رفتن به مطلب
  • 0

تکرار عمل دکمه

omidctrl

سوال

با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان و مهندسین. راستش من با b4a ورژن 5.8 یه برنامه نوشتم که از طریق کیپد (که تو محیط دیزاینر طراحی شده) و بلوتوث با یه سیستم ارتباط برقرار میکنم. یعنی وقتی هر دکمه از این اپ فشرده شد، یه عملی تو سیستم انجام میشه. اما مشکل من اینه که دکمه ها فقط یک بار میگیرن. یعنی وقتی دکمه فشرده شد، اون عمل انجام میشه و تموم. باید دستت رو از روی دکمه برداری و دوباره فشار بدی تا اون عمل دوباره انجام بشه. ولی من میخوام تا وقتی که دکمه فشرده موند، همش اون عمل مورد نظرم انجام بشه. چیکار باید بکنم؟ این کد مربوط به یکی از دکمه هاست.

Sub B20_Down
tw.Write("2")
    "chek.Text="2
    tw.Flush
End Sub

خیلی ممنون.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

4 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

ممنونم از پاسختون. فقط اگه من دستم رو بزارم روی دکمه، تایمر شروع به کار میکنه. اما برای متوقف کردنش باید دستم رو بردارم و دوباره بزارم روی دکمه. ولی من میخوام تا وقتیکه دستم روی دکمس، عمل انجام بشه و به محض اینکه دست برداشته شد، خودش متوقف بشه. یه موتور رو در نظر بگیرین. تا وقتی دست روی دکمس بچرخه، دست برداشته شد وایسه.

لینک ارسال

احتمالا با ماژول بلوتوث میخواید یه موتور یا ماشین کنترلی بسازید.

با پنل و رویداد تاچ می تونید این کارو بکنید

رویداد تاچ پنل 3 حالت داره

1. گذاشتن
  2. حرکت
  3. برداشتن

وقته 1 بود تایمر فعال بشه (داخل تایمر رشته یا حرف ما به ماژول و به میکرو)

با 2 کاری نداریم.

وقتی 3 بود تایمر غیرفعال بشه.

لینک ارسال

ممنون. آره دقیقا. یه بخش مدار لازمه یه موتور به حرکت در بیاد. روش کار میکنم. :41:

لینک ارسال

میتونید از تایمر استفاده کنید و توی رویداد تایمر تیک دستورتون رو اجرا کنید و با دکمه فقط تایمر رو فعال و غیر فعال کنید

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...