رفتن به مطلب
  • 0

مشکل بزرگ کتابخانه ی arialistview

hojjatborohan

سوال

سلام  یه اشکالی که تو این اریا لیست ویوو هست اینه که اگه باهاش ایتم های دیتا ی انلاین رو بگیریم و ایتم ها 0 تا 10 باشه درست عمل میکنه یعنی میشه از پوزیشن اریا لیست ویوو به عنوان ایدی استفاده کرد اما وقتی یکی از ایتم ها توی دیتابیس حذف بشه مثلا ما بین 0 تا 10 مثل عدد 7 حذف بشه دیگه درست عمل نمیکنه.راه حلی داره آیا؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

10 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام

من که چنین اشکالی که شما میفرمایید تابحال در اریالیست ویو ندیده ام ولی اگر با id مشکل دارید در php بجای استفاده از id از یک گزاره غیرمتغییر دیتابیس استفاده کنید مثلا در برخی از برنامه ها مثلا بازی ها یا شبکه های اجتماعی  از یوزر نیم وپسورد که غیرقابل تغییر ویکتا هستند استفاده میکنند، منظورم ازیکتا اینه که وقتی این داده ها رو به دیتابیس میریزن اگر داده هم نام ومشابهی در این دو مورد باشه برنامه خطا میده و مانع ذخیره آن دو والباقی اطلاعات همراهشون به دیتابیس میشه .

در این صورت اصلا به هیچ عنوان نیازی به id هم پیدا نمیکنید .هر سطری هم حذف بشه و id مورد نظر در وسط دیتابیس ناپدیدوحذف هم بشه به هیچ وجه مشکلی برای برنامه وکاربر پیش نمیاد .

لینک ارسال

سلام مهندس شاهدی 

من یک اپدیت میخام از کتابخونتون

کتابخونتون بسیار عالی و کاربردی بود 

اپدیتی که میخام به جای TextView   این WebView گذاشته بشه که بتونیم رنگ ها داخل رو تکیه تیکه  و justify  کردن متن رو انجام بدیم 

Aadapterimage22.Initialize("layout_image_right",lestet1,lestet2,lestet3).ToListView(Alistview22)

یعنی بجای lestet2 که تکس میگیره وب بگیره که بتونیم هر کاری از قبیل تغییر رنگ رو انجام بدیم

لینک ارسال

منم ندیدم همچین مشکلی تنها مشکلی که داره تو لیمیت دادن هست که نیمتونه ایتم های بعدی رو ادد کنه قبلش باید ریمو ویو کنی

لینک ارسال

دوست عزیز این که شما کار با دیتابیس انلاین و php و ... رو بلد نیستین مشکل بزرگ شماس نه اریالیست ویو ، کتابخونه مشکلی ازین بابت نداره

لینک ارسال

منظور منو نفهمیدید الان من از  gridview دارم استفاده میکنم و 10 تا ایتم دارم توی arialistview هم توی رویدادش به جز position چیزی دیگه ای رو نمیتونی بگیری یعنی باید از position به عنوان ایدی استفاده کرد که وقتی رو ایتمی در لیست ویو زده میشه به وسیله ی اون position ایدی مورد نظر رو از دیتابیس انلاین گرفت و توی یه فرم دیگه اطلاعات مربوط به اون ایدی رو فراخوانی کرد . حالا اگه 0 تا 9 تا ایتم سر جاش باشه رست عمل میکنه چون position همون 1 تا 10 هستش اما اگه مثلا ایتم 7 توی دیتابیس انلاین حذف بشه ایتم ها به این شکل در میاد 0-1-2-3-4-5-6-8-9 خوب حالا وقتی لود میشه position اریالیست ویو به این شکل 0-1-2-3-4-5-6-7-8 که تو این صورت وقتی توی لیست ویو 7 ر بزنیم اررور میده چون نیست و به 9 هم دسترسی نداریم چون position کمتره

مورد دوم هم به قول دوستمون لیمیت دادنه یعنی وقتی 100 تا ایتم رو لود میکنیم وقتی میخواییم 100 تای دیگه رو به ادامه ی لیست اضافه کنیم اضافه نمیشه باید همرو حذف و از 1 تا 200 لود کنیم که اصلا استاندارد نیست واسه یه آپ

لینک ارسال

خوب واسه مورد اول که میشه از کد پایین استفاده کرد که ایدی رو به عنوان کد استفاده کرد اما مورد دوم رو نمیدونم چیکارش کنم.

arialistview1.GetLabelTextbyID("text1",position)

لینک ارسال

در 19 ساعت قبل، hojjatborohan گفته است :

منظور منو نفهمیدید الان من از  gridview دارم استفاده میکنم و 10 تا ایتم دارم توی arialistview هم توی رویدادش به جز position چیزی دیگه ای رو نمیتونی بگیری یعنی باید از position به عنوان ایدی استفاده کرد که وقتی رو ایتمی در لیست ویو زده میشه به وسیله ی اون position ایدی مورد نظر رو از دیتابیس انلاین گرفت و توی یه فرم دیگه اطلاعات مربوط به اون ایدی رو فراخوانی کرد . حالا اگه 0 تا 9 تا ایتم سر جاش باشه رست عمل میکنه چون position همون 1 تا 10 هستش اما اگه مثلا ایتم 7 توی دیتابیس انلاین حذف بشه ایتم ها به این شکل در میاد 0-1-2-3-4-5-6-8-9 خوب حالا وقتی لود میشه position اریالیست ویو به این شکل 0-1-2-3-4-5-6-7-8 که تو این صورت وقتی توی لیست ویو 7 ر بزنیم اررور میده چون نیست و به 9 هم دسترسی نداریم چون position کمتره

مورد دوم هم به قول دوستمون لیمیت دادنه یعنی وقتی 100 تا ایتم رو لود میکنیم وقتی میخواییم 100 تای دیگه رو به ادامه ی لیست اضافه کنیم اضافه نمیشه باید همرو حذف و از 1 تا 200 لود کنیم که اصلا استاندارد نیست واسه یه آپ

واسه مورد اول tag و سندر استقاده کن مشکلت حل میشه
مشکل دوم مشکل منم هست

لینک ارسال

دوست عزیز توی gridview نمیتونی تگ بدی این راهی که گفتم تنها راهش هستش که بیای از ایتم تکست 2 استفاده کنی و توی ریسورس سایز فونت رو 0 کنی که هیدن بشه و ایدی دیتابیس رو بریزی داخل تکست 2 و ازش با کدی ک بالا گفتم استفاده کنی

اقای شاهدی باید لطف کنن این مورد رو چک کنن که بشه به ادامه ی لیست ایتم اضافه کرد وگرنه خیلی ناقص میشه این کتابخونه

لینک ارسال

درسته اقای شاهدی برای این کتابخانه زحمت کشیدن اما اصلا به کار من نیومد و فقط به درد نمایش تصویر گالری میخوره و اصلا حرفه ای نیست برای کار های انلاین . مجبور شدم از اسکرول خود بیسیک استفاده کنم . به هر حال مرسی اقای شاهدی

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...