رفتن به مطلب

آموزش کار با ListView

مجید آرتا

ارسال‌های توصیه شده

به نام خدا

با سلام

آموزش کار با کنترل ListView

در اینجا نحوه اضافه کردن آیتم به سه روش مختلف رو آموزش میدیم

برای شروع ابتدا کنترل های مورد نیاز رو به Designer اضافه کنید:

یک Listview

سه تا Button

قسمت Globals :

Sub Globals
private ListView1 As ListView
End Sub

روش اول:اضافه کردن یک آیتم در یک خط

طبق عکس زیر در دکمه اول می نویسیم:

attachment.php?attachmentid=53&stc=1

Sub Button1_Click
ListView1.Clear
For i=0 To 10
   ListView1.AddSingleLine("B4A")
   Next
End Sub

روش دوم:نوشتن دو تا متن در دو خط مجزا

طبق عکس زیر در دکمه دوم می نویسیم:

attachment.php?attachmentid=54&stc=1

Sub Button2_Click
ListView1.Clear
For i=0 To 10
ListView1.AddTwoLines("B4A","Tutorial")
Next
End Sub

روش سوم:اضافه کردن 2تا متن در 2 خط مجزا و یک عکس

طبق عکس زیر در دکمه سوم میی نویسیم:

attachment.php?attachmentid=55&stc=1

Sub Button3_Click
ListView1.Clear
   For i=0 To 10
   ListView1.AddTwoLinesAndBitmap("B4A","Tutorial",LoadBitmap(File.DirAssets,"www.Basic4Android.ORG.png"))
   Next
End Sub

در روش سوم گفتیم بیا یک عکس بهش اضافه کن از کجا ؟ از File.DirAssets و این یعنی چی؟ میاد عکسی رو که داخل پوشه Files هستش رو لود میکنه.www.Basic4Android.ORG.pngاین هم اسم عکسمون با پسوند و فرمتش

امیدوارم موثر واقع بشه

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 58
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

خسته نباشی مجید عـــــزیز،

سعی کن برای تمام مطالبی که پست میکنی حتما برچسب قرار بدی.

برچسب اضافه شد.

لینک ارسال

• 1 ماه بعد...

سلام

For i = 0 To 100
	ListView1.AddSingleLine("سلام دنیا")
	ListView1.SingleLineLayout.Label.Gravity  = Gravity.RIGHT
Next

لینک ارسال

• 1 ماه بعد...

سلام . ببخشید من یه سوال دارم که خیلی خیلی توش گیر کردم . اگه میشه راهنماییم کنید .

ببینید من یک لیست ویو ساختم که حدود 100 تا عنوان داره . حالا هر کدوم ازین عناوین خودش باز 100 تا موضوع داره . یعنی به این ترتیب من برای هر عنوان باز یک لیست دیگه میخوام . همچین کاری چطور میشه انجام بدم ؟

مثلا میخوام توی لیست اول روی یکی از موردها کلیک کنم بعد یک لیست دیگه باز بشه . اینجوری . لیست اولم هم 100 تا عنوان داره . جیکار کنم . خیلی گیر کردم

لینک ارسال

تو سایت اصلی برنامه هست...فکر کنم تو این سایتم باشه:

معروفه به لیست ویو درختی

یه کتابخونه داره

تو سایت اصلی یه نمونه سورس هم داره

لینک ارسال

برای لیست دومت یه اکتیویتی جدا بساز

خیلی پیچیده میشه

با این موضوع موافق هستم. البته لزوما نیازی به اکتیویتی جدا نیست . میشه آیتم هارو از Text یا DataBase گرفت و ...

لینک ارسال

الان من یه لیست ویو نوشتم بعد میخوام روی اولیش که کلیک شد یه اکتیویتی که مثلا اسمش a هست رو استارت بزنه , و رو دومین خط کع لمس شد b رو استارت کنه

یه نمونه کد مینویسید ؟

لینک ارسال

Sub listviwe1_ItemClick (Position As Int, Value As Object)
   If Position=0 Then 
  startactiviry(a)
   End If
   If Position=1 Then 
  startactiviry(b)
   End If
   If Position=2 Then 
   startactiviry(c)
   End If
End Sub

لینک ارسال

همین کدی که فرزاد عزیز نوشتن رو با Select Case بنویسید که هم درد سر کمتر داره و هم کامپایلر کد رو سریع تر اجرا میکنه.

