رفتن به مطلب

جلوگیری از ثبت اطلاعات تکراری در دیتابیس آنلاین

پیام

ارسال‌های توصیه شده

سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان عزیز

بنده تازه شروع کردم به یادگیری php و میخوام بصورت پروژه محور یاد بگیرم و در حال ساخت صفحه لاگین هستم.اطلاعات رو از برنامه ارسال میکنم و با php  میگیرم و تو دیتابیس ام ذخیره میکنم.حالا میخوام یکاری کنم که از یه گوشی دوبار ثبت نشه ؛؛؛و یوزر نیمی که کار بر انتخاب میکنه هم اگه از قبل ثبت شده بود بهش اطلاع بدم که این یوزرنیم از قبل هست و یچیز دیگه انتخاب کنه.چنتا نکته هم بگم که:

*شماره سریال گوشی رو میگیرم و ارسال میکنم به پی اچ پی که چک کنم اگه یبار ثبت شده بود به کاربر بگم از قبل ثبت کردی؛

*تو ساختار دیتا بیس هر دو ستون رو(هم ستون یوزرنیم و هم ستون شماره سریال گوشی رو پرایمری گذاشتم)

این دوتا مورد رو موندم(اصولی ترین و ساده ترین راه برای چک کردن که بعدا هم به مشکل نخورم)؛مطالب زیادی خوندم در این مورد که نذاریم یوزر نیم تکراری ثبت بشه منتها اونا میومدن با کدنویسی دیتابیس میساختن و ... که برام سخت بود.

عکس از کدای php و خود فایل  php رو میفرستم

ممنون♥

عکس کد ها

فایل php

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام 

معمولا از ایمیل و پسورد افراد و ارسال کدفعال سازی به ایمیل افراد بعدش ثبت وبررسی فعال سازی بخش کاربر در دیتابیس استفاده میشود

ویا از وب سرویس مخصوص پنل پیامکی و از شماره تلفن وپسورد افراد در دیتابیس و مثل قبلی ،ارسال کدفعال به شماره تلفن افراد وبعدازتایید کدفعال سازی ، تغییر فیلد بررسی کدفعال سازی ، ودرآخر هنگام ورود این فیلدفعال سازی  روبررسی میکنند.  

یکی از همین دوتا روش کفایت میکنه ونیازی به دانستن سریال گوشی و اینها نیست ،واین سریال گوشی و... بعدا برای کاربر دردسر سازه 

لینک ارسال

سلام 
روش استاندارد این کار استفاده از کدی هست که قابل تغیر نباشه و یکتا باشه!
که معمولا یا ایمیل هست یا شماره تلفن
-------------------------------------------------------------
شما اگر سریال گوشی رو برای کنترل انتخاب کنید کاربر گوشی خودش به هر دلیلی عوض کنه دیگه به پروفایلش دست رسی نداره!!!
-----------------------------------------------------------

بهترین و کم هزینه ترین راه ایمیل گوگل هست از کتابخانه ای که پیوست کردم براتون که باید در گوگل api بسازید و برید پنل fierbase رو فعال کنید و ... ( همش رایگانه )
این روشی هست که الان مد هست و از برنامه های استاندارد برای شناسایی کاربر استفاده میکنند
-----------------------------------------------------------------

روش دوم هزینه ارسال اس ام اس داره برای شما که پنل اس اک اس هست

مشکلش اینه که فقط تو ایران جواب میده و کاربرخارجی براش اس ام اس فرستاده نمیشه

ولی به نظر من بهترین روشه چون هم شماره کاربر رو ازش میگیری و داری و هم مطمعنه !! ولی خرج داره اگز بالای 100000 کاربردارید خیلی زیاد میشه

----------------------------------------------------------------

خوب من فرض میکنم شما با روش ارسال اس ام اس شماره کار بر رو دارید و بر حسب شماره تلفن کاربران رو کنترل میکنید که تتکراری نباشند 
در اینصورت باید از کد هایی شبیه به این ها استفاده کنید تا بتونید یک شرط رو چک کنید

//♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
//♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

// از روی شماره تلفن آیدی کشور و کد کشور متوجه میشه کار بر قبلا بوده یا نه// 
// اگر بوده ترووو بر میگردونه 
// اگر نباشه فالس

function OLD_USER($conn,$country_phone_cod,$user_phone_number,$user_country_key){
	$us=false;
	$sql="

select * from
		user_db 
	where 
		country_phone_cod='".mysqli_real_escape_string($conn,$country_phone_cod)."' 
	and 
		user_phone_number='".mysqli_real_escape_string($conn,$user_phone_number)."'
	and
		user_country_key='".mysqli_real_escape_string($conn,$user_country_key)."'";

if ($conn->query($sql) == true) {

$result = $conn->query($sql);
			if ($result->num_rows ==1)
				$us=true;
				return $us;
		}else{send_data_error("-خطای545-در گرفتن داده های کاربر جدید".mysqli_error($conn));$conn->close();}		

}

موفق باشی

FirebaseAuth - Authenticate your users.rar

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...