  رم و سیپیو رو بررسی کن،

من راه بهینه نوشتن برنامه رو نمیدونم ولی حتما چک کن

سلام مرسی از راهنمایی شما دوست عزیز و اشتراک تجربیات 
ممکنه راه کنترل رم و سی پی یو رو بفرمایید که چه طور میتونم کنترل کنم؟؟ وقتی این پنل ها رو استفاده میکنم 

لینک ارسال

در هم اکنون، arastooms گفته است :

سلام مرسی از راهنمایی شما دوست عزیز و اشتراک تجربیات 
ممکنه راه کنترل رم و سی پی یو رو بفرمایید که چه طور میتونم کنترل کنم؟؟ وقتی این پنل ها رو استفاده میکنم 

گفتم که نمیدونم

از اساتید باید سوال کنی

لینک ارسال

سلام ، خیر ارسطو جان هر چقدر که دوست داری کلس ماژول بساز ، هیچ تاثیری روی سرعت برنامه نداره ، و حتی بهتر هم هست چون دیگه هر کد توی هر اکتیویتی یا سرویس چند بار نوشته نمیشه و فقط با یه بار نوشتنش توی کلی میتونین همه جا استفادش کنید ، همین تلگرام اندروید که استفاده میکنین و با این سرعت بالا اجرا میشه +300 تا کلس مختلف از اکتیویتی ها و فرگمنت ها و کلس های معمولی و .... داره

لینک ارسال

حق با استاد شاهدیه

من برنامه با قریب به 55 تا ساختم رو ضعیف ترین ها بدون لگ مشکل اجرا شده

لینک ارسال

سلام

اینکه کدهاتون رو توی ماژول های زیادی می نویسید ایرادی نداره، اینکه کدهایی که می نویسید واسه ماژول هاتون پویا و قابلیت Reuse  باشه خوبه.

در کل شی گرایی کمک زیادی میکنه تا برنامه های خوب و قابل فهم تری بسازیم.

لینک ارسال

در 1 ساعت قبل، مجید آرتا گفته است :

سلام

اینکه کدهاتون رو توی ماژول های زیادی می نویسید ایرادی نداره، اینکه کدهایی که می نویسید واسه ماژول هاتون پویا و قابلیت Reuse  باشه خوبه.

در کل شی گرایی کمک زیادی میکنه تا برنامه های خوب و قابل فهم تری بسازیم.

سلام 
میشه در باره این قسمت " ماژول هاتون پویا و قابلیت Reuse  " بیشتر توضیح بدید ؟
که یعنی چه و اگر شد یک مثال بزنید ممنون میشم 
مرسی

لینک ارسال

در 31 دقیقه قبل، arastooms گفته است :

سلام 
میشه در باره این قسمت " ماژول هاتون پویا و قابلیت Reuse  " بیشتر توضیح بدید ؟
که یعنی چه و اگر شد یک مثال بزنید ممنون میشم 
مرسی

سلام

یعنی اینکه شما مثلا یک کلاس ماژول یا کد ماژول می نویسید اگر براتون مقدوره جوری توابعش رو بنویسید که طبق پارامتر ها کاری رو بتونه انجام بده.

مثال ساده، ساختن کلاس اجرا تصاویر gif، جوریکه بتونید توی تمامی پروژه هایی نیازش دارید دوباره استفاده کنید (  Reuse ).

پویا هم منظورم یعنی طبق نیازتون تابع بتونه عملکرد رو انجام بده، مثلا یک ماژولی رو در نظر بگیرید که شما چندین صفحه دارید و قراره توی هر صفحه ویو های مختلفی رو بسازید و خب این ویو ها شاید نیاز به اسکرول داشته باشه، خب شما باید جوری بنویسید که این ماژول رو توی پروژه های دیگه استفاده کنید.

مطمئنم چیزایی رو که گفتم خودتون رعایت کردین و فقط من اومدم اصطلاح پر کااربردشون رو گفتم.

لینک ارسال

در 9 ساعت قبل، مجید آرتا گفته است :

سلام

یعنی اینکه شما مثلا یک کلاس ماژول یا کد ماژول می نویسید اگر براتون مقدوره جوری توابعش رو بنویسید که طبق پارامتر ها کاری رو بتونه انجام بده.

مثال ساده، ساختن کلاس اجرا تصاویر gif، جوریکه بتونید توی تمامی پروژه هایی نیازش دارید دوباره استفاده کنید (  Reuse ).

پویا هم منظورم یعنی طبق نیازتون تابع بتونه عملکرد رو انجام بده، مثلا یک ماژولی رو در نظر بگیرید که شما چندین صفحه دارید و قراره توی هر صفحه ویو های مختلفی رو بسازید و خب این ویو ها شاید نیاز به اسکرول داشته باشه، خب شما باید جوری بنویسید که این ماژول رو توی پروژه های دیگه استفاده کنید.

مطمئنم چیزایی رو که گفتم خودتون رعایت کردین و فقط من اومدم اصطلاح پر کااربردشون رو گفتم.

سلام مجید جان سپاس از راهنمایی خوب و عالی شما 
همینطور هست که گفتید سعی کردم طوری بنویسم که بتونم بادادن متغیر ماژل ها رو در پروژه های بعدی هم استفاده کنیم 
تشکر میکنم از راهنمایی

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...