رفتن به مطلب
  • 0

امن ترین محل حافظه کجاست؟

Mehdi.s

سوال

سلام دوستان

یه سوال

من در ابتدای اجرای اولین بار برنامه 4 تا دیتابیس رو از سرور دانلود میکنم، و در یک محلی میخوام ذخیره کنم، و در اجراهای بعدی برنامه، از این مسیر دیتابیس هارو بخونم،

حالا این چند دیتابیس رو کجا دانلود کنم که امنیتش بالا باشه؟

حافظه اینترنال؟

یا

یه مسیر دره پیتی طولانی؟

یا کجا؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

5 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

در 38 دقیقه قبل، Mehdi.s گفته است :

سلام دوستان

یه سوال

من در ابتدای اجرای اولین بار برنامه 4 تا دیتابیس رو از سرور دانلود میکنم، و در یک محلی میخوام ذخیره کنم، و در اجراهای بعدی برنامه، از این مسیر دیتابیس هارو بخونم،

حالا این چند دیتابیس رو کجا دانلود کنم که امنیتش بالا باشه؟

حافظه اینترنال؟

یا

یه مسیر دره پیتی طولانی؟

یا کجا؟

The other folder which you did not mention is: File.DirRootExternal.
File.DirRootExternal: It is a portion of the internal device memory referred to as the secondary storage. It is not the REMOVAL SD card. When you update apk, or OS or UNinstall the app, the database will still be there. If you are not concerned about someone manually deleting it, then it is an option. It is always very easy to locate via file manager. Other apps can access it.
File.DirInternal: if you uninstall app, you will lose the database. No other application can access it either. If you update OS or apk, you will be OK.
File.DirDefaultExternal: If you uninstall the app the database is lost. if you update OS or apk, you do not lose the database. Other apps can also access it.

The safest might be: DirDefaultExternal if you want to enforce Runtime permission. The following link gives you additional details:
Android Question - File properties and actual folders ? | B4X Community - Android, iOS, desktop, server and IoT programming tools

لینک ارسال

در 18 دقیقه قبل، امین پوراباذری گفته است :

در مورد پاک شدن یا نشدن هیچ مشکلی ندارم.(حجم کل دیتابیس ها 300 کیلوبایته، فوقش دوباره از طریق برنامه خودکار دانلود میشه)

فقط نمیخوام هرکسی بتونه به این فایلها دسترسی داشته باشه (مثلا با فایل اکسپلورر نتونه پوشه هارو باز کنه و به این فایلها برسه) فقط برنامه من این مسیر رو بتونه باز کنه

لینک ارسال

هیچ جای امنی توی دیوایس وجود نداره. گوشی وقتی روت باشه به همه جای سیستم عامل میتونی دسترسی پیدا کنی.

تنها راهش استفاده از رمزنگاری اصلاعاته ولاغیر

لینک ارسال

در 1 ساعت قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

هیچ جای امنی توی دیوایس وجود نداره. گوشی وقتی روت باشه به همه جای سیستم عامل میتونی دسترسی پیدا کنی.

تنها راهش استفاده از رمزنگاری اصلاعاته ولاغیر

اقای شاهپیری شما که تو زمینه رمز نگاری و امنیت استادید یه فکری به حال فایل های مهم برنامه ها هم بکنید.

خیلی حیاطیه.

لینک ارسال

در 18 دقیقه قبل، Mehdi.s گفته است :

اقای شاهپیری شما که تو زمینه رمز نگاری و امنیت استادید یه فکری به حال فایل های مهم برنامه ها هم بکنید. 

خیلی حیاطیه.

ممنون عزیز نظر لطفتونه.

هیچ راهی وجود نداره که بتونی از خود فایل محافظت کنی.

ولی از محتویاتش میتونی  محافظت کنی که البته کار طاقت فرسایی هست و برای دیتابیسهای با رکورد بالا بلا استفاده میشه.

فعلا که راهی به ذهن نمیرسه مگه اینکه از دیتابسهای آنلاین استفاده کنید.

انشالا در آینده واسه این مشکل هم راه حلی پیدا بشه

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...