رفتن به مطلب

قوانین جالب " کافه بازار " در برخورد با عدم رعایت کپی رایت !!!!

fun_code

ارسال‌های توصیه شده

سلام

دوستان مورد جالبیه و گفتم شما هم در جریان باشید.

صمیمی ترین رفیقم برام تعریف کرد که :

حدود 20 روز است که یک محصول کپی شده از محصول خودم رو در کافه بازار دیدم.

یعنی دقیقا تنها چند تصویر و چند خط ساده در بخش خرید رو تغییر داده و در بازار منتشر کرده بود.

جالب اینجا است که مبلغ رو سه برابر من قرار داده بود و نصب محصول من 20 هزار و اون هزار بود و در همین بیست روز رسید به دو هزار نصب !

طی تماس تلفنی گفتن که باید ایمیل بدین... ایمیل ارسال کردم و حدود 20 روز طول کشید تا کافه بازار برخورد رو انجام بدن...

اونم چه برخوردی ! انگار من متخلف بودم و هیچ حقی نداشتم.

کاری به اکانت طرف نداشتن و فقط محصول رو حذف کردن !

بر خلاف صحبت ها به من هم اصلا اطلاع رسانی نکردن که برنامه رو حذف کردن...

خودم پیام دادم که دیدم محصول حذف شده... یکی دیگه از محصولاتش هم دیدم کپی است و کلا شاید کارش همینه... گفتن باید گزارش بشه تا برخورد صورت بگیره !

گفتم خب درآمدی که از فروش غیرقانونی محصول بنده داشته چی میشه ؟ حتما به حسابش واریز کردید ؟ حسابش رو ببندید و مبلغ رو به حساب بنده واریز کنید...

گفتن باید بری مراجع قضایی تا مالک حقیقی مبلغ مشخص بشه !!!! انگار بازم مشخص نیست مالک من بودم !

گفتم چقدر فروش داشته ؟ (که اگر ارزش داره اقدام کنم)

گفتن اطلاعات خصوصیه و تنها به دادگاه داده میشه ... :) حتی نباید بدونم محصولم توسط اون متخلف به واسطه بازار چقدر فروش کرده...!

گفتم پس  از میان پولی که از فروش محصول من کافه بازار و اون شخص دریافت کردن ،  خودم هیچ سهمی ندارم ! پس اگر حتی یک ریال سهم شما شده و به عنوان حقوق دادین به کارمندای کافه بازار حرام است.

عین خیالشون هم نبود !

گفتم با این قوانین ناقص و رفتار دوستانتون با متخلفین توسعه دهندگان رو به کپی کردن و تخلف تشویق می کنید.

چه کاریه این همه زحمت بکشیم... کپی میکنیم و نهایتا اگر هم شما فهمیدین فقط همون محصول رو پاک می کنید دیگه... نهایت برخوردتون با متخلف اینه که زیادم ناراحت کننده نیست.

>> خواستم نظر شما رو در رابطه با رفتار کافه بازار بدونم ؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام بزرگوار . قوانین فکر نکنم مشکلی داشته باشه. پول پیش کافه بازار محفوظه. شما باید از طریق مراجع قانونی اقدام کنین.  اول باید اثبات بشه برنامه مال شماست. به نظر من کافه بازار خیلی لطف کرده که برنامه طرفو غیر عال کرده. همین چند وقت قبل این اتفاق برای من هم افتاد و یکی از بازیهام منتشر شد. بازی رایگان من رو پولی دادن کافه بازار.  با 5 هزار نصب. من فقط به طرف پیام دادم و ترسوندمش. برنامه رو غیر فعال کرد حق منو داد و دوباره فعالش کرد. 

لینک ارسال

در در 22 آذر 1398 در 09:46، vistamobile گفته است :

سلام بزرگوار . قوانین فکر نکنم مشکلی داشته باشه. پول پیش کافه بازار محفوظه. شما باید از طریق مراجع قانونی اقدام کنین.  اول باید اثبات بشه برنامه مال شماست. به نظر من کافه بازار خیلی لطف کرده که برنامه طرفو غیر عال کرده. همین چند وقت قبل این اتفاق برای من هم افتاد و یکی از بازیهام منتشر شد. بازی رایگان من رو پولی دادن کافه بازار.  با 5 هزار نصب. من فقط به طرف پیام دادم و ترسوندمش. برنامه رو غیر فعال کرد حق منو داد و دوباره فعالش کرد. 

سلام

خب از طریق بازار اقدام میکردین.

مشکل اینجا است که پول پیش کافه بازار محفوظ نیست.

گفتن اگر کاربران درخواست کنن پولشون برمیگرده بهشون.

انگار اونا بیکارن که درخواست کنن پولشون برگرده !

یا دوستم به کاربرا دسترسی داره... خنده دار ترین پاسخه...

قانون باید اکانت متخلف رو مسدود کنه... نه اینکه طبق روال عادی باهاش کار کنه...

تا وقتی دوستم ندونه درآمد فروش محصول کپی شده اش چقدره ارزشی نداره پیگیری کنه و وقتش رو برای این موارد بذاره... کافه بازار هم که بهش نمیگه...

کلا انتظار بیشتری از بازار میرفت برای برخورد با چنین تخلف بزرگی...

به نظرم کپی کنیم بهتره تا کدنویسی کنیم... :)

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...