Sub listviwe1_ItemClick (Position As Int, Value As Object)    
Select Position
         Case 0
          startactiviry(a)
         Case 1
          startactiviry(b) 
         Case 2
              startactiviry(c)
   End Select
End Sub

لینک ارسال

تو سایت اصلی برنامه هست...فکر کنم تو این سایتم باشه:

معروفه به لیست ویو درختی

یه کتابخونه داره

تو سایت اصلی یه نمونه سورس هم داره

میشه لطف کنید لینک آموزش و لینک سورس رو بهم بدید . ممنونم

لینک ارسال

با این موضوع موافق هستم. البته لزوما نیازی به اکتیویتی جدا نیست . میشه آیتم هارو از Text یا DataBase گرفت و ...

با این حرفت موافقم

دیتابیس بهترین روش

لینک ارسال

ببینید اگه بتونید راهی در این مورد بهم پیشنهاد بدید خیلی ممنون میشم .

من میخوام یه نرم افزار تفسیر قرآن بسازم . خوب ما 114 تا سوره داریم . وقتی روی مثلا سوره بقره کلیک میشه یک لیست دیگه میاد که تفاسیر مربوط به سوره بقره رو نشون میده . مثلا آیه 1 تا3 و الی آخر ... که باز روی هر آیه که کلیک بشه مطلبش میاد .

این کاریه که میخوام انجام بدم . اگه راه حلی بهم پیشنهاد بدید خیلی ممنون میشم .

البته یک روش بدون دیتابیس ... ممنونم*سرپایین*

لینک ارسال

خب بدون دیتابیس یکم کارتون مشکل تره دیگه

میتونید 114 تا سوره رو توی یک فایل txt بنویسید و توی یک متغییر لیست قرار بدید و به وسیله حلقه توی لیست ویو اصلی قرار بدید

و میتونید توی رویداد کلیک هر آیتم از لیست ویو باز آیات مربوطه همون سوره رو از توی یک فایل تکست جدا واسه هرکدوم به برنامه بشناسونی

ولی خب اینجوری باید فایل تکست زیادی استفاده کنی که بهتره از دیتابیس استفاده کنی

ببینید برنامه شما نیازی به آپدیت نداره و آیتم نا مشخصی نداره که بگید مثلا کاربر باید به بانک اضافه کنه

یکسری مطالب مشخصه و شما تنها کاری که میکنی ایننه که میایی توی رویداد کلیک مربوط به لیست ویو 114 سوره اون آیات رو Select میکنی از دیتابیس همین

اینجوری هم برنامه سبک تر میشه هم بهتر دیگه

لینک ارسال

دوستان من دوتا سوال راجبه ListView داشتم...

اولیش اینه که چجوری میشه تعیین کرد که با زدن دکمه مثلا + فونت لیست ویو یدونه افزایش پیدا کنه یا کلا بشه مثلا 30؟ چند تا راهم خودم رفتم ولی وقتی دکمه رو میزنی اصلا سایز تغییر پیدا نمی کنه*غمگین*

دومیشم اینه که من از ی آموزشی استفاده کردم که تایال اکتیویتی رو به SearchView تبدیل میکرد و نتیجه جستجو رو توی یک Msgbox نشون میداد...

حالا باید چیکار کنم که اون متنی که می نویسم داخل متن Listview سرچ بشه؟؟

*dntknow**dntknow**dntknow*

لینک ارسال

ببینید اگه بتونید راهی در این مورد بهم پیشنهاد بدید خیلی ممنون میشم .

من میخوام یه نرم افزار تفسیر قرآن بسازم . خوب ما 114 تا سوره داریم . وقتی روی مثلا سوره بقره کلیک میشه یک لیست دیگه میاد که تفاسیر مربوط به سوره بقره رو نشون میده . مثلا آیه 1 تا3 و الی آخر ... که باز روی هر آیه که کلیک بشه مطلبش میاد .

این کاریه که میخوام انجام بدم . اگه راه حلی بهم پیشنهاد بدید خیلی ممنون میشم .

البته یک روش بدون دیتابیس ... ممنونم*سرپایین*

یه نگاه به این برنامه بنداز...

http://uplod.ir/xa5gkgzbtja3/Treeview.rar.htm

لینک ارسال

ضمنا یه راه دیگه هم هست که اگر من بودم اینکارو میکردم...

