رفتن به مطلب
  • 0

ریسورس چیست چگونه از آن استفاده می شود

jafarik

سوال

سلام دوستان بندهدر زمینه ی برنامه نویسی تازه کارم و با اصطلاح ریسورس جدیدا آشنا شدم و نمیدونم چیه تو انجمنم گشتم در رابطه با ریسورس چنتا تاپیک بودن ولی بازم نتونستم بفهمم ریسورس ینی چی

حالا ازتون میخوام که بفرمایین ریسورس ینی چی و وقتی یه فایل ریسورس هست ب چه دردی میخوره و چطور میشه از اون استفاده کرد؟

ممنون میشم:give_heart:

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

2 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام

این اسکرین رو ببینید تا فلسفش رو بگم بهتون.

re.PNG

ما اینجا عملا از اصطلاحاتی استفاده نمی کنیم تا کاربر رو بی جهت بخواییم گیج کنیم

منظورمون از ریسورس ( عکس، متن و هر گونه فایلی) فایل هایی که نیاز یه پروژه هستش.مثلا انیمیشنی بخواییم اضافه کنیم یک xml  رو باید بسازیم واسش.

عرضم ب حضورت بخواییم ایکون واسه برنامه بزاریم باید توی پوشه Drawable ( زیر شاخه پوشه Res که همون مخفف Resource  یا ریسورس هستش)  عکس مورد نظرمون رو قرار بدیم.البته توی بیسیک خودش خودکار اینکارو انجام میده.

در کل تمام منابعی که توی یک برنامه استفاده میشه رو میشه گفت Resource  یا منابع.

پیروز باشید.

لینک ارسال

سلام خوبین.

معنای recource میشه منابع

اگه بصورت ساده بخوایم بگیم، بعضی از سورس ها و یا کتابخانه هایی که توی سورس ها استفاده میشه نیاز به یک سری منابع دارن.

حالا اون منابع چیا هستن؟

مثلا من میام از کتابخانه MSMaterialDrawer که کتابخانه ای برای ساخت منو کشویی متریال هست استفاده میکنم، زمانیکه اینو راه اندازی کردم به یه سری تم ها، عکس ها(آیکن)، و... نیاز داره. تا کار کنه.

این تم ها و آیکن ها کجا ذخیره میشن؟ توی پوشه ریسورس(res)، که مثلا تم ها داخل فایل های XML قرار داده شدن و آیکن ها و اینطور چیزها هم توی پوشه هایی توی همون پوشه ریسورس. تا هروقتی کتابخانه یا همون منوکشویی من نیاز داشت به اونها بره و ازاونجا ورش داره و استفاده کنه.

در مورد نحوه استفاده هم، چیز خاصی نداره، هرکسی که لطف میکنه کتابخانه ای طراحی و ارائه میکنه، ریسورس ها(فایل های موردنیاز شامل تم ها و...) رو کنارش میذاره و نحوه استفادش هم میگه.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...