رفتن به مطلب

پنجمین دوره صندلی داغ ~~~>> محمدرضا شاهپیری

reza sabouri

ارسال‌های توصیه شده

در 2 ساعت قبل، Milad-Mohammadi گفته است :

دیر رسیدم که:DD:  ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه اس عزیز جان :malih:  خوش اومدی:give_heart:

اول اینکه سلام طول میکنم خدمت استاد ( همیشه متفاوت بودم):yahoo:  نوکرم سالار:hi:

خب بی وقفه میریم سمت سوالات که وقت کم است و مسئله باز    اوه اوه چقد شبیه استادا میحرفی:sarcastic_blum:

1. کل زندگیتو با یه قطعه کد توضیح بده ( ترجیحا شرط باشه یا حلقه)                 

while(noSuccess)
{
tryAgain();
if(Dead){
break;
}
}

2. چرا مهندسی صنایع؟ مثلا چرا مهندسی نرم افزار یا فناوری اطلاعات نه؟( بسته به علاقتون میگم) , واقعا شما اولین نفری نیستین که اینو میگین  ولی دلیل اصلیش انتخاب رشته بد بوده:gerye:

3. اگه ارل فراخوان بده واسه اضافه کردن آپشن به بچه دوسالش، چه پیشنهادی میدی بهش؟ بش میگم یه کاری کن که شی گرایی بشه مثه جاو مثلا بشه کلاسا رو اکستند کرد یا ایمپلمنت کرد یا اینترفیس اضافه کنه به ماژولها و ....

4. کی و چجوری برنامه نویسی رو شروعیدی؟  سه سال پیش همون اول به صورت جدی و حرفه ای :gamer2:       و با چه سیستمی؟ و کی حرفه ای استارت زدی و با سیستم مناسب؟  کلا سیستم ثابت بوده یه لبتاب زاقارت و خرکار:DD:

5. آیا می توان برنامه نویسی را به عنوان یک شغل ثابت در این کشور انتخاب کرد؟:wacko1:  خیر نمیشه بیشتر به عنوان یه شغل که حالت ساپورت داره:girl_pardon:

6. صندلی هنوز داغه؟:DD:   اوفففف سوختمون ولی کمتر شده گرماش:malih:

7. مرد عمل کیست؟ مردی که اهل عمل باشد:DD:   و چه می کند؟  عمل میکند:oops:

8. ریه های تنفسی یه برنامه نویس چه چیزهایی هستند؟:DD:  سیستمش، سورهای پروژه هاش و وایفای:DD:

9. یه نصیحت به برنامه نویسای تازه کار و نوجوون!؟  آقا بالاغیرتا برنامه نویسی رو اصولی یاد بگیرن از ابتدا مرحله به مرحله درک کنین کدها رو بدونین دارین چیکار میکنین کدا رو کپی پیست نکنین:gamer:

10. به برنامه نویسی خودت از 1 تا 20 چند میدی؟  2 اونم به زور:malih:

11. اگه یه برنامه نلویزیونی با موضوع برنامه نویسی تو شبکه سه اجرا شه و دعوت کنه از برنامه نویسا که بیان اطلاعات عمومی برنامه نویسیشونو بدن، میری؟ آره حتما چرا که نه :girl_pardon:   اگه بری چه اطلاعاتیو جمع میکنی که بدی؟  بیشتر رو بحثای روانی و اخلاقی نظر میدم:bigsmile:

12. آیا 13 واقعا عدد نحصیست؟  تا حالا چیزی ازش ندیدم:fekr:

با تشکر:gamer2:   چاکریم  موفق باشی♥

• پسندیدن 1
  • تشکر 1
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 4 سال بعد...

@ محمدرضا شاهپیری

سلام و عرض ادب خدمت جناب استاد شاهپیری عزیز،

نمیدونم پس از این همه سال میتونم چند سوال از شما بپرسم یا نه...؟

در ابتدا از شما تشکر میکنم بابت راهنمایی ها و فعالیتتون در این سایت ، به جرات شخصا بسیاری از مشکلاتم رو با راهنمایی ها و کتابخانه های شما برطرف کردم.

با اجازه شما سوالاتم رو شروع میکنم:

1. تا حالا شده زبان برنامه نویسی ای رو بخواید یاد بگیرید اما با خودتون بگید الان دیگه دیره یا سخته و وقت گیر ولش کن و بیخیالش ؟

2. اگر ممکنه بفرمایید به جز کمیسیون بالای بازار و بالا آوردن محصولات اطرافیانش در صفحه اول چه مشکلی با بازار داشتید ؟

3. تا حالا بازی هم ساختید ؟

4. تصمیم دارید شرکت برنامه نویسی بزنید ؟ یا در رشته تحصیلیتون فعالیت کنید ؟ (البته از سال 1395 خیلی گذشته و احتمالا تصمیم هاتون رو عملی کردین.)

5. بنده زیاد سوال میپرسم و اذیتتون میکنم ؟

6. فرض کنید چند تا بازی دارید که بازار منتشر نکرده و در وب سایت شخصیت منتشرش کردین. پس از سال ها جذت کاربر و آپدیت و .... بنیاد ملی بازی های رایانه ای بگه باید برای بازی هات مجوز بگیری و به هیچکدوم مجوز ندن. چکار میکنی ؟

7. تا حالا شده نخوای به شخص خاصی کمک کنی ، چه برنامه نویسی چه غیر برنامه نویسی ؟

8. در زمینه هک هم فعالیت دارید ؟

9. پیش اومده که نتونید مشکلی رو در برنامه نویسی و همچنین زندگیتون تا الان و پس از گذشت سال ها حل کنید و بیخیالش بشید ؟

10. اپلیکیشن یا بازی ای که برای نوشتنش خیلی وقت گذاشتید و محصول فوق العادی ای شده و ازش راضی هستید چیه ؟

11. تا حالا از شرکت یا شخص خاصی هم پروژه گرفتید ؟ آیا در وب سایت های پروژه ای بصورت فریلنسری کار کردید یا میکنید ؟ اگر خیر ،آیا هزینه های زندگی رو از شغل دیگری بدست میارید ؟

12. و آخرین سوال ، آیا کماکان مجرد هستید ؟

>> اگر سوالی خصوصی محسوب میشه یا تمایلی به پاسخ دادنش ندارید هم لطفا پاسخ ندین.

پیشاپیش  از پاسخگویی شما سپاسگزارم

ممنون بابت زحماتتون :53:

موفق و موید باشید

• پسندیدن 1
لینک ارسال

در 7 ساعت قبل، fun_code گفته است :

سلام و عرض ادب خدمت جناب استاد شاهپیری عزیز. سلام خدمت شما دوست گرامی

نمیدونم پس از این همه سال میتونم چند سوال از شما بپرسم یا نه...؟ بله عزیز میتونید:cheshmak: اتفاقا کلی خاطراتمون با این تاپیک زنده شد.:music:

در ابتدا از شما تشکر میکنم بابت راهنمایی ها و فعالیتتون در این سایت ، به جرات شخصا بسیاری از مشکلاتم رو با راهنمایی ها و کتابخانه های شما برطرف کردم. ممنونم نظر لطفتونه♥

با اجازه شما سوالاتم رو شروع میکنم:

1. تا حالا شده زبان برنامه نویسی ای رو بخواید یاد بگیرید اما با خودتون بگید الان دیگه دیره یا سخته و وقت گیر ولش کن و بیخیالش ؟ بله شده زیاد هم شده:bigsmile:. مثلا نود جی اس و رابی و گو و سی پلاس و .... ولی خدا رو شکر پایتون و فریمورک جنگو رو تونستم یاد بگیرم و کل دنیای برنامه نویسیم رو دگرگون کرد.

2. اگر ممکنه بفرمایید به جز کمیسیون بالای بازار و بالا آوردن محصولات اطرافیانش در صفحه اول چه مشکلی با بازار داشتید ؟ خدا رو شکر من تا حالا موردی نداشتم باش بجز گیرهایی که به دسترسیها میدن موقه انتشارکه طبیعی هست. برنامه هایی که ما تیم ما مینویسه برنامه هایی هست که حداقل یک سال یه تیم چند نفره روش کار کرده و نمیتونن مثلا تو یه ماه اونو پیاده کنن که خودشون بزارن صفحه اول.

3. تا حالا بازی هم ساختید ؟خیر و هیچ گونه علاقه ای هم بهش نداشتم:bigsmile:

4. تصمیم دارید شرکت برنامه نویسی بزنید ؟ یا در رشته تحصیلیتون فعالیت کنید ؟ (البته از سال 1395 خیلی گذشته و احتمالا تصمیم هاتون رو عملی کردین.) بله دوست عزیز شرکت رو خداروشکر سال پیش به همراه یکی از دوستان ثبت کردیم و الان تیممون رو به 8 نفر گسترش دادیم و خداروشکر پیشرفت خیلی خوبی تو این یک سال داشتیم و انشالا تا دوسه سال آینده بتونیم جزء برندای برتر تو زمینه تولید اپلیکیشن و طراحی سایت بشیم.

5. بنده زیاد سوال میپرسم و اذیتتون میکنم ؟ خیر به هیچ عنوان.:dance2: از سوالات همه دوستان بدون هیچ گونه موردی استقبال میکنیم و اتفاقا خیلی از سوالا چالشایی رو به وجود آورده که تونسته توی حوزه کاریم خیلی بهم کمک کنه

6. فرض کنید چند تا بازی دارید که بازار منتشر نکرده و در وب سایت شخصیت منتشرش کردین. پس از سال ها جذت کاربر و آپدیت و .... بنیاد ملی بازی های رایانه ای بگه باید برای بازی هات مجوز بگیری و به هیچکدوم مجوز ندن. چکار میکنی ؟ خیلی وحشتناکه واقعا:20:. حتی تصورشم سخته. ولی من هیچ وقت نا امید نمیشم و تا جایی که بتونم تلاشمو میکنم اگه نشد یه بازی جدید رو استارت میزنم با استانداردهای بنیاد ملی

7. تا حالا شده نخوای به شخص خاصی کمک کنی ، چه برنامه نویسی چه غیر برنامه نویسی ؟ خیر واقعا. تو این مدت تو همین انجمن انقد بودن دوستانی که چقدر کم لطفی کردن و سنگ انداختن ولی باز تا جایی که از دستم براومده و دانششو داشتم چیزی دریغ نکردم. چون واقعا اینجور اخلاقی از ضعف و مشکلات شخصیتی آدم نشات میگیره. وقتی میتونی کمک کنی بدون تامل باید کمک کنی و مهم نیست طرف مقابلت کیه (تو برنامه نویسی منظورمه البته) 

8. در زمینه هک هم فعالیت دارید ؟ خیر. من از روز اولی که شروع کردم به کد زدن با خودم عهد کردم که هیچ وقت نرم سمتش.:girl_flag_of_truce: و خداروشکر تا الان هم تونستم رو اصولم پایبند باشه. چون این راه واقعا آینده نامعلومی داره. ( البته منظورم هک از نوع خرابکارانه هستا. تست نفوذ و اینا منظورم نیست)

9. پیش اومده که نتونید مشکلی رو در برنامه نویسی و همچنین زندگیتون تا الان و پس از گذشت سال ها حل کنید و بیخیالش بشید ؟خیر. من اراده فولادین تو حل مشکلات دارم.:gamer1: و شده هفته ها درگیر شم تا حلش کنم مخصوصا اون اوایل الان خداروشکر خیلی چالش ندارم.

10. اپلیکیشن یا بازی ای که برای نوشتنش خیلی وقت گذاشتید و محصول فوق العادی ای شده و ازش راضی هستید چیه ؟ اپلیکیشنی که تقریبا یکی دوسال روش وقت گزاشتیم یه اپ امنیتیه که اسمش "چفتک" هست که خودم خیلی باهاش حال میکنم. توی بازار هم گزاشتیم و دوبار به درخواست خود بازار تو صفحه اول قرار گرفت خدا رو شکر.

11. تا حالا از شرکت یا شخص خاصی هم پروژه گرفتید ؟ بله عزیز  ما دیگه چون شرکت هستیم پروژه زیاد میگیریم هم از شخص و هم از شرکتهای دیگه. ولی خودم شخصا از شخص پروژه گرفتم و تا حالا تجربه کار با شرکت به صورت تکی رو نداشتم.

آیا در وب سایت های پروژه ای بصورت فریلنسری کار کردید یا میکنید ؟ خیر تا حالا کار نکردم. پونیشا فقط ثبت نام کردم. خوشم نیومدمد و دیگه نرفتم.

اگر خیر ،آیا هزینه های زندگی رو از شغل دیگری بدست میارید ؟ این رو که دیگه بالا عرض کردیم که شرکت ثبت کردیم و مشغول هستیم خداروشکر.

12. و آخرین سوال ، آیا کماکان مجرد هستید ؟ خیر خدارو شکر یک سالی هست که ازدواج کردم و تاثیر زیاد و مثبتی هم توی زندگی شخصی و روحیم و هم توی کار تخصصیم که برنامه نویسی هست گزاشته.:girl_angel: و توصیه میکنم دوستانی که کیس مناسبشون رو دارن شده حتی با حداقلا هم شروع کنن

ممنون بابت زحماتتون :53: ممنون از شما موفق و موید باشید:53:♥

• پسندیدن 8
  • ذوق زده 1
لینک ارسال

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...