رفتن به مطلب
  • 0

مسیر دیتابیس در اندروید استودیو

mahdimm

سوال

سلام اساتید

بنده در حال ساخت برنامه بکاپ از دیتای اپ (صرفا دیتا ، نه خود اپ) هستم ؛ برای اینکار یه لیست ویو ساختم که اپ های نصب شده در گوشی رو نشون میده و کاربر اپ مورد نظرشو انتخاب میکنه ، حالا برای بکاپ گرفتن من نیاز به پکیج نیم و نام دیتابیس دارم ؛ پکیج نیم رو با کد زیر میگیرم

PackageInfo packageInfo = packlist.get(i);
                String packname = packageInfo.applicationInfo.loadLabel(getPackageManager()).toString();

حالا برای بدست آوردن آدرس دیتابیس من نیاز دارم نام دیتابیس رو بدونم ولی از اونجا که خود کاربر ، برنامه رو انتخاب میکنه نام دیتابیس ثابت نیست ، من چه کدی برنم که برنامم بتونه اسم دیتابیس رو خودش بفهمه ؟

یعنی اسم فایل databasename.db در کد زیر رو از کجا بفهمم ؟

data/data/YOURPACKAGENAME/databases/databasename.db

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

1 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام. بنده متوجه نشدم... کدوم دیتابیس؟

وقتی دارید این آدرس رو میدید:

data/data/YOURPACKAGENAME/databases/databasename.db

یعنی دیتابیس فلان برنامه رو از داخل دیتاهاش میخواین؟ ازاونجایی که ادرس بالا مربوط به دیتا(Internal) خود برنامه نصب شده در گوشی میشه، نمیتونید اصلا به این آدرس دست پیدا کنید، درسته نام پکیج داخل این آدرس هست اما به این معنا نیست که شماهم میتونید بهش دست پیدا کنید، برای دسترسی به اون نیازه تا گوشی مورد نظر روت باشه.

و همچنین در صورت روت بودن هم شما که نمیتونید بفهمید نام دیتابیس اش چیه. و حالا نام دیتابیس اش رو بدونید، اصلا ازکجا معلوم که با فرمت .db باشه. شاید یک سری اطلاعات دیگه هم داشته باشه. و داخل پوشه های مختلف سیو کرده باشه.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...