رفتن به مطلب

آموزش کار با محیط اندروید استودیو و کلمات کلیدی

ahmandir

ارسال‌های توصیه شده

سلام دوستان . من خودم تازه از بیسیک 4 اندروید اومدم به اندروید استودیو . از اونجایی که مرجع خوبی توی زمینه ی آموزش اندروید استودیو وجود نداره ( به دلیل اینکه بیشتر افراد ای کلیپس رو آموزش دادن و حالا دیگه بی فایده می دونن آموزش دادن همون موارد توی اندروید استودیو رو ) از طرفی هم کدها توی اندروید استودیو با ایکلیپس زیاد تفاوت ندارن و اصلشون یکی هست . به همین دلیل نبودن مرجع کامل من شروع کردم به ترجمه و مطالعه ی منابع انگلیسی . هر نکته ای که اونجا یاد بگیرم و تازگی داشته باشه برای خودم رو توی این صفحه برای تمام دوستان قرار می دم

اگه توی موردی توضیحات کامل تری رو می دونستین حتما اون توضیح رو برای دوستان به اشتراک بزارین تا هممون ازش استفاده کنیم .

آموزش اول : یک صفحه ی میانبر وجود داره که با زدن کلیدهای ctrl و N نمایش داده می شه . توی این صفحه می تونین با کلیک روی دکمه ی هیتلر که بالای صفحه قسمت راست قرار گرفته مواردی که توی جستجو میاره رو هیتلر کنین . بیشتر برای باز کردن class ها و لایوت ها مورد استفاده قرار می گیره .

برای باز کردن مثلا اکتیویتی main تنها لازم هست اول صفحه رو با زدن ctrl & N باز کنین و کلمه ی main رو تایپ کنین و enter رو بزنین . اکتیویتی main براتون باز می شه .

آموزش دوم : با بلوک ها آشنایی بدون شک دارین .

صفحه ی class ما شامل چندین قسمت میشه . مثلا قسمت اینپورتها که کتابخونه ها رو اینپورت می کنه و اونجا می نویسه ( یا به شکل دستی خودمون وارد می کنیم . و یا oncreate که کدی هست که زمان اجرای اکتیویتی اجرا می شه . سمت چپ این کد ها دو تا علامت هست که محدوده ی اون کد رو مشخص می کنه . اگه روی oncrete باشید و کلید های ctri  رو با + بزنین تمام کدهای اون قسمت رو نمایش میده و اگه دکمه های ctrl  و - ( منفی ) رو بزنین کدها رو جمع می کنه . به نظر من بهتر هست وقتی کد جدیدی به صفحه اضافه می کنیم تمام بلوها بسته باشن تا زیاد بودن کدها دلیل گیجیمون نشه

خوب حالا اگه دکمه ی shift رو هم نگه داریم با ctrl و + یا - اون وقت تمام بلوگ ها ی صفحه ی class ما باز یا بسته میشن . ( همشون با هم ) زمانی که می خوایم دنبار تیکه کد خاصب بگردیم تمام بلوک ها رو ببندیم به نظرم دیدمون رو کامل تر می کنه .

با زدن دکمه های ctrl  و period  که همون دکمه ی بزرگتری هست < ، توی هر بلوکی که باشین اگه بلوک باز باشه میبندتش و اگه بسته باشه بازش می کنه .

نکته : در لپ تاپ های mac بجای کنترل cmd  رو بگیرین

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...