رفتن به مطلب
  • 0

پایگاه داده

selno

سوال

سلام ببخشید یه سوال داشتم مثلا من الان یه پایگاه داده ساختم و اطلاعات رو در قالب لیست ویو نمایش دادم حالا میخوام با کلیک روی هر یک از آیتم های لیست ویو بازم اطلاعات درون پایگاه داده نمایش داده بشه باید چیکار کنم

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

14 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

zler_untitled.png

http://uupload.ir/files/ng90_untitled2.png

سلام مجدد. این دفعه عکس گزاشتم که واضح تر بشه ببینید تو عکسی که از دیتابیس گزاشتم یه ردیف نام سه تا کشور هست که اونا در واقع ایتم های لیست ویو هست که فراخوانی هم شده و مشکل نداره اما تو عکسی که از محیط بیسیک هست یه اکتیویتی دوم هم ساختم که میخوام وقتی روی هریک از آیتم های لیست ویو کلیک شد تو اون اکتیویتی دوم متن درون فیلد des مربوط به همون کشور نمایش داده بشه همین !

لینک ارسال

سلام دوستم.

کدی که آقای اسکندری دادن رو شما بنویس تو ساب کلیک هم وقتی نوشتی استارت اکتیویتی؛؛؛داخل پرانتز اسم اکتیویتی که میخوای متن توش نمایش داده بشه رو بنوبس.

Sub l_ItemClick (Position As Int, Value As Object)
	meghdar = Value
	StartActivity(esme activity)
End Sub

بعد میای تو اکتیویتی که متنت توش لود میشه کارای ابتدایی رو انجام میدی( تعریف sql و cursorو تعریف لیبل برا نمایش متنت  و...) بعد میای تو اکتیویتی کریت sql رو اینیشیالایز میکنی(برا اینکه سرعت برنامه ات بالا بره یه شرط بذار که اگه اینیشیالایز نشده بود؛اینیشیالایز بشه نه هر دفعه) ینی اینطوری

If  sql.IsInitialized = False Then
		sql.Initialize(File.DirInternal,"اسم دیتــا بــیست",False)
	End If

بعد کوئری میگیری

cur = sql.exeCquery("SELECT * FROM اسم تیبلی که متنت توش هست WHERE id = '"& main.meghdar&"' ")

تا اینجا کوئری رو گرفتی؛الان دیگه باید  متن رو بگیری و بدی به لیبلی که اون بالا تعریفش کردی

L1.Text =cur.GetString("اسم ستــون")
	L1.TextSize = 12
	L1.TextColor = Colors.Black
	L1.Typeface = Typeface.LoadFromAssets("irsans.ttf")
	L1.Gravity = Gravity.RIGHT

*خط اول متن رو گرفتیم و دادیم به لیبل(  داخل پرانتز اسم ستونت رو مینویسی که برای شما DES هست)

*خط دوم برای متن سایز تعریف کردیم

*خط سوم برای متن رنگ تعریف کردیم

*خط چهارم فونت تعریف کردیم

*خط پنجم گرویتی رو تعیین کردیم(اینکه متن در چه سمت لیبل باشه؛چپ یا راست یا وسط)

خب با کارایی که تا الان کردی متنت رو میتونی  توی صفحه ببینی؛اگه متنت طولانی  باشه که از صفحه بزنه بیرون باید لیبلت رو روی اسکرول ویو اد کنی چن خط دیگه اضافه کنی  که متنت نشون داده بشه(برا این کار تاپیک های زیادی هست که سرچ کنی  قبلا توضیح دادن)

فقط یه نکته برا اینکه تازه کار هستی: رو اسم هایی که برای ساختار دیتا بیست انتخاب میکنی توجه کن؛اگه تو ساختار با حروف بزرگ نوشتی؛تو کدنویسی هم باید از حروف بزرگ استفاده کنی.برا همین سعی کن از حروف کوچک فقط استفاده کنی

همچنین برا اینکه بیسیک قاطی نکنه و گیر الکی نده سعی کن اسم هایی که برای اکتیویتی؛لایوت؛دیتا بیس؛تیبل ها و ستون هات انتخاب میکنی عین هم نباشن

موفق باشی...

