رفتن به مطلب
  • 0

تنظیم سایز فونت

mohsenalavi

سوال

سلام. من یه برنامه ای طراحی کردم و روی چند دیوایس با سایز مختلف تست کردم. مشکل اینه که روی بعضی دستگاهها سایز نوشته ها و اعداد مناسبه روی بعضی خیلی ریزه و روی بعضی دیوایسها درشته بطوری که توی ویو جا نمیشه.آیا روشی هست که مثل رسپانسیو بشه کاری کرد روی همه دستگاهها اندازه فونت متناسب با سایز صفحه نمایش تنظیم بشه؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

3 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

دوستامن امتحان کردم اگه توی دیزاینر مثلا یه باتن ایجاد کنیم و تکست سایزش رو مثلا 18 بزاریم توی تمام دیوایسها اندازه فونت متناسب با صفحه میشه. ولی اگه توی برنامه با کد یه باتن تعریف کنیم و اندازش رو مثلا با کد btn.textsize=18 تعریف کنیم اونوقت اندازش متناسب در نمیاد و توی بعضی دستگاهها کوچیک و توی بعضی بزرگه. راه حلی به نظرتون میرسه؟

لینک ارسال

سلام

شما میتونید از Design Scripts تنظیمات رو انجام بدید که توی همه دستگاه ها همه چیز در سایز مناسب خودشون باشن

آموزش کاملش توی بخش آموزش های تصویری هست و آموزش های متنیش هم فکر کنم چند تایی توی بخش آموزش های تصویری موجود باشه

آموزش تصویریش خیلی کامله و توسط استاد خلیلی آموزش داده شده

لینک ارسال

دوست عزیز ممنون از پاسختون. از لحاظ ابعاد و تناسب ویوها توی دیوایسهای مختلف مشکلی ندارم چون همشونو با دیزاین اسکریپت و درصدبندی طراحی کردم. مشکل فقط در اندازه فونته. مثلا وقتی اندازه فونت 18 تعریف میشه توی دیوایسهای مختلف اندازه نوشته ها نسبت به ویوها یکسان نیست. منظورم اینه که آیا راهی هست که مثل دیزاین اسکریپت اندازه فونت رو نسبت به ابعاد صفحه نمایش تعریف کرد؟

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...