رفتن به مطلب

دو راهی برنامه نویسی اندروید (ولی متفاوت)

ali2019

ارسال‌های توصیه شده

با سلام.من به تازگی می خواهم برنامه نویسی اندروید را شروع کنم. میدانم که باید بین b4a یا استودیو (اکلیپس هرگز!) یکی را انتخاب کنم.حالا سوال من اینه:من به نظرم با توجه به آشنایی مقدماتی من به جاوا و برای اینکه سریعتر روند یادگیریم پیش بره برم سراغ استودیو.(در یک سایت آموزش اندروید استودیو گفته بود چه مواردی از جاوا در اندروید به درد می خوره که خوشبختانه بلدم.) اما نظر دوستام اینه که استودیو مشکلات داره و برم سراغ b4a. چکار کنم. :unknown::unknown::unknown:

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اول من b4a رو پیشنهاد میکنم البته اگه تجربه برنامه نویسی از قبل نداشتید یا کم بوده

بعد اندروید استادیو البته b4a هم ابزار کمی نیست فقط یادگیریش ساده تره

لینک ارسال

نقل قول

اما نظر دوستام اینه که استودیو مشکلات داره و برم سراغ b4a. چکار کنم

:gamer: اندروید استودیو هیچ مشکلی نداره داداش

فقط بعضی ها با گریدلش مشکل دارن و نمیتونن اندروید استودیو رو بالا بیارن

بهترین چیزی که میتونم بهتون بگم اینه که الان پژو 2008 رو آوردن ایران درسته؟!

خوب پژو 2008 یک ماشینی هستش که خیلی معروفه و تو دنیا طرفدارای زیادی داره و واقعا هم ازش تعریف میکنن

حالا این ماشین داره میاد ایران و میکس میشه و...

به نظرت همون قدرت و راحتی و اصل بودن رو داره؟! 

معلومه نه

خودم فهمیدم چی گفتم ولی نمیدونم منظور منو فهمیدی یا نه :DD::oops:

موفق باشی

لینک ارسال

اگه سیستم قوی (رم بالای 8) داری برو اندروید استودیو! اگه نداری بیخیالش شو که جونتو میگیره:DD: البته رم 4 و 8 هم میتونن باهاش کنار بیان ولی خب بالای 8 عالیه

لینک ارسال

اگه تازه میخوای برنامه نویسی اندروید رو شروع کنی همین B4A خوبه

اندروید استودیو نسبت به B4A سخت تره و همونطور که اقا مهدی گفتن سیستم بالاتری هم میخواد

با رم 4 روی ویندوز اصلا جواب نمیده و سیستم هنگ میکنه ولی روی لینوکس جواب میده

لینک ارسال

در در 1396/06/15, 15:24:19، hosseiny625 گفته است :

خوشبختانه من لینوکس ابونتو 16.04 به صورت بوت دوال کنار ویندوز دارم و رمم 8 هست.ولی با این حال با توجه به توصیفات شما میرم سراغ بیسیک.ممنون از همه شما:hi:

لینک ارسال

در در 1396/06/15, 15:24:19، hosseiny625 گفته است :

اگه تازه میخوای برنامه نویسی اندروید رو شروع کنی همین B4A خوبه

اندروید استودیو نسبت به B4A سخت تره و همونطور که اقا مهدی گفتن سیستم بالاتری هم میخواد

عزیز جان رم زیاد مهم نیست یه ssd استفاده کنید و اندروید استودیو و ویندوزتون رو اونجا نصب ککنید میبینید ک از همون لینوکس هم سریعتر جواب میده 

لینک ارسال

من تجربه شخصی خودمو بهت میگم منم از بیسیک شروع کردم ولی در آخر به دلیل مشکلاتی که اون زمان بیسیک داشت رفتم سراغ اندروید استدیو و دیگه سمت بیسیک نرفتم گرچه سخت بودولی در عرض یک ماه یاد گرفتم و اولین برنامه رو به صورت دستگرمی ساختم. اندروید استدیو اگه روی ویندوز میخای اجرا کنی بهتره هارد اس اس دی داشته باشی اگرم نداری مثل من روی لینوکس نصب کن...

موفق باشی

لینک ارسال

پیشنهاد من اندروید استدیو

اندروید استدیو هیچ مشکلی نداره شما فقط زمان ساخت پروژه که گریدل نیاز به دانلود برای سینک شدن داره نیاز به قند شکن دارید، بعد دیگه نیازی به قند شکن هم نیست

به نظرم اندروید استدیو همگانی تر از بیسیک به همین دلیل آموزش ها و نمونه های خیلی بیشتری نسبت به بیسیک توی نت میتونید پیدا کنید برای یادگیری،

شما اگر دنبال کار توی شرکتی برید از شما اندروید استدیو میخوان کمتر پیش میاد شرکتی b4a بخواد، شما جاوا هم که مقدماتی آشنایی دارید آماده هستید برای اندروید استدیو

لینک ارسال

سلام

اگه وقت داری برو سراغ اندروید استدیو ولی اگه وقت نداری برو سمت b4a

لینک ارسال

در 12 ساعت قبل، Negan گفته است :

عزیز جان رم زیاد مهم نیست یه ssd استفاده کنید و اندروید استودیو و ویندوزتون رو اونجا نصب ککنید میبینید ک از همون لینوکس هم سریعتر جواب میده 

فرمایش شما هم درسته :hi:

منم تجربیات خودمو گفتم

البته ناگفته نماند که اندروید استودیو خیلی پرقدرت تر و حرفه ای تر از B4A هستش.