لینک ارسال

یه دیتابیس ساده با دو سه تا ایتم پیوست کنید

براتون یه سورس ساده بنویسم

لینک ارسال

در هم اکنون، شهاب اسکندری گفته است :

یه دیتابیس ساده با دو سه تا ایتم پیوست کنید

براتون یه سورس ساده بنویسم

ممنون میشم

data

لینک ارسال

در 2 ساعت قبل، selno گفته است :

سلام ببخشید یه سوال داشتم مثلا من الان یه پایگاه داده ساختم و اطلاعات رو در قالب لیست ویو نمایش دادم حالا میخوام با کلیک روی هر یک از آیتم های لیست ویو بازم اطلاعات درون پایگاه داده نمایش داده بشه باید چیکار کنم

با سلام اگه منظورت دیتابیسه خب بیا و از پوزیشن اطلاعات رو یکی یکی از دیتا بیس بگیر مثلا میخای اگه آیتم اول کلیک شد بره و تو دیتابیس یچیزی بگیره این کد رو بزن.

if position=0 then

l.TwoLinesLayout.SecondLabel.Text=cur.GetString("فلان")

end if

البته هر طور خودت دوس داری میتونی تغییر بدی حالا اینم یه نمونه.

لینک ارسال

در هم اکنون، شهاب اسکندری گفته است :

خواهش میکنم

db_sample.rar

2017-05-08_1-32-17.gif

آقا شهاب واقعا دستت درد نکنه لطف بزرگی در حق من کردی

فک کنم مشکل من این بود که دستورات sql رو با حروف کوچیک مینوشتم!

لینک ارسال

نه

فقط شما اسم ستون ها و جداول رو باید با حرفو بزرگ و کوچیک که نوشتید موقع ساخت، رعایت کنید:|(جمله بندیم اشتباهه فک کنم، حوصله تصحیح ندارم)

کلا Sql حساس به حروف بزرگ و کوچیک نیست

موفق باشید

لینک ارسال

در 16 ساعت قبل، sinam443 گفته است :

با سلام اگه منظورت دیتابیسه خب بیا و از پوزیشن اطلاعات رو یکی یکی از دیتا بیس بگیر مثلا میخای اگه آیتم اول کلیک شد بره و تو دیتابیس یچیزی بگیره این کد رو بزن.

if position=0 then

l.TwoLinesLayout.SecondLabel.Text=cur.GetString("فلان")

end if

البته هر طور خودت دوس داری میتونی تغییر بدی حالا اینم یه نمونه.

سلام  ممنون از جوایتون من منظورم اینه که مثلا تو لیست ویو ده تا آیتم دارم ولی نمیخوام واسه هر آیتم یه اکتیویتی جدا بسازم میخوام یک  اکتیویتی بسازم ولی با کلیک روی هر یک از آیتم ها فقط متن درون اون اکتیویتی تغییرکنه الان اینی که شما گفتی رو انجام دادم ولی یه جای کار میلنگه یه خورده گیج شدم تازه کارم !!!!

لینک ارسال

سلام

به شکل زیر لود میکنید توی لیست ویو

dim l as listView
dim cur as cursor
dim sql as sql

cur = sql.execquery("SELECT * FROM tbl")
for i = 0 to cur.RowCount - 1
cur.position = i
l.AddSingleLine2(cur.getString("name"),cur.getInt("id"))
next

کلید اصلی دیتابیس رو به عنوان مقدار به هر سطر لیست ویو دادم

حالا توی  sub process_global یه متغیر به اسم meghdar تعریف کردم

Sub Process_Globals
Dim meghdar As String
End Sub

توی رویداد کلیک لیست ویو

meghdar = Value
	StartActivity(LastException)
End Sub

value که در اصل همون کلید اصلی جدول یا ای دی من هست رو ریختم توی مقدار، پس مقدار، ای دی اون ایتم کلیک شده رو داره

حالا توی اکتیویتی بعد، کافیه ای دی اون مطلب رو بگیرم از متغیر مقدار

همین

cur = sql.exeCquery("SELECT * FROM tbl WHERE id = "& main.meghdar)

موفق باشید

لینک ارسال

در 29 دقیقه قبل، selno گفته است :

سلام  ممنون از جوایتون من منظورم اینه که مثلا تو لیست ویو ده تا آیتم دارم ولی نمیخوام واسه هر آیتم یه اکتیویتی جدا بسازم میخوام یک  اکتیویتی بسازم ولی با کلیک روی هر یک از آیتم ها فقط متن درون اون اکتیویتی تغییرکنه الان اینی که شما گفتی رو انجام دادم ولی یه جای کار میلنگه یه خورده گیج شدم تازه کارم !!!!

کافی بود یه حلقه فور ایجاد کنی فقط و یا value شون رو قرار بدی. البته کد اساتید کاملتره

لینک ارسال

در 22 ساعت قبل، شهاب اسکندری گفته است :

سلام

به شکل زیر لود میکنید توی لیست ویو

dim l as listView
dim cur as cursor
dim sql as sql

cur = sql.execquery("SELECT * FROM tbl")
for i = 0 to cur.RowCount - 1
cur.position = i
l.AddSingleLine2(cur.getString("name"),cur.getInt("id"))
next

کلید اصلی دیتابیس رو به عنوان مقدار به هر سطر لیست ویو دادم

حالا توی  sub process_global یه متغیر به اسم meghdar تعریف کردم

Sub Process_Globals
Dim meghdar As String
End Sub

توی رویداد کلیک لیست ویو

meghdar = Value
	StartActivity(LastException)
End Sub

value که در اصل همون کلید اصلی جدول یا ای دی من هست رو ریختم توی مقدار، پس مقدار، ای دی اون ایتم کلیک شده رو داره

حالا توی اکتیویتی بعد، کافیه ای دی اون مطلب رو بگیرم از متغیر مقدار

همین

cur = sql.exeCquery("SELECT * FROM tbl WHERE id = "& main.meghdar)

موفق باشید

سلام ممنون از راهنماییتون ولی هنوز نتونستم درستش کنم بخش اول و دوم مشکلی نیست اما تو بخش سوم اون LastException چی هست ؟

و در ضمن اون کداخر که نوشتید رو باید تو اکتیویتی دوم قرار بدم ؟؟؟

لینک ارسال

سلام

کد آخرو که بعله ، توی جایی که راره متن فراخوانی بشه میذاری

last exception ، کجاست دقیقا

لینک ارسال

در هم اکنون، davoodebrahimi گفته است :

سلام دوستم.

کدی که آقای اسکندری دادن رو شما بنویس تو ساب کلیک هم وقتی نوشتی استارت اکتیویتی؛؛؛داخل پرانتز اسم اکتیویتی که میخوای متن توش نمایش داده بشه رو بنوبس.

meghdar = Value
	StartActivity(esme activity)
End Sub

بعد میای تو اکتیویتی که متنت توش لود میشه کارای ابتدایی رو انجام میدی( تعریف sql و cursorو تعریف لیبل برا نمایش متنت  و...) بعد میای تو اکتیویتی کریت sql رو اینیشیالایز میکنی(برا اینکه سرعت برنامه ات بالا بره یه شرط بذار که اگه اینیشیالایز نشده بود؛اینیشیالایز بشه نه هر دفعه) ینی اینطوری

If  sql.IsInitialized = False Then
		sql.Initialize(File.DirInternal,"اسم دیتــا بــیست",False)
	End If

بعد کوئری میگیری

cur = sql.exeCquery("SELECT * FROM اسم تیبلی که متنت توش هست WHERE id = '"& main.meghdar&"' ")

تا اینجا کوئری رو گرفتی؛الان دیگه باید  متن رو بگیری و بدی به لیبلی که اون بالا تعریفش کردی

L1.Text =cur.GetString("اسم ستــون")
	L1.TextSize = 12
	L1.TextColor = Colors.Black
	L1.Typeface = Typeface.LoadFromAssets("irsans.ttf")
	L1.Gravity = Gravity.RIGHT

*خط اول متن رو گرفتیم و دادیم به لیبل(  داخل پرانتز اسم ستونت رو مینویسی که برای شما DES هست)

*خط دوم برای متن سایز تعریف کردیم

*خط سوم برای متن رنگ تعریف کردیم

*خط چهارم فونت تعریف کردیم

*خط پنجم گرویتی رو تعیین کردیم(اینکه متن در چه سمت لیبل باشه؛چپ یا راست یا وسط)

خب با کارایی که تا الان کردی متنت رو میتونی  توی صفحه ببینی؛اگه متنت طولانی  باشه که از صفحه بزنه بیرون باید لیبلت رو روی اسکرول ویو اد کنی چن خط دیگه اضافه کنی  که متنت نشون داده بشه(برا این کار تاپیک های زیادی هست که سرچ کنی  قبلا توضیح دادن)

فقط یه نکته برا اینکه تازه کار هستی: رو اسم هایی که برای ساختار دیتا بیست انتخاب میکنی توجه کن؛اگه تو ساختار با حروف بزرگ نوشتی؛تو کدنویسی هم باید از حروف بزرگ استفاده کنی.برا همین سعی کن از حروف کوچک فقط استفاده کنی

همچنین برا اینکه بیسیک قاطی نکنه و گیر الکی نده سعی کن اسم هایی که برای اکتیویتی؛لایوت؛دیتا بیس؛تیبل ها و ستون هات انتخاب میکنی عین هم نباشن

موفق باشی...

سلام ممنون از راهنمایتون ولی درست نشد تو این خط     :

بعد از id چیزی نباید باشه ؟؟؟

اصلا فک کنم تمام کتاب ها همینجوری باید ساخته بشن نمیدونم چرا اینقدر واسه من مشکله سورسی چیزی دارین که بتونم از روش ببینم . البته یه چیز ساده نه یه کتاب کامل که گیج کننده باشه!؟

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...