رفتن به مطلب
  • 0

در باره RND

jamejam32

سوال

سلام 

من میخواستم یک سوال 4 گزینه ای درست کنم و هر یک از گزینه ها هر بار که نشون داده میشه به صورت رندم یک گزینه از گزینه های دیتابیس رو انتخاب کنه 

که با کد زیر قسمتی از مشکل حل شد ولی مشکلی که دارم اینه که در هر دو ثانیه تقریبا برای هر سوال یک متن از دیتابیس انتخاب میکنه و نشون میده و سریع عوض میشه

cur.Position = INDEX
	lblQuestion.Text = cur.GetString("test")
		g=Rnd(3,6)

btnOp1.Text=cur.GetString2(g)
btnOp2.Text=cur.GetString2(g)
btnOp3.Text=cur.GetString2(g)
btnOp4.Text=cur.GetString2(g)

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

6 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام

در کل میتونید از تابع رندوم بدون تکرار استغاده کنید

رندوم های بدون تکرار رو بدست بیارید !

البته البته شما باید یه جوری رندوم رو به position بدید ! position که ثابت باشه رکورد دیگه ای انتخاب نیستش که بخونه

لینک ارسال

خیلی ممنون از پاسخ گویی تون ولی این هم همون مشکل رو داشت یعنی خیلی سریع از ستون های ردیف مورد نظر به روی ستون های دیگه میره و زود زود عوض میشه

لینک ارسال

در 46 دقیقه قبل، jamejam32 گفته است :

خیلی ممنون از پاسخ گویی تون ولی این هم همون مشکل رو داشت یعنی خیلی سریع از ستون های ردیف مورد نظر به روی ستون های دیگه میره و زود زود عوض میشه

میشه واضح و دقیق بگید میخواهید چیکار کنید ؟

دقیق هااا

لینک ارسال

در 1 ساعت قبل، مهدی ایزدی گفته است :

میشه واضح و دقیق بگید میخواهید چیکار کنید ؟

دقیق هااا

خیلی ممنون که پیگیرید

من میخو ام سوال 4 گزینه ای بسازم که هر بار گزینه ها رندم انتخاب بشند و با rnd  این کار میشه و لی سریع گزینه ها عوض میشن مثلا گزینه 2 رو که لیبل هست زود زود عوض میشه بین مثلا خوب بد عالی و پزینه های دیگه هم هینطور 

cur.Position = INDEX
g= Rnd(2,7)

لینک ارسال

در 8 ساعت قبل، jamejam32 گفته است :

خیلی ممنون که پیگیرید

من میخو ام سوال 4 گزینه ای بسازم که هر بار گزینه ها رندم انتخاب بشند و با rnd  این کار میشه و لی سریع گزینه ها عوض میشن مثلا گزینه 2 رو که لیبل هست زود زود عوض میشه بین مثلا خوب بد عالی و پزینه های دیگه هم هینطور 

cur.Position = INDEX
g= Rnd(2,7)

متاسفانه اصلا خوب توضیح نمیدید و دوستان حق دارن ک جوابی نمی تونن بدن بهتون.
شما داری میگی گزینه ها سریع عوض میشن. خب الان توی این بخش از کدی که گذاشتید که تایمری دیده نمیشه که گزینه ها رو عوض بکنه. پس شما دارید درباره چیزی که ما نمی دونیم چیه و چطوری نوشته شده صحبت می کنید. برنامه قراره ی سری تست رو با سرعت بزنه یا قراره کاربر تست رو بزنه. اگه کاربر قراره تست رو بزنه پس چه نیازی به تایمره؟ اگه قراره تست خودش زده بشه، خب همه با هم زده بشه و چه نیازی به تایمر هست؟ اگه قراره تایمر باشه، ینی باید تست ها در صورتی که کاربر بعد از ی مدتی نتونست تست رو بزنه خودکار انتخاب بشه و بره به تست بعدی. یا اینکه همه اینا قراره مثل یک افکت انیمیشن (یا همون اینتراکشن) باشه که فقط به زیبایی برنامه ت کمک می کنه.

تنها چیزی که مشخصه اینه که قراره اطلاعات این تست از دیتابیس دریافت بشه. همین. امیدوارم بهتر توضیح بدید.

لینک ارسال

در هم اکنون، razavioo گفته است :

متاسفانه اصلا خوب توضیح نمیدید و دوستان حق دارن ک جوابی نمی تونن بدن بهتون.
شما داری میگی گزینه ها سریع عوض میشن. خب الان توی این بخش از کدی که گذاشتید که تایمری دیده نمیشه که گزینه ها رو عوض بکنه. پس شما دارید درباره چیزی که ما نمی دونیم چیه و چطوری نوشته شده صحبت می کنید. برنامه قراره ی سری تست رو با سرعت بزنه یا قراره کاربر تست رو بزنه. اگه کاربر قراره تست رو بزنه پس چه نیازی به تایمره؟ اگه قراره تست خودش زده بشه، خب همه با هم زده بشه و چه نیازی به تایمر هست؟ اگه قراره تایمر باشه، ینی باید تست ها در صورتی که کاربر بعد از ی مدتی نتونست تست رو بزنه خودکار انتخاب بشه و بره به تست بعدی. یا اینکه همه اینا قراره مثل یک افکت انیمیشن (یا همون اینتراکشن) باشه که فقط به زیبایی برنامه ت کمک می کنه.

تنها چیزی که مشخصه اینه که قراره اطلاعات این تست از دیتابیس دریافت بشه. همین. امیدوارم بهتر توضیح بدید.

ببخشید من خیلی پایینه سطحم  ولی اینرو بگم که وقتی از rnd  استفاده میکنی که مثلا از اعداد بین مثلا رندم  1 تا 20 رو نشون بده زود زود عوض میشه اعداد، این زود زود عوض شدن برام مشکل ایجاد کرده  من میخوام که هر وقت cursor روی یک ردیف قرار گرفت 4 تا ستون رو انخاب کنه از اون ردیف و اون 4 تا هر بار فرق کنه  بازم ممنون  

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...