جاوا رو که یکم بلدی سیستمت هم بدون مشکل اجراش میکنه. فقط یه چیز باقی میمونه اونم پشتکار و تلاش درست و حسابی هستش اگه اینم داری برو سراغ اندروید استودیو:cheshmak:

اگه B4A رو شروع کنی هم بعد یه مدت خودت میری سراغ اندروید استودیو...:DD::DD:

لینک ارسال

سلام

من شش ماه b4a کار کردم ... فقط چون قبلش با یکی مشورت کردم و گفت : جاوا خیلی سخت است ... " :|

خدا ازش نگذره :ireful:

ولی ... دل و زدم به دریا و رفتم سراغ اندروید استودیو ... آآآآآآآآآآخخخخخخخخخ عژژژژژب چیزیه ...

در عرض شاید کمتر از یک ماه ... تونستم جاوا رو اونقدی که لازمه یاد بگیرم و دیدیم اصلا هم اونقد سخت نیست

الانم یک حالی میده برنامه نویسی اندروید با جاوا که نگو :music:

یک چیز دیگه هم این که ، در اندروید استودیو راه اندازی متریال خعلی سادست یعنی آب خوردن این یه طرف

برو سایت github یا androidarsenal کلی پروژه و کتابخانه هست که خارجیا ساختن و در مورد هر چی سرچ کنی برات میاد ... و همش برای جاواست و میتونی برنامتو با ابزارای کاربردی از قبل اماده شده بسازی و این یه طرف

سوالی برات پیش بیاد ، با یه سرچ ساده با انگلیسی دست و پا شکسته ، در سایت stackoverflow کلیی جواب برات میاد یه عالمه این یه طرف

پشت اندروید استودیو ، گوگل هست ، با سایت android.developer.com که البته تحریمه برای ایران و کلی داکیونت داره این یه طرف

و... 

اینایی هم که میگن اندروید استودیو این شکلی و اون شکلی ، قطعا راه اندازی شو بلد نیستن یا به مشکل خوردن ، فقط دفعه اول قندشکن روشن می کنی میزاری گرادل رو دانلود کنه بعد مث بچه ادم کار می کنه :gamer2:

و من رم 4 لپ تاپم ، و خیلی هم روون کار می کنه اندروید استودیو :eynak:

خدافظ :hi:

لینک ارسال

در 10 ساعت قبل، مجتبی خیری گفته است :

سلام

من شش ماه b4a کار کردم ... فقط چون قبلش با یکی مشورت کردم و گفت : جاوا خیلی سخت است ... " :|

خدا ازش نگذره :ireful:

ولی ... دل و زدم به دریا و رفتم سراغ اندروید استودیو ... آآآآآآآآآآخخخخخخخخخ عژژژژژب چیزیه ...

در عرض شاید کمتر از یک ماه ... تونستم جاوا رو اونقدی که لازمه یاد بگیرم و دیدیم اصلا هم اونقد سخت نیست

الانم یک حالی میده برنامه نویسی اندروید با جاوا که نگو :music:

یک چیز دیگه هم این که ، در اندروید استودیو راه اندازی متریال خعلی سادست یعنی آب خوردن این یه طرف

برو سایت github یا androidarsenal کلی پروژه و کتابخانه هست که خارجیا ساختن و در مورد هر چی سرچ کنی برات میاد ... و همش برای جاواست و میتونی برنامتو با ابزارای کاربردی از قبل اماده شده بسازی و این یه طرف

سوالی برات پیش بیاد ، با یه سرچ ساده با انگلیسی دست و پا شکسته ، در سایت stackoverflow کلیی جواب برات میاد یه عالمه این یه طرف

پشت اندروید استودیو ، گوگل هست ، با سایت android.developer.com که البته تحریمه برای ایران و کلی داکیونت داره این یه طرف

و... 

اینایی هم که میگن اندروید استودیو این شکلی و اون شکلی ، قطعا راه اندازی شو بلد نیستن یا به مشکل خوردن ، فقط دفعه اول قندشکن روشن می کنی میزاری گرادل رو دانلود کنه بعد مث بچه ادم کار می کنه :gamer2:

و من رم 4 لپ تاپم ، و خیلی هم روون کار می کنه اندروید استودیو :eynak:

خدافظ :hi:

اقا گل گفتی:53:

منم به خاطر اینکه از b4a شروع کردم پشیمونم و تازگیا اندروید استودیو رو شروع کردم:gamer1:

همونطور که دوستمون گفتن برنامه نویسی اندروید استودیو خیلی حال میده، یه جورایی همه چیز اساسی و حساب شده هستش و احساس قدرت میکنی هنگام برنامه نویسی:gamer1:

لینک ارسال

اگه رم 4 و 8 داری رو ویندوز اجرا کن اگه نداری بیخیال ویندوز شو و لینوکس نصب کن بعد اندروید استودیو رو تو اون اجرا کن من خودم اینکارو کردم خیلی هم خوب و با سرعت کار می کنه من لینوکس manjaro از همه بهتر بود برام سرعت بالا زیبا 

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...