رفتن به مطلب

****ویژه*** کتابخانه PersianRecyclerView

محمدرضا شاهپیری

ارسال‌های توصیه شده

در 11 ساعت قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

برای رفرش کردن نیازی به RefreshRecyclerView ندارید. اول اطلاعات لیست رو ویرایش و بعد notiydatasechange رو برای آداپتر صدا بزنید. 

اگه امکان داره یک نمونه کد بزارید. تو کدوم ساب باید لیست را ویرایش کرد؟ من تو JobDone اطلاعاتو add میکنم تو لیست. ممنون

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 135
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

بیشترین ارسال‌ها در این موضوع

ارسال‌های محبوب

*************نسخه جدید کتابخانه منتشر شد. لطفا به تاپیک زیر مراجعه شود************  

سلام خسته نباشی محمدرضای عزیز. ما خوشحال میشیم بتونیم محصولاتی رو ارائه بدیم که کاربران بتونن از حداکثر قدرت اون بسته استفاده کنن. البته هیچ کدوم از ما این انتظار رو نداشتیم که شرکت مای

از شما دوست عزیز و همچنین دوستی که نقد کردن کتابخونه رو تشکر میکنیم و از همه دوستان تقاضا میشه که اگر نقدی دارن ( به شرط سازنده بودن نه به نیت تخریب ) استقبال کامل میشه. همونطوری که بقیه کتابخونه های

سلام جناب شاهپیری. نسخه 4.7 همون نسخه ی جدیدی هست که گفتید با اندروید استودیو می خواید بنویسید ؟ و ایتم با سایز متفاوت هم نشون میده ؟

چند وقتی هست کار با اندروید استودیو رو هم شورع کردم. داخل اندروید استودیو ساخت رسایکل با ایتم هایی که سایز متفاوت دارند مثل همون ایتم هایی با سایز ثابت هستش یا فرق داره؟

لینک ارسال

در 3 ساعت قبل، rasool.g گفته است :

سلام جناب شاهپیری. نسخه 4.7 همون نسخه ی جدیدی هست که گفتید با اندروید استودیو می خواید بنویسید ؟ و ایتم با سایز متفاوت هم نشون میده ؟

چند وقتی هست کار با اندروید استودیو رو هم شورع کردم. داخل اندروید استودیو ساخت رسایکل با ایتم هایی که سایز متفاوت دارند مثل همون ایتم هایی با سایز ثابت هستش یا فرق داره؟

سلام. خیر عزیز. نسخه اندروید استودیو فعلا آماده نشده. شما الان هم میتونید آیتمهای با سایز متفاوت بسازید. از استکر گرید استفاده کنید و لایه های مختلف رو توی متید viewtype خودتون تعریف کنید.

لینک ارسال

در 15 ساعت قبل، ForI گفته است :

سلام

در این نسخه از کتابخانه بنده لیستی افقی ساختم اما آیتم ها از چپ به راست اسکرول میشن چطور میشه برعکسشون کرد؟

یعنی اولین آیتم به سمت راست باشه و با اسکرول کردن به سمت راست به آخر لیست برسیم.

الان آیتم اول سمت چپ و آیتم آخر سمت راست لیست هست که میخوام راست چین بشه
راهنمای کنید لطفا

(فلن امکان استفاده از آپدیت جدید کتابخانه رو ندارم چون پروژه سنگینه و از نسخه قدیمی استفاده شده و بخاطر محدودیت زمانی امکان تغییرات در سورس نیست.)

از خاصیت ReverseLayout استفاده کنید

لینک ارسال

• 3 هفته بعد...
در در 1397/09/30, 13:59:04، ForI گفته است :

سلام

آقای شاهپیری بنده همچنان به موقعیت و پوزیشن اسکرول ریسایکلر نیاز دارم
هم واسه نمایش و مخفی کردن پنل هم برای تشخیص به پایان رسیدن لیست
لطفا بررسی و راهنمایی کنید که خیلی وقته گیر این موضوعم

سلام عزیز. پوزیشن توی ریسایکرویو با اسکرول ویو متفاوت هست. تو ریسایکلر پوزیشن در واقع همون محل قرار گیری آیتم هست. ولی اسکرول ویو ارتفاع رو نشون میده. باید بررسی کنم ببینم میشه مثل اسکرول ویو ارتفاع رو به دست آورد یا خیر. چون فک کنم منظورتون هم همین باشه. البته کتابخونه قدیمی به خاطر مشکلاتش دیگه پشتیبانی نمیشه و حتما سعی کنید در آینده سورستن رو با کتابخونه جدید بازنویسی کنید.

