رفتن به مطلب
  • 0

کمک درمورد فراخوانی عکس و دکمه راهنما

MoniSoft

سوال

سلام

من تو انجمن سورس یه برنامه چهار گزینه ای پیدا کردم که سوالاتش به صورت متن از دیتابیس نمایش داده میشد حالا من میخوام به صورت عکس نشون بده که با کتابخانه فراخوانی 2 این کار را انجام دادم ولی نمایش نمیدهد میخواستم ببینید مشکلم کجاس و چه جوری میتونم حلش کنم. مشکل دومم اینه که یه دکمه راهنما گذاشتم که به صورت رندوم یکی از پاسخ هارو حذف کند ولی مشکل اینجاست که نمیدونم چهجوری بهش بفهمونم جواب درست رو حذف نکنه البته چند راه رو امتحان کردم ولی نتیجه نگرفتم لطفا کسی میتونه کمکم کنه؟

سورس برنامه

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

4 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام

طبق راهنمایی خودم میگم.سورس کد رو چک نکردم

شما می تونید تصاویر رو هرجا که دوس دارید توی حافظه قرار بدید، اما اسامی عکس رو داخل دیتابیس بزارید

شما 3 تا ستون جواب نادرست قرار بدید و یک ستون جواب درست.شما زمانیکه بخوایید یک گزینه نادرست رو به صورت تصادفی حذف کنید میایید فقط اطلاعات این 3 تا ستون رو انتحاب می کنید و حذف می کنید و عملا کاری به جواب درست سوال نداریم.

از لحاظ تئوری پیاده سازی به همین شکل هستش.نباید مشکل یا پیچیدگی خاصی داشته باشه.

لینک ارسال

در مورد تصاویر درست میفرمایید ولی هنگام فراخوانی خطا میدهد تااونجایی که میدونم کدها درست هستند ولی دلیل خطا رو نمیفهمم.

به این صورت نوشتم :

Sub Process_Globals
	Dim sql1 As SQL
	Dim cur As Cursor
End Sub

Sub Globals
	Private ivQuestion As ImageView
	Dim fara As Farakhani
	Dim bit1 As Bitmap
End Sub

Sub Activity_Create(FirstTime As Boolean)
	Activity.LoadLayout("Main")

If File.Exists(File.DirInternal, "question.db") = False Then
		File.Copy(File.DirAssets, "question.db", File.DirInternal, "question.db")
	End If
	sql1.Initialize(File.DirInternal, "question.db", True)
	cur = sql1.ExecQuery("SELECT * FROM tbl")
	NewGame
End Sub

Sub NewGame
	If INDEX > cur.RowCount-1 Then
		Msgbox("مراحل به پایان رسید!", "")
		INDEX = 0
		NewGame
	End If
	cur.Position = INDEX
	fara.FarakhaniImage("question.db",sql1,cur,"SELECT * FROM tbl Where ID=","1","Ques",bit1)
	ivQuestion.Bitmap = bit1
	btnOp1.Text = cur.GetString("o1")
	btnOp2.Text = cur.GetString("o2")
	btnOp3.Text = cur.GetString("o3")
	btnOp4.Text = cur.GetString("o4")
End Sub

در مورد مشکل دوم اگر امکانش هست یک مثال بزنید ممنون میشم.

لینک ارسال

اقا حسین ممنون از کمکتون کار کرد.

فقط یه چیزی الان وقتی روی دکمه راهنما کلیک میکنم به صورت تصادفی یکی را حدف میکند ولی یه مشکلی هنوز هست اینه که بعد از اینکه دو تا گزینه حدف میشود گزینه سوم را بعد از 20 بار کلیک حدف میکند و در بعضی مواقع اصلا حدف نمیکند گزینه سوم را میخواستم بگم امکانش هست براش شرط بذاریم که با اون دو تا گزینه اشتباهی که حدف کردی کاری نداشته باش و به سراغ دو تا گزینه باقی مانده برو؟؟

لینک ارسال

در ۱ ساعت قبل، hocein گفته است :

این امکان شاید باشه ک وقتی روی help میزنی عددی ک میسازه 1 و دو باشه ک قبلا دکمه هاش خذف شدن. میخوای لاگ بگیر ازشون ببین همونا رو دوباره میسازه یا نه.

اگر غیر این بود تا شب یک اکتیویتی کامل واست میفرستم ک شبیه بازی کینک اف کوینزه ک قبلا نیمه کاره ساختم. مطمعنم کمکت میکنه 

الان لاگ گرفتم اون دو تا رو که حدف کرده دوباره روی همون دوتا میچرخه.

راستی من گرفتم عدد این قسمت را (rnd(1,3 رو 1تا4 گداشتم مشکل حل شد فقط بازم دقیق نیس باید چند بار روش کلیک بشه تا پاک کنه.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...