رفتن به مطلب
  • 0

تنظیم ارتفاع خودکار اسکرول ویو

mohammad3250

سوال

سلام من یه دیتا بیس دارم مقادیر مختلف با لیست ویو لود میکنم

وچند ایتم ثابت. میخوام اگر دیتا بیسم تعدادش زیاد شد اسکرول به طور خود کار ارتفاعش زیاد بشه که جای همه اینم ها باشه

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

7 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

اقا حل شد اخر sc.panel.height اومدم با به متغیر که ازتفاع حساب میکرد ،برابر میکنه برابر کردم

لینک ارسال

سلام

توی لیست ویو میخوایید اینکارو انجام بدید ؟

یا اسکرول وییو ؟

لینک ارسال

سلام 

واضحتر میفرمودیدکه بهتر میشد!مثلا درتصویر توضیح میدادیدکه عالی میشد!

اونجورکه متوجه شدم ،شاید مشکل دراین باشه که اندازه ارتفاع آیتم جدید لیست ویو که به اندازه ارتفاع لیست اضافه میشه رو نمیتونیدمحاسبه نمایید

و محل قرارگیری آیتمهای ثابت پایینتر رو با ارتفاع لیست ویو تعیین نمایید.

اگر از خود دستور مقدار hight لیست ویو  نمی تونید استفاده کنیدیه راه اینه !

چندتا کارباید بکنید اگر ایتمهای ثابت پایینتراز لیست ویو هستند : 1- مقدار x شروع عمودی شروع نمایش ایتم ثابت رو  اینجوری بایدقرار بدهید : مقدار top لیست ویو + مقدار hight لیست ویو 

اما مهمتر اینکه: 2- وقتی ایتم میخواد ایجاد بشه ! بوسیله position آیتم ، متن آیتم رو (که کارش سختتراز تصویر و... هست) ،میاریم میریزیم داخل یک لیبل ،

سپس توسط کتابخانه مربوطه اندازه لیبل را برابر با اندازه متن آیتم مورد نظر میکنیم ، 

سپس با توجه به position آیتم ، لیبل را به لیست ویو انتقال ومتصل میکنیم که آن position از لیست ویو ، لیبل ما رو نمایش بدهد .

وهمینطور بایک متغییری اندازه لیبل های ایتمهای جدید را هربار جمع کرده و نگهداری میکنیم 

بعدش مثلا اندازه ارتفاع اسکرول ویو که لیست ویو و... داخلش هست ، را اینجوری تعریف میکنیم ، اندازه ارتفاع لیست ویو اولیه  + اندازه ارتفاع لیبل های ایتم های جدید  و...

لینک ارسال

عکس هارو پیوست کردم

photo_2017-10-08_13-13-44.jpg

photo_2017-10-08_13-13-36.jpg

در 3 ساعت قبل، مجید آرتا گفته است :

سلام

توی لیست ویو میخوایید اینکارو انجام بدید ؟

یا اسکرول وییو ؟

لیست ویو رو تو اسکرول لود کنم و ارتفاع اسکرول بر حسب اون تغییر کنه

لینک ارسال

در 1 ساعت قبل، نورنما گفته است :

سلام 

واضحتر میفرمودیدکه بهتر میشد!مثلا درتصویر توضیح میدادیدکه عالی میشد!

اونجورکه متوجه شدم ،شاید مشکل دراین باشه که اندازه ارتفاع آیتم جدید لیست ویو که به اندازه ارتفاع لیست اضافه میشه رو نمیتونیدمحاسبه نمایید

و محل قرارگیری آیتمهای ثابت پایینتر رو با ارتفاع لیست ویو تعیین نمایید.

اگر از خود دستور مقدار hight لیست ویو  نمی تونید استفاده کنیدیه راه اینه !

چندتا کارباید بکنید اگر ایتمهای ثابت پایینتراز لیست ویو هستند : 1- مقدار x شروع عمودی شروع نمایش ایتم ثابت رو  اینجوری بایدقرار بدهید : مقدار top لیست ویو + مقدار hight لیست ویو 

اما مهمتر اینکه: 2- وقتی ایتم میخواد ایجاد بشه ! بوسیله position آیتم ، متن آیتم رو (که کارش سختتراز تصویر و... هست) ،میاریم میریزیم داخل یک لیبل ،

سپس توسط کتابخانه مربوطه اندازه لیبل را برابر با اندازه متن آیتم مورد نظر میکنیم ، 

سپس با توجه به position آیتم ، لیبل را به لیست ویو انتقال ومتصل میکنیم که آن position از لیست ویو ، لیبل ما رو نمایش بدهد .

وهمینطور بایک متغییری اندازه لیبل های ایتمهای جدید را هربار جمع کرده و نگهداری میکنیم 

بعدش مثلا اندازه ارتفاع اسکرول ویو که لیست ویو و... داخلش هست ، را اینجوری تعریف میکنیم ، اندازه ارتفاع لیست ویو اولیه  + اندازه ارتفاع لیبل های ایتم های جدید  و...

تو اکتویتی مشکل نداره میخوام به اسکرول اضافه کنم مقادیرو چون فضا کم میاد تو اکتویتی

لینک ارسال

سلام

محمد جان واقعا متوجه نشدم منظورت رو

با تصاویری که ارسال کردی یکم بیشتر توضیح بده

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...