رفتن به مطلب
  • 0

روش صحیح گرفتن لایک در برنامه های آنلاین

arastooms

سوال

سلام به همه دوستان و اساتید عزیز 
با توجه به اینکه آموزش های زیادی در انجمن به صورت پراکنده هست و از روشهای مختلفی هم برای گرفتن لایک در برنامه های آنلاین استفاده شده 
می خاستم بدونم بهترین روش و استاندارد این کار به چه صورت هست 
با توجه به اینکه آموزش استاد عزیزم آقای ایزدی در انجمن هست و فکر میکنم بر اساس شماره سریال گوشی باشه که متوجه میشه کاربر لایک زده یا نه 
با این مشکل روبرو میشیم که کاربر اگر 2 تا دستگاه داشته باشه پس 2 بار میتونه لایک بزنه که درست نیست 

برای این منظور اومدم در دیتابیس آنلاین خودم برای هر کاربر یک کد درنظر گرفتم که به اینصورت اگر چند دستگاه داشته باشند فقط بتونن یک بار لایک یا دیس لایک کنند یک موضوع رو 
ولی روش پیاده سازی  این روش رو نمیدونم 

درواقع یک برنامه جک رو در نظر بگیرید
که جک ها قابلیت لایک دارن 
خوب یک جک رو شاید 100 نفر لایک کنند
وقتی تو برنامه جک ها رو از هاست میگیرم تعداد لایک ها رو میتونم نمایش بدم کار ساده ای هست 
ولی برای اون کاربری که قبلا لایک کرده باید دکمه ( لایک ) رنگی باشه!!! و بفهمه که قبلا این جک رو لایک کرده
یا ...

دقیقا میخام بدونم این قسمت چه طور پیاده سازی میشه 
یعنی روش استاندارد اون چی هست در دیتابیس آنلاین و برنامه 
با تشکر از همه عزیزان

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ارسال‌های توصیه شده

در 10 دقیقه قبل، arastooms گفته است :

سلام 
مرسی متوجه شدم که چه طور باید ذخیره بشه 
و وقتی آنلایک رو میزنه هم باید اون سریال رو حذف کنیم درسته ؟؟؟

این روش استاندارد این کار هست ؟
یعنی برنامه های استانداردی مثل فیسبوک یا شبکه های اجتماعی هم از این روش استفاده میکنند؟
و برنامه های لایک شده ؟

نه دیگه سریال ذخیره میشه فقط عدد داخل لایک انلایک میشه که برای اون هم یه شرط میزاریم اگر سریال وجود داشت لایک 1 بود ابی بشه مثلاً اگر لایک 0 بود بیاد سفید بشه

شبکه های اجتماعی معمولاً از جاوا اسکریپت برای ذخیره سازی اطلاعات استفاده میکنند که به صورت آجاکس عمل میکنه و ریل تایم هستش 

لینک ارسال

سپاس و تشکر شهاب جان همه بسیار بسیار عالی کار کرد 
مشکل ادغام رو هم در آرایه های php حل کردم و دریافت عالی شد 

با تشکر از شما استاد خوبم

لینک ارسال

در 1 ساعت قبل، محمد رشوند گفته است :

نه دیگه سریال ذخیره میشه فقط عدد داخل لایک انلایک میشه که برای اون هم یه شرط میزاریم اگر سریال وجود داشت لایک 1 بود ابی بشه مثلاً اگر لایک 0 بود بیاد سفید بشه

شبکه های اجتماعی معمولاً از جاوا اسکریپت برای ذخیره سازی اطلاعات استفاده میکنند که به صورت آجاکس عمل میکنه و ریل تایم هستش 

سلام محمد جان 
ببخشید کمی گیج شدم 

فرض میکنیم من یک لطیفه دارم و در ستون like اون 30 کاربر شماره سریالشون ذخیره شده با @ از هم جداشده ...

خوب برنامه لود میکنه داده ها رو 
به کاربر نشون میده 

اگر قبلا لایک کرده باشه سریال دستگاهش کنترل میشه و اگر بود سریال دستگاه کاربر در بین 30 سریال ذخیره شده دکمه لایک ( طلایی میشه و به کاربر تو اون پست نمایش داده میشه)

درسته ؟؟

خوب حالا کاربر دوباره روی لایک میزنه تا آنلایک کنه 

من باید چیکار کنم الان ؟؟ 
رنگ دکمه رو برگردونم به طوسی 
به هاست یه داده بفرستم بگم شماره سریال این بابا رو از تو لایک ها پاک کن 
درسته؟

لینک ارسال

در 1 ساعت قبل، arastooms گفته است :

سلام محمد جان 
ببخشید کمی گیج شدم 

فرض میکنیم من یک لطیفه دارم و در ستون like اون 30 کاربر شماره سریالشون ذخیره شده با @ از هم جداشده ...

