رفتن به مطلب
  • 0

مشکل فایل های کم حجم در تعداد زیاد

rasool.g

سوال

سلام. چند وقت پیش من یه فایل زیپ 5 مگابایتی رو روی گوشیم اکسترکت کردم . (حجم کل فایل ها بدون فشرده سازی هم 5 مگابایت بود و فایل زیپ تقریبا حاوی 2000 تا فایل صوتی با متوسط حجم هر کدوم 2-3 کیلوبایت بود)

حجم پوشه اکسترکت شده، 65 مگابایت شد. در حالی که حجم پوشه اکسترکت شده تو یه گوشی دیگه و کامپیوترم 8 مگابایت بود. (حجم واقعی استفاده شده از حافظه و درایو - عکس های زیر)

متوجه شدم این حجم اضافه مربوط میشه به فرمت کارت حافظه و مقدار  Allocation unit ، که برای کارت حافظه من روی 32kb فرمت و تنظیم شده بود. ( روی کامپیوتر و گوشی دیگه روی 4kb تنظیم شده بود)

یعنی اگه حجم فایلی 3kb هم باشه بازم حجم 32kb رو اشغال میکنه. حالا اگه 10000 فایل کم حجم مثلا 1kb داشته باشیم تقریبا به جای 10 مگابایت حجم 320 مگابایت رو اشغال میکنه !

1.png2.pngScreenshot_1.png

حالا سوالم اینه اولا آیا میشه با برنامه نویسی مقدار Allocation unit رو بدست اورد؟

و ایا میشه فایل های صوتی رو به یک فایل تبدیل کرد به شکلی که هر کدوم از فایل ها به سرعت قابل خوندن و پخش کردن باشه؟ فایل زیپ حجم مصرفی فایل هارو به مقدار واقعی کاهش میده ولی برای پخش هر فایل باید اون رو اکسترکت کرد.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

1 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

به قرار دادن فایل ها  در دیتابیس هم فکر کردم ولی اونجور که خوندم ظاهرا زیاد ایده خوبی نیست و دیتابیس خیلی سنگین میشه. همچنین چگونگی ذخیره فایل ها و استفاده دوباره از اون ها رو هم بلد نیستم

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...