رفتن به مطلب
  • 0

پشتیبانی از اندروید 9-10 و گوشی های دارای ناچ

rasool.g

سوال

سلام.

b4a با اندروید 9 - 10 و گوشی های جدید که معمولا ناچ دارند هم کاملا سازگاری داره و مشکلی نداره؟

من چند ماهی از برنامه نویسی دور بودم. چه چیز هایی رو لازمه اپدیت کنم و targetsdk رو روی چند بزارم که روی تمام دستگاه ها بدون مشکل کار کنه؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

10 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

روی گوشی خودم بعضی وقتا برنامه تمام صفحه میشه هون اول. بعضی وقتا پایین برنامه خالی و سیاهه. باید از تو تنظیمات گوشی حالت تمام صفحشو فعال کنم :fekr:

بعد برنامه های b4a توی گوشی خودم زیر ناچ هم نمیره و مشکلی نداره از این لحاظ. داخل تمام گوشی ها یعنی همینجوریه دیگه؟ خیالم راحت باشه :blush:

این برنامه های پخش فیلم یا عکس که قسمت نوتیفیکیشن و ناچ رو هم میگیره چجوریه؟ این تمام صفحه رو هم فعال کردم. زیر قسمت ناچ نرفت فکر کنم

لینک ارسال

ناچ جزئی از استاتوسبار  هست دوست عزیز. در حالت پیشفرض که اکتیویتی فول اسکرین نیست و تولبار داره تولبار زیر ناچ قرار میگیره و بقیه محتوای اکتیویتی هم که قاعدتا زیر تولبار قرار میگیره

لینک ارسال

در 44 دقیقه قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

ناچ جزئی از استاتوسبار  هست دوست عزیز. در حالت پیشفرض که اکتیویتی فول اسکرین نیست و تولبار داره تولبار زیر ناچ قرار میگیره و بقیه محتوای اکتیویتی هم که قاعدتا زیر تولبار قرار میگیره

اها. ممنون پس کلا مشکلی نیست

بعد برای اینکه نرم افزار از همون ابتدا و همیشه تمام صفحه باشه هم میشه کاری کرد؟ منظورم گاهی پایین صفحه سیاه و خالیه. بعد باید از تو تنظیمات گوشی برنامه رو انتخاب و درستش کرد. بعضی برنامه ها مثل اینکه کانفیگش تمام صفحه هستش پیشفرض و تغییر هم نمیشه داد. اگه منظورم واضح نیست اسکرین بدم

لینک ارسال

قبلا هم نمیگفتن برای اینکه برنامه روی اندروید 8 اجرا بشه باید حتما targetSdkVersion 26  باشه یا اون چیز دیگه ای بود؟ :fekr:

تارگت پایین تر هم میزنم کار میکنه که ظاهرا

برای اندروید 8 و 9 و اینا باید targetsdk رو روی مقدار خاصی قرار بدم ؟ الان 26 رو رو از قبل دارم. نیاز به اپدیتم هست؟ 

لینک ارسال

در 7 ساعت قبل، rasool.g گفته است :

اها. ممنون پس کلا مشکلی نیست

بعد برای اینکه نرم افزار از همون ابتدا و همیشه تمام صفحه باشه هم میشه کاری کرد؟ منظورم گاهی پایین صفحه سیاه و خالیه. بعد باید از تو تنظیمات گوشی برنامه رو انتخاب و درستش کرد. بعضی برنامه ها مثل اینکه کانفیگش تمام صفحه هستش پیشفرض و تغییر هم نمیشه داد. اگه منظورم واضح نیست اسکرین بدم

اسکرین بدید.