خوب برنامه لود میکنه داده ها رو 
به کاربر نشون میده 

اگر قبلا لایک کرده باشه سریال دستگاهش کنترل میشه و اگر بود سریال دستگاه کاربر در بین 30 سریال ذخیره شده دکمه لایک ( طلایی میشه و به کاربر تو اون پست نمایش داده میشه)

درسته ؟؟

خوب حالا کاربر دوباره روی لایک میزنه تا آنلایک کنه 

من باید چیکار کنم الان ؟؟ 
رنگ دکمه رو برگردونم به طوسی 
به هاست یه داده بفرستم بگم شماره سریال این بابا رو از تو لایک ها پاک کن 
درسته؟

سلام ارسطو جان

نکته اولی که میتونم بگم اینه که سعی کن از جیسون استفاده کنی برای خوندن اطلاعات دیتابیس انلاینت تا هم سرعت بالایی داشته باشی هم کد نویسیت الگوی تمیزی داشته باشه

شما برای انلایک نیازی نیست شماره سریال رو حذف کنید فقط کافیه یه عدد از تعداد لایک ها کم کنی

خب شما الان یه ستون لایک داری یه ستون سریال

شما کافیه یه شرط بزارید اونم اینه که ستون سریال رو سلکت کنید بعد از اون بیاید مقداری که سلکت شده رو با سریال گوشی مقایسه و چک کنید

بعد اگه شرط درست بود یه شرط دیگه بزارید که اگه شماره سریال گوشی با شماره سریال تو دیتابیس یکی بود بیاد ستون لایک رو چک کنه که کاربر لایک کرده یا نه

اگه شرط دوم درست بود یعنی کاربر اون پست رو لایک کرده اما اگه نادرست بود یعنی لایک نکرده

برای شبکه های اجتماعی تحت وب که تو اندروید هم میشه پیاده سازیش کرد اگر کار با جاوا اسکریپت رو بلد باشین میتونید یه برنامه و سایت حرفه ای بسازید

این یه نمونه پرسش و پاسخ در مورد همین موردی که گفتم

لینک ارسال

در 43 دقیقه قبل، محمد رشوند گفته است :

سلام ارسطو جان

نکته اولی که میتونم بگم اینه که سعی کن از جیسون استفاده کنی برای خوندن اطلاعات دیتابیس انلاینت تا هم سرعت بالایی داشته باشی هم کد نویسیت الگوی تمیزی داشته باشه

شما برای انلایک نیازی نیست شماره سریال رو حذف کنید فقط کافیه یه عدد از تعداد لایک ها کم کنی

خب شما الان یه ستون لایک داری یه ستون سریال

شما کافیه یه شرط بزارید اونم اینه که ستون سریال رو سلکت کنید بعد از اون بیاید مقداری که سلکت شده رو با سریال گوشی مقایسه و چک کنید

بعد اگه شرط درست بود یه شرط دیگه بزارید که اگه شماره سریال گوشی با شماره سریال تو دیتابیس یکی بود بیاد ستون لایک رو چک کنه که کاربر لایک کرده یا نه

اگه شرط دوم درست بود یعنی کاربر اون پست رو لایک کرده اما اگه نادرست بود یعنی لایک نکرده

برای شبکه های اجتماعی تحت وب که تو اندروید هم میشه پیاده سازیش کرد اگر کار با جاوا اسکریپت رو بلد باشین میتونید یه برنامه و سایت حرفه ای بسازید

این یه نمونه پرسش و پاسخ در مورد همین موردی که گفتم

سلام مجدد و تشکر از راهنمایی های خوب 
من دقیقا داده ها رو با جیسون کنترل میکنم و مشکلی در تبادل اطلاعات ندارم
فقط نمیدونم چرا این قسمت آنلایک رو متوجه نمیشم

تا اینجا متوجه شدم که ستون لایک رو یکی ازش کم میکنم و عددش میشه 29
رنگ دکمه لایک رو هم توبرنامه عوض میکنم به طوسی و عدد کنارش رو هم یکی کم میکنم
که 29 نشون بده

!!! حالا اگر اون سریال دستگاه رو از توی هاست پاک نکنم نمیشه!!!!
دفعه بعد برنامه رو باز کنه باز لایک رو روشن نشون میده و عدد 30 رو نمایش میده در مولتی پنل من !!!

پس من هنوز فکر میکنم ضمن اینکه 2 کار بالا رو انجام میدم باید شماره سریال دستگاه رو هم به هاست بفرستم 
و بگم برو تو دیتابیس آنلاین و در آیدی اون لطیفه و ستون شمارهسریالها این سریال خاص رو پاک کن....
چون آنلایک کرده

لینک ارسال

در 6 دقیقه قبل، arastooms گفته است :

پس من هنوز فکر میکنم ضمن اینکه 2 کار بالا رو انجام میدم باید شماره سریال دستگاه رو هم به هاست بفرستم 
و بگم برو تو دیتابیس آنلاین و در آیدی اون لطیفه و ستون شمارهسریالها این سریال خاص رو پاک کن....
چون آنلایک کرده

خب ببینید فکر کنم شما متوجه نشدید که منظورم رو یا من بد گفتم بهتون

شما یه تیبل داری مطالب داخلش هست و یه ستون داخلش داره لایک های هر مطلب رو نشون میده

راه تقریباً غیر استانداردش اینه که الان اکثراً میان توی همون تیبل مطالب یه ستون سریال هم اضافه میکنن برای تشخیص لایک

ولی شما راه استاندارد خواستید

بزارید یه بار واضح تر توضیح بدم

این تیبل مطالب شماست که به نمایش در میارید داخل b4a توی لیست یا هر چیز دیگه ای

{

ایدی مطلب : شماره ایدی(1و2و3و4و5و6 و .....)

ستون مطلب : مطالب(مطلب شماره یک و ......)

تعداد لایک مطلب : تعداد لایک ها (20 یا 30 یا....)

}

این جدول رو با کرزر جدا سلکت میکنید کلش رو

یه جدل هم برای لایک ها درست میکنید

{

ایدی لایک : شماره ایدی مطلب از جدول مطالب (خصوصیت این ایدی نباید کلید اصلی باشه و خودکار خودشو پر کنه)

ستون لایک با دو مقدار : 0 یا یک

ستون سریال : شماره سریال هر کاربر

}

حالا شماره ایدی لایک با ایدی مطالب تنظیم میشه هر کاربری که هر مطلبی رو لایک کنه ایدی اون مطلب به همراه سریال کاربر و محتوای لایکش (0 یا 1) در جدول لایک ثبت میشه

به اینصورت

Untitled2.png

لینک ارسال

در 3 ساعت قبل، محمد رشوند گفته است :

خب ببینید فکر کنم شما متوجه نشدید که منظورم رو یا من بد گفتم بهتون

سلام و تشکر مجدد
من فکر میکردم که یه همچین جدولی مد نظر شما است
xxxx.png

خوب به نظر من از نظر منطقی خیلی جدولی که من ارسال کردم ساده تر هست 
در واقع ما حتی میتونیم ستون تعداد لایک رو هم نداشته باشیم ( و بیایم تعداد (,) ها رو بشماریم بعلاوه 1 کنیم میشهتعداد لایک ها

و از اونطرف وقتی برنامه اطلاعات رو میخاد 
ما میایم کد سریالها رو میفرستیم و اگر کد سریال گوشی کاربر جزو اونها بود لایک روشن میشه
اگرم نبود لایک خاموشه 
و هروقت هم دیس لایک کنه با php میگیم اون سریال رو از بین سریالهای اون لطیفه پاک کن

حالا اگر این روش غیر استاندارد هست و غلط
لطفا بفرماید چرا و اشکالش کجاس؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

لینک ارسال

در 16 ساعت قبل، محمد رشوند گفته است :

شما برای انلایک نیازی نیست شماره سریال رو حذف کنید

درود

ما برای آنلایک نیاز داریم که شماره سریالو حذف کنیم

خوب چون اگه حذف نکنه بزنیم روی آنلایک یکی از لایک کم میکنه میتونه بازم بزنه روش و یکی دیگه کم کنه پس بهتره که کم کنه حالا  دوستمون ارسطو اگه کد حذف کردنشو خواست بهش میدم

لینک ارسال

@arastooms @miladhaerian  سلام

والا بنده فقط قصدم روش استاندارد گرفتن تعداد لایک هر مطلب و ارسال لایک برای هر مطلب بوده ولی خب هر روش استانداردی یه روش آسون تری هم داره که جوابگو هستش اما این روشی که شما دوستان عزیز میگید شاید برای یه برنامه ساده جوابگو باشه اما برای یه شبکه مجازی یا برنامه ای کاربران زیادی قراره ازش استفاده کنن هم کارتون سرخت تر میشه هم اینکه دیتابیستون پر میشه از شماره سریال و ممکنه اورفلو بشه

لینک ارسال

در 2 ساعت قبل، محمد رشوند گفته است :

@arastooms @miladhaerian  سلام

والا بنده فقط قصدم روش استاندارد گرفتن تعداد لایک هر مطلب و ارسال لایک برای هر مطلب بوده ولی خب هر روش استانداردی یه روش آسون تری هم داره که جوابگو هستش اما این روشی که شما دوستان عزیز میگید شاید برای یه برنامه ساده جوابگو باشه اما برای یه شبکه مجازی یا برنامه ای کاربران زیادی قراره ازش استفاده کنن هم کارتون سرخت تر میشه هم اینکه دیتابیستون پر میشه از شماره سریال و ممکنه اورفلو بشه

درود

منظورتون رو گرفتم حرفتون درسته اما برای انلایک حتما باید شماره سریال حذف بشه:answercenter::give_rose:

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...