رفتن به مطلب

ساخت کامل دیزاین برنامه در فتوشاپ و استفاده آن در B4A

Angry Fox

ارسال‌های توصیه شده

سلام

امروز تصمیم گرفتم یه آمپزش بذارم تا کار بچه از بابت طراخی و دیزاین برنامه راحت بشه.

خب من توی این آموزش نحوه ساخت دیزیان برنامه مثل(بک گراند،باتن و غیره رو توی فتوشاپ میگم و نحوه استفاده اون رو تی بیسیک توضیح می دم.

خب اول فتوشاپ رپ باز کنید و از سربرگ File گزینه New رو انتخاب کنید.

بعد اندازه فایل رو روی 1280 پیکسل و 720 پیکسل بذارید(دقت کنید 1280 ارتفاع و 720 عرض هستش).خب این اندازه ای که ما وارد کردیم رزولیشن معمولی گوشی های اندرویده و به همین خاطر کیفیت کار ما خوب میشه.

بعد اینجا بستگی به خودتون داره که چیکار کنید.مثلا من با ابزاری که خود فتوشاپ داره لایه زیرو طراحی کردم(البته این نسخه کوچیک شده شه)eo0_img_20170530_163240.jpgاگر بالا گوشه رو ببینید یه سه خط اونجا هست که من میخام وقتی روش کلیک شد یه اتفاثی بیوفته اما من توی فتوشاپم ونمیتونم اینکارو بکنم.

پس عکسی که ساختیمو سیو میکنیم و میریم به بیسیک و دیزاینر رپ باز میکنیم یه ایمیج ویو ایجاد میکنیم و عکسی که با فتوشاپ ساختیمو بهش میدیم خب حالا ما میخام وقتی روی اون سه خط کلیک شد مثلا یه توستی بده خب یه باتن ایجاد میکنیم و با نوشتن کد های دیزاینر اونو روی سه خطی که توی عکس دیده میشه میزاریم.اینکار میتونید با آزمون خطا انجام بدید تا مختصات اون سه خطو یا چیزی که میخاید بدست بیارید.

خب حالا اگه دقت کنید ضایع س که یه باتن روی سه نقطه اس برای اینکه باتن مخفی باشه ولی ما بتونیم ازش استفاده کنیم به فتوشاپ بر میگردیم و روی نیو می زنیم و یه اندازه دلخواه وارد میکنیم و در پایین یه اسپینر هست که بطور پیش فرض روی White (سفید) قرار داره روی اون کلیک کنید و اونو به Transparent تغییر بدید و لایوت رو ایجاد کنید و بدون هیچ کاری اونو با فرمت PNG سیو کنید.

خب برگردید به دیزاینر توی بیسیک و روی باتنی که رو سه خط قرار داشت کلیک میکنیم و عکسشو به عکسی که توی فتوشاپ الان ساختیم تغییر میدیم و‌تمام.

الان باتن مخفیه ولی ما ازش استفاده میکنیم و هر وقت روی سه خط کلیک میکنیم رویدادی که بزای باتن مخفی مینویسید انجام میشه.

اینجوری تمام دیزاینتو توی فتوشاپ میتونید بسازید که آزادی عمل بیشتری داره.

برای طبیغی تر شدنش میتونید از کتابخانه Ripple Effect استفاده کنید که انیمیشن متریال و جالبی به کلیک ویو ها میده.

امیدوارم که به دردتون خورده باشه من که خودم دیزاینامو با این روش میسازم.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...