لینک ارسال

در 7 ساعت قبل، ForI گفته است :

سلام تشکر از پیگیریاتون
پروژه بسیار حجیمی هست و متاسفانه بخاطر محدودیت زمانی امکان بازنویسی با کتابخانه جدید فلن مقدور نیست، ایشالا بعدا

همین کتابخانه قدیمی رو که اپدیت کردید مشکل دیگه ای پیدا کرد اینه که به ته لیست میرسه تشخیص نمیده که آیتم های جدید رو لود کنه
لطفا این مشکلات رو در این نسخه رفع کنید تا کار ما به پایان برسه و بتونیم پس از انتشار برنامه شروع، به بازنویسی با کتابخونه جدید کنیم.

سپاس

نسخه جدید کتابخانه قدیمی بارگزاری شد. و به صورت زیر میتونید تمام اطلاعات لازم رو هنگام اسکرول بگیرید دقت کنید اسم کتابخونه رو یه old اضافه کردم که با کتابخونه جدید اشتباه نشه. کتابخونه رو درست تیک بزنید

Private Sub pr_onRecyclerScroll(position As Int,dy As Int ,isFirst As Boolean,isEnd As Boolean)
	If isFirst Then
		Log("is first")
	End If
	If isEnd Then
		Log("isEnd")
	End If
	Log("dy is: "&dy)
	Log("position is: "&position)
End Sub

لینک ارسال

در 7 دقیقه قبل، ForI گفته است :

سلام تشکر از لطف و زحمتتون اما عمل نمیکنه
لطفا خودتون بررسی و تست کنید

ممنون

دوست عزیز تست شده و هیچ موردی نداره.

دقت داشته باشید که حتما باید اسکرول رو فعال کنید تا بتونید استفاده کنید. کد زیر یعنی

PersianRecyclerView1.setScrollEndListener

لینک ارسال

در 9 ساعت قبل، ForI گفته است :

عزیز نسخه جدید با نسخه قبلی زمین تا آسمون فرقشه و کلا سیستم و عملکرد کتابخونه فرق کرده.

والان واقعا عجیبه که میگین اسکرول کار نمیکنه چون من چندین بار تست کردم و هم ابتدا و هم انتها و هم پوزیشن موقع اسکرول مشخصه یه سورس نوشتم که میتونید خودتون تست کنید و ببینید.

prscroll.zip

نهایتا دیگه اگه خیلی واجبه توی خصوصی پروژه و اون کلاس یا متدی که مشکل داره رو بگید تا من بررسی کنم.

لینک ارسال

در ۱ ساعت قبل، ForI گفته است :

از وقتی که گذاشتید و سورس زدید ممنونم

توی سورس شما به درستی کار میکرد و تنها اختلاف کار ما و شما آداپتر هست که شما از PRVXmlAdapter و ما از PRVB4AAdapter استفاده کردیم و در نتیجه مشکل اسکرول در PRVB4AAdapter هست. که نیاز به بررسی مجدد توسط شما داره.

اسکرول ربطی به آداپتر نداره عزیز. مربوط به خود ریسایکلر هست.

با لیوت بیسیک هم تست کردم و موردی نبود. سورس زیر رو تست کنید و ببینید کجا اشتباه رفتید

b4alayoutsorce.zip

لینک ارسال

• 5 ماه بعد...
در در 1397/05/11, 12:46:03، محمدرضا شاهپیری گفته است :

یه آموزش درخصوص ایجاد مولتی پنل آنلاین تا یکی دوروز آینده توی آموزشهای مربوط به این کتابخونه قرار میگیره. طبق اون پیش برید انشالا که مشکلتون حل میشه

سلام
جناب شاهپیری،

این همون آموزش شماره ده هست ؟ و آیا آموزش دهم مشکل کاربر Forl رو برطرف کرد ؟

چون ایشان در بارگزاری 10 تا 10 تا دیتا آنلاین هم مشکل داشتن و دیگه پیامی ندادن.

متشکرم

لینک ارسال

در 4 دقیقه قبل، ForI گفته است :

سلام
خیر در این نسخه مشکل همچنان باقی هست

این تاپیک مربوط به نسخه قدیمی کتابخانه هست.
از نسخه جدید کتابخانه استفاده کنید جناب شاهپیری زحمت کشیدن مشکل رو حل کردند

سلام

دوست عزیز ، بنده نسخه جدید رو گرفتم اما چیزی در رابطه با بارگزاری دیتا بصورت مثلا 10 تا 10 تا ندیدم.

یا مثلا اضافه یا ویرایش یا حذف آیتم ...

آموزش ها استفاده ابتدایی از کتابخانه است و امکانات کاربردی و حرفه ای رو آموزش نداده...

و ما چطور میتونیم این امکانات رو حدس بزنیم.

زمان زیادی هم ندارم.

خواهش میکنم اگر سورسی کوچکی دارید که این موارد رو میشه درونش دید ارسال کنید تا بتونیم از دیتابیس آنلاین اطلاعات را چند تا چند تا بارگزاری و به ریسایکلر اضافه کنیم.

فکر نمیکنم برنامه نویسان بخوان از این کتابخانه برای بارگزاری دیتای آفلاین یا آنلاین بصورت یکجا استفاده کنن.

ممنونم

لینک ارسال

در 8 دقیقه قبل، ForI گفته است :

خیر در این نسخه مشکل همچنان باقی هست

این تاپیک مربوط به نسخه قدیمی کتابخانه هست.

مثلا انگار در نسخه قدیمی متد setScrollEndListener وجود داشته اما در نسخه جدید نیست و رویداد اسکرول هم جواب نمیده !

لینک ارسال

در 5 دقیقه قبل، ForI گفته است :

برای لود لیمیت هم روش خاصی نداره مث لود لیمیت همون مولتی پنل یه متغیر تعریف کنید بهش آیدی بدید و با هربار رسیدن به آخر لیست یکبار دیگه درخواست به سرور بفرستید تا از ایدی جدید اطلاعات رو بگیره

آخه انگار آداپتر میخواد و نمیدونم چی هست و در آموزش ها هم ندیدم.

در 14 دقیقه قبل، ForI گفته است :

اگه حل نشد واستون تلگرام پیام بدید Foruta_an 

جستجو کردم و یافت نشد !

ممنون

لینک ارسال

در 14 دقیقه قبل، fun_code گفته است :

در نسخه جدید آموزش 11 رو دانلود کنید. لود لیمیت کامل توضیح داده شده

لینک ارسال

در 2 ساعت قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

در نسخه جدید آموزش 11 رو دانلود کنید. لود لیمیت کامل توضیح داده شده

جناب شاهپیری ، چه زمانی از آداپتور استفاده میشه ؟ و وظیفه آداپتور چیه ؟

ممنون

لینک ارسال

در 21 ساعت قبل، fun_code گفته است :

جناب شاهپیری ، چه زمانی از آداپتور استفاده میشه ؟ و وظیفه آداپتور چیه ؟

ممنون

ریسایکلر ویو بدون آداپتر بی معنی عزیز. شما همیشه استفاده میکنید.تو نسخه قبل امکان تعریف و مدیریتش به صورت جداگونه بود. تو نسخه جدید این کارها تو خود کتابخونه انجام میشه.

وظیفه آداپتر به طور کلی هندل کردن دیتا و ویوهاست. یعنی دیتا رو میگیره ویو ها رو میسازه مقدار دهی میکنه تغییرات انجام میده و ....

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...