رفتن به مطلب
  • 0

اندازه گیری محیط حروف

7ox

سوال

سلام دوستان میخام ی برنامه داشته باشم که محیط حروف  و کلمات و اعداد رو تو فونتهای مختلف واندازه های مختلف بهم بده از کجا وچه روشی باید استفاده کنم ممنون

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

7 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

در 7 ساعت قبل، 7ox گفته است :

سلام دوستان میخام ی برنامه داشته باشم که محیط حروف  و کلمات و اعداد رو تو فونتهای مختلف واندازه های مختلف بهم بده از کجا وچه روشی باید استفاده کنم ممنون

سلام

منظورتون از محیط حروف دقیقا چی هست ؟

اگر میخواید سایز طوی و عرض لیبل متناسب با کارکترههای داخلش بشه میتونید از متغیر Canvas استفاده کنید.

پارامترهایی داره برای گرفتن طول و عرض کارکترهای لیبل. بعد سایز لیبل رو با اون مقادیر تعیین کنید.

لینک ارسال

با کتابخانه StringUtils هم میتونید اینکارو انجام بدید

سرچ کنید اموزشش تو انجمن هست

لینک ارسال

12 hours ago, fun_code said:

سلام

منظورتون از محیط حروف دقیقا چی هست ؟

اگر میخواید سایز طوی و عرض لیبل متناسب با کارکترههای داخلش بشه میتونید از متغیر Canvas استفاده کنید.

پارامترهایی داره برای گرفتن طول و عرض کارکترهای لیبل. بعد سایز لیبل رو با اون مقادیر تعیین کنید.

سلام ممنو ن از پاسختون منظورم اینکه مثلا کلمه گل در فونت بی نازنین و اندازه 14 محیطش چقدر میشه ببخشید من تازه امکان داره ی کم ساده تر توضیح بدین اگر مثال هم بزنید که دیگه نور علی نوره بازم ممنونb4aشروع کردم اگر

اندازه ها در یک مقیاس واقعی باشد مثلا یک قاب 1در2متر باشد که کلمات داخلش باشن 

نمیدونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه

لینک ارسال

در 2 ساعت قبل، 7ox گفته است :

سلام ممنو ن از پاسختون منظورم اینکه مثلا کلمه گل در فونت بی نازنین و اندازه 14 محیطش چقدر میشه ببخشید من تازه امکان داره ی کم ساده تر توضیح بدین اگر مثال هم بزنید که دیگه نور علی نوره بازم ممنونb4aشروع کردم اگر

اندازه ها در یک مقیاس واقعی باشد مثلا یک قاب 1در2متر باشد که کلمات داخلش باشن 

نمیدونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه

راستش دقیقا متوجه منظورتون نشدم.

شما تصمیم دارید سایز لیبل را بسته به محتواش فیت کنید ؟ یا بالعکس سایز متن رو نسبت به سایز لیبل فیت کنید ؟

یا کلا تصمیم ندارید هیچکدوم رو فیت کنید و هدفتون اینه که فقط بدونید متن داخل لیبل چند در چند هست ...

متغیر canvas دو متد MeasureStringHeight و MeasureStringWidth داره که میتونید سایز متن رو نسبت به فونت و سایز تشخیص بدید.

تبدیل این خروجی به متر رو باید جستحو کنید. فکر میکنم به dip هم ارتباط داره.

لینک ارسال

5 hours ago, fun_code said:

راستش دقیقا متوجه منظورتون نشدم.

شما تصمیم دارید سایز لیبل را بسته به محتواش فیت کنید ؟ یا بالعکس سایز متن رو نسبت به سایز لیبل فیت کنید ؟

یا کلا تصمیم ندارید هیچکدوم رو فیت کنید و هدفتون اینه که فقط بدونید متن داخل لیبل چند در چند هست ...

متغیر canvas دو متد MeasureStringHeight و MeasureStringWidth داره که میتونید سایز متن رو نسبت به فونت و سایز تشخیص بدید.

تبدیل