دوتا لیست ویو کنار هم بزار و با کلیک روی هر ایتم از لیست ویو ی اولی لیست دومی تغییر کنه و ایه ها رو نشون بده

لینک ارسال

دوستان من دوتا سوال راجبه listview داشتم...

اولیش اینه که چجوری میشه تعیین کرد که با زدن دکمه مثلا + فونت لیست ویو یدونه افزایش پیدا کنه یا کلا بشه مثلا 30؟ چند تا راهم خودم رفتم ولی وقتی دکمه رو میزنی اصلا سایز تغییر پیدا نمی کنه*غمگین*

دومیشم اینه که من از ی آموزشی استفاده کردم که تایال اکتیویتی رو به searchview تبدیل میکرد و نتیجه جستجو رو توی یک msgbox نشون میداد...

حالا باید چیکار کنم که اون متنی که می نویسم داخل متن listview سرچ بشه؟؟

*dntknow**dntknow**dntknow*

سوال اول : ببینید دوست من شما زمانی میتونید به لیست ویو فونت و اندازه و رنگ بدید که آیتم هارو به صورت گروهی وارد می کنید و نه تک تک.زمانی که از حلقه استفاده میکنید واسه آیتم های لیست ویو.اگه میخوایین یکسری اطلاعات خاص واسه هر آیتم لیست ویو قرار بدیم مثلا آیتم اول مجید آرتا آیتم دوم مهران محمودی و غیره باید از دیتابیس استفاده کنید و اطلاعاتو از دیتابیس بخونید.توی یک فایل تکست هم میتونید انجام بدید ولی دیتابیس بهترو کارامد تره.

سوال دوم : از طریق تایتل میشه ولی شما به طور مستقیم نمیتونی توی تایتل اطلاعات وارد کنید.باید به وسیله دیالوگ و یا یک ویو دیگه اینکارو انجام بدید. و واسه جستجو بین آیتم های لیست ویو بازم باید از دیتابیس استفاده کنید.بدون دیتابیسم میشه به این صورت که اطلاعات مورد نظر رو توی یک ادیت تکست بنویسی و بیایی کل آیتم های لیست ویو قرار بدید و مورد مقایسه قرار بدید و به وسیله msgbox به نمایش در بیاری.

یک نمونه جستجو بین آیتم ها لیست ویو به وسیله دیتابیس رو قرار میدم واست.

tbl1.rar

لینک ارسال

سوال اول : ببینید دوست من شما زمانی میتونید به لیست ویو فونت و اندازه و رنگ بدید که آیتم هارو به صورت گروهی وارد می کنید و نه تک تک.زمانی که از حلقه استفاده میکنید واسه آیتم های لیست ویو.اگه میخوایین یکسری اطلاعات خاص واسه هر آیتم لیست ویو قرار بدیم مثلا آیتم اول مجید آرتا آیتم دوم مهران محمودی و غیره باید از دیتابیس استفاده کنید و اطلاعاتو از دیتابیس بخونید.توی یک فایل تکست هم میتونید انجام بدید ولی دیتابیس بهترو کارامد تره.

سوال دوم : از طریق تایتل میشه ولی شما به طور مستقیم نمیتونی توی تایتل اطلاعات وارد کنید.باید به وسیله دیالوگ و یا یک ویو دیگه اینکارو انجام بدید. و واسه جستجو بین آیتم های لیست ویو بازم باید از دیتابیس استفاده کنید.بدون دیتابیسم میشه به این صورت که اطلاعات مورد نظر رو توی یک ادیت تکست بنویسی و بیایی کل آیتم های لیست ویو قرار بدید و مورد مقایسه قرار بدید و به وسیله msgbox به نمایش در بیاری.

یک نمونه جستجو بین آیتم ها لیست ویو به وسیله دیتابیس رو قرار میدم واست.

خیلی ممنون دوست عزیز بابت پیشنهادت...

ولی من الان برنامم کامله یعنی از webview برای مطالب اموزشی و لیست های جدا جدا تعریف شده استفاده کردم..

اون موقع این مطالب رو نمی دونستم بعدا که تو بازار گذاشتم گفت باید تنظیمات و جستجو داشته باشه...

و تقریبا اطلاعاتم تو مبحث دیتابیس صفره یعنی به طور کامل هیچ اطلاعی ازش ندارم...

اگه راهی باشه با توجه به همین شرایط الان باشه خیلی خوب میشه...

ولی اگرم نمیشه برای کار با دیتابیس باید چه کار هایی انجام بدم؟؟

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...