در 7 ساعت قبل، rasool.g گفته است :

قبلا هم نمیگفتن برای اینکه برنامه روی اندروید 8 اجرا بشه باید حتما targetSdkVersion 26  باشه یا اون چیز دیگه ای بود؟ :fekr:

تارگت پایین تر هم میزنم کار میکنه که ظاهرا

برای اندروید 8 و 9 و اینا باید targetsdk رو روی مقدار خاصی قرار بدم ؟ الان 26 رو رو از قبل دارم. نیاز به اپدیتم هست؟ 

ببینید عزیز من خودم تارگت رو همیشه روی آخرین api ست میکنم که در حال حاظر ۲۹ هست. در صورتی که به تغییرات و ویژگیهای جدید اون نسخه ای که قراره تارگت بزارین کاملا واقفین روی همون نسخه تنظیم کنید در غیر این صورت روی همون ۲۶ تنظیم کنید. توصیه ما همون ۲۹ هست البته با تسلط کامل بر تغییرات این نسخه

لینک ارسال

در 6 ساعت قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

اسکرین بدید.

ببینید عزیز من خودم تارگت رو همیشه روی آخرین api ست میکنم که در حال حاظر ۲۹ هست. در صورتی که به تغییرات و ویژگیهای جدید اون نسخه ای که قراره تارگت بزارین کاملا واقفین روی همون نسخه تنظیم کنید در غیر این صورت روی همون ۲۶ تنظیم کنید. توصیه ما همون ۲۹ هست البته با تسلط کامل بر تغییرات این نسخه

image.png.a3649f497df7a397197759282921ddca.png

اینشو متوجه شدم. تارگت رو روی 26 میزارم خودش خودکار تمام صفحه میشه. تارگت اس دی کای پایین تر نیاز هست از تنظیمات گوشی تمام صفحه بشه

لینک ارسال

در 7 ساعت قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

اسکرین بدید.

فکر کنم من روی همون 26 پس باید تنظیم کنم. تارگت جدید تغییراتش نمیدونم چیه .:fekr: همین 26 برا اندروید 9 هم خوبه پس؟ تارگت بالاتر تا جایی که یادمه تاثیر یا مشکلی برای اجرا شدن روی گوشی ها و اندروید قدیمی تر نداره . درسته؟ با فرض اینکه چیز خاصی داخل برنامه استفاده نشه که مربوط به اندروید جدید باشه. همین متدها و ویوئ های معمولی

لینک ارسال

در 23 دقیقه قبل، rasool.g گفته است :

فکر کنم من روی همون 26 پس باید تنظیم کنم. تارگت جدید تغییراتش نمیدونم چیه .:fekr: همین 26 برا اندروید 9 هم خوبه پس؟ تارگت بالاتر تا جایی که یادمه تاثیر یا مشکلی برای اجرا شدن روی گوشی ها و اندروید قدیمی تر نداره . درسته؟ با فرض اینکه چیز خاصی داخل برنامه استفاده نشه که مربوط به اندروید جدید باشه. همین متدها و ویوئ های معمولی

بله دوست عزیز تارگت بالا روی گوشیهای با ورژن اندروید پایین موردی ایجاد نمیکنه. ولی روی گوشیهای بالاتر از اندروید ۵ یا ۶ قطعا حواستون جمع باشه. یکی دسترسیهای رانتایمه یکی کار با فایل دیگری کار با اینترنت و... که تغییر کردن و باید مطابق نسخه جدید ست کنید.

لینک ارسال

در 4 ساعت قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

بله دوست عزیز تارگت بالا روی گوشیهای با ورژن اندروید پایین موردی ایجاد نمیکنه. ولی روی گوشیهای بالاتر از اندروید ۵ یا ۶ قطعا حواستون جمع باشه. یکی دسترسیهای رانتایمه یکی کار با فایل دیگری کار با اینترنت و... که تغییر کردن و باید مطابق نسخه جدید ست کنید.

واقعا ممنون. :heart:  فقط کار با اینترنت و فایل نمیدونم .چه تغییر داشته و باید تو کد ها بدم؟ تو اندروید ورژن های جدید دسترسی به اینترت دیگه نداریم و تمام برنامه ها به اینترنت دسترسی دارند؟

تو اندروید 4.4 فکر کنم دسترسی به اینترنت هم بود . اینجا هیچوقت ندیدم فکر کنم :fekr::unknown:

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...