رفتن به مطلب
  • 0

مشکلات مبتدی در استفاده از دیتابیس

howsen

سوال

سلام دوستان گرامی! ببخشید من از دیتابیس توی برنامه‌م استفاده میکنم و مطمئن هستم که نام تمام جدول های دیتابیس رو درست نوشتم ولی وقتی اجرا میکنم برنامه میپره بیرون!

1.pngUntitled.png

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

8 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

اهان مرسی. ممنون با توضیحات شما دوستای عزیز حل شد مشکلم. فقط یه سوال ؛ من الان تونستم لیست ویو رو درست کنم. خوب الان من ی دیتابیس دیگه ساختم و توش فیلدهای id و title و تکست گذاشتم. تکست همون متن مربوط به هر عنوانه. چطور میتونم کاری کنم که با کلیک بر روی لیست ویو ، بره متن مربوط به اون رو نشون بده؟ 

لینک ارسال

در 21 ساعت قبل، howsen گفته است :

اهان مرسی. ممنون با توضیحات شما دوستای عزیز حل شد مشکلم. فقط یه سوال ؛ من الان تونستم لیست ویو رو درست کنم. خوب الان من ی دیتابیس دیگه ساختم و توش فیلدهای id و title و تکست گذاشتم. تکست همون متن مربوط به هر عنوانه. چطور میتونم کاری کنم که با کلیک بر روی لیست ویو ، بره متن مربوط به اون رو نشون بده؟ 

تو انجمن یه گشتی بزن خیلی هست باید با پوزیشن و ولیو کار کنی خیلی چیز پیچیده ای نیس 

لینک ارسال

سلام 

روی حالت دیباگ تست کردین؟

شاید از لی اوت برنامه باشه! شاید از کدنویسی دیزاینر برنامه!!

امکان داره از دیتابیس اولی که در اینترنال ذخیره شده، حالا اطلاعات و جدولو ایناش عوض شده باشه: شرط گذاریشا موقع برنامه نویسی غیرفعال کن که مطمئن بشی از سمت دیتابیس مشکلی نداره

احتمالات زیاده اگه سورسشو میذاشتین بهتر میشد ارور را پیدا کرد

لینک ارسال

سلام
ابتدا در مورد بررسی بودن فایل دیتابیس تون کد رو اشتباه نوشتید.
باید بگید که اگر فایل دیتابیس در File.DirInternal موجود نبود بعد بره فایل رو از DirAssets کپی کنه به DirInternal. (شما نوشتید که اگر فایل در DirAssets موجود نبود بره کپی کنه)

دوم در کد اینیشیالایز SQl، شما در انتها مقدار رو true دادید. این یعنی میخواهید یک دیتابیس جدید درست کنید در صورتی که از قبل با برنامه نویکت دیتابیس رو ساختید.( اون مقدار رو False بدید)

موفق باشید

لینک ارسال

این از سورس : دانلود - مرسی که به ما مبتدیا کمک می‌کنید!

اونم امتحان کردم ؛ به جای DirAssets من DirInternal نوشتم و مقدار رو فالس  قرار دادم ولی باز هم همون ایراد وجود داره...

:) ممنونم

لینک ارسال

راستمی من تو لی اوت فقط ی لیستویو گذاشتم و تو دیزاینر اسکریپت 100 درصد کردم! فک نکنم مشکلی باشه:gerye:

لینک ارسال

در در 1397/04/23, 00:45:29، howsen گفته است :

سلام دوستان گرامی! ببخشید من از دیتابیس توی برنامه‌م استفاده میکنم و مطمئن هستم که نام تمام جدول های دیتابیس رو درست نوشتم ولی وقتی اجرا میکنم برنامه میپره بیرون!

1.pngUntitled.png

سلام دوست عزیز 

ببین یه سری تغییرات جزئی ایجاد کن 

همونطوری که دوست عزیزمون گفت باید شما تو اینشیالایز بجای ترو فالس کنی ...

ازون گشته هم که باید تو دایرکتوری اینترنال کپی شه ...

و البته یه توصیه دیگه که بعد کپی اسم دیتابیس رو عوض کن مثلا data1.db کن 

و بنظرم بهتره cursor رو تو پراسس گلوبال تعریف نکنی :blush:

این تغییرات رو بزن اگه جواب نداد از صفر یه دیتابیس ایجاد کن و نوعش رو 3 قرار بده نه 2 سورستم از اول بنویس (همین کدارو تو یه سورس جدید)

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...