رفتن به مطلب
  • 0

ذخیره وبازخانی تصاویر درهاست

arastooms

سوال

سلام به همه عزیزان و دوستان 
ساخت یک برنامه گالری عکس رو تجربه میکنم که چیز خاصی نداره و کاربران فقط عکسها رو به هاست میفرستند با یک تیتر به اسم خودشون ذخیره میشه

حالا تو برنامه هر بار طرف گالری رو باز میکنه باید عکسها لود بشه 

ولی میخام عکسها کوچیک باشه و با کلیک روی اونها بزرگ نمایش داده بشه 
در واقع تصویر بند انگشتی رو نمایش بدم که هم حجم کمتری از هاست منتقل بشه به برنامه هم سریع تر باشه 
و وقتی روی یک عکس کلیک شد بره و اصل عکس رو دانلود کنه و بیاره به کاربر بزرگ نمایش بده 

از چه روشی باید استفاده بشه؟
و آیا این روش که گفتم استاندارده؟
یا کتابخونه ای هست که کمک کنه در دانلود و آپلود و نمایش عکس بندانگشتی 
با تشکر از همه اساتید

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

3 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

ممکنه بیشتر راهنمایی بفرمایید
و اصلا روش استاندارد چی هست؟

لینک ارسال

سلام

نمیدونم چیزی که میگم شاید از نظر خودم استاندارد باشه ولی خب حتما خودتون تست کنید.

زمانیکه تصاویر رو اپلود می کنید توی سرور، سمت سرور عکس رو ریسایز کنید و تامبنیلش رو بسازید توی سرور.

حالا روش کار »

شما دو تا پوشه می تونید بسازید به اسم :

1 - Thumbnail_Image

2 - Orginal_Image

زمانیکه تصاویری ارسال میشن سمت سرور پردازش مربوط به تغییر سایز صورت بگیره تا فشاری روی گوشی از این بابت نباشه..و عکس اصلی توی پوشه ی Orginal و بند انگشتی هم توی Thumbnail.

شما می تونید سمت PHP  دوتا اکشن بسازید که از سمت اندروید بهش ارسال میشه.معمولا به صورت GET.

شما سمت سرور میایید این GET ها رو پردازش می کنید »

'For Thumbnail
http://www.test.com/webservice.php?action=thumbnail

'For Orginal Image
http://www.test.com/webservice.php?action=orginal

به این شکل شرط میزارید »

if(isset($_GET["action"])) {
	if($_GET["action"] == "thumbnail"){
		#Get Thumbnail And Send To Client ( Species function)
	}
	else if($_GET["action"] == "orginal"){
		#Get Orginal And Send To Client (Species function)
	}
}

کدنویسی سمت PHP  زیاد اوکی نیست نمیدونم درست نوشتم یا نه.

فقط خواستم ذهنیتش رو واست ایجاد کنم، و چیزی که به ذهن من اومد این بود.با ورود به صفحه اصلی اکشن بند انگشتی ارسال بشه، با کلیک روی تصویر بند انگشتی، تصویر اصلی نمایش داده بشه.توی نمایش تصویر اصلی دیگه باید اسم عکس رو هم داشته باشید.

عملا بهتره زمانیکه تصاویر بند انگشتی رو میگیرید اسامی رو به تگ ایمیج ویو یا هر ویویی که مد نظرتون هستش بدید تا بتونید راحت تر تصویر اصلی رو بگیرید.

پیروز باشید.

لینک ارسال

برای اینکار خب اگه تصویر بندانگشتی رو بخواید سمت کلاینت ایجاد کنید که فرقی با تصویر اصلی نمیکنه (توی حجم مصرفی) چون بالاخره یکبار تصویر به شکل کامل دانلود میشه و بعد کوچیک میشه و نشون داده میشه.

درستش اینه که سمت سرور اینکارو انجام بدید و تصویر رو با متدهای وبسرویستون کوچیک کنید و توی خروجی بدید به کلاینت

اگه از php استفاده میکنید یه متد هایی هست برای تغییرسایز تصویر که دقیقا یادم نیست اسمشون چی بود.(یه سرچ کوچیک بزنید پیدا میکنید)

موفق باشید

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...