رفتن به مطلب
  • 0

ساده ترین روش ذخیره چندین مقدار (درخواست راهنمایی)

vistamobile

سوال

سلام. امیدوارم همه حالشون خوب باشه. من چند مقدار دارم که هی کم و زیاد میشن و باید فراخوانی بشن ، از txt استفاده کردم ولی نشد، نمیخوام از دیتا بیس استفاده کنم. خواستم از AriaSharedPreferences استفاده کنم ولی ظاهرا نمیشه :

من یکسری پنل دارم که این پنلها مخفی و ظاهر میشن بر اساس انتخاب کاربر، حالا واسشون عدد گذاشتم مثلا 

مقدار اول = 0 بود >  پنل یک = مخفی              مقدار اول = 1 بود >  پنل یک = مرئی

مقدار دوم= 0 بود >  پنل دوم= مخفی              مقدار دوم= 1 بود >  پنل دوم = مرئی

و به همین صورت الی آخر

این مقادیر 0 و یک رو میخوام ذخیره کنم تا کاربر بعد از اجرای دوباره برنامه یا ریستارت گوشی، تنظیمات انتخابیش نپره، مثل تنظیمات فونت و سایز فونت و...

فقط یه تفاوتی که داره اینه که گاهی این مقادیر کم وزیاد میشن یعنی :   + 1   یا   -1  و این مقدار ممکنه تا 10 هم بره.

ساده ترین و امن ترین روش چیه؟ بشه مقادیری رو ذخیره و فراخوانی کرد؟ ممنون 

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

3 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

عزیز من اینکه خیلی راحت تر شد که :

ما باید چند متغیر سراسری یا Global مشخص کنید که وضعیت هر پنل رو ذخیره کنه.

بعد از اون با یه تابع خوندن تنظیمات میاید و اون مقادیری که من قبلاً گفتم بهتون رو میخونید و طبق اون به متغیرها مقدار میدید.

وثتی برنامه ران هستش که مشکلی نیست با مقدار دادن به متغیرهای عمومی تنظیمات اپلای میشه.

ولی برای زمانی که برنامه مجدداً ران میشه باید تو فایل ذخیره شده باشه و دوباره بازخوانی بشه

موفق تر باشید

لینک ارسال

درود

اگر تعداد پنلها فیکس هستش میتونید برای هر پنل بصورت ترتیب ذخیره مشخص کنید.

یعنی بصورت لیست ذخیره کنید.

برای مثال :

panel1.visible=meghdar1

panel2.visible=meghdar2

panel3.visible=meghdar3

لینک ارسال

داداش پنل ها مشخص هستن فقط هر کدوم تو یه اکتیویتی خاص هستند و این مقادیر تو یک اکتیویتی دیگه بررسی میشن، امیدوارم منظورم رو رسونده باشم. یعنی پنل یک تو اکتیویتی یک و پنل دو تو اکتیویتی دو و پنل سه هم تو اکتیویتی سه، ولی مقادیرش رو تو اکتیویتی چهار باید فراخوانی کرد، منظورم از مقادیر، این نیست که پنل ها دارای عدد باشند. 

منظور از مقادیر اینه که تو اکتیویتی چهار، برنامه بفهمه که تو اکتیویتی های قبلی کاربر پنل ها رو چیکارشون کرده. و بعد اینکه اگر کاربر مثلا تو اکتیویتی یک، پنل یک رو مخفی کرد بعد رفت و دوباره برگشت به اکتیویتی یک، اون پنل یک هنوز مخفی باشه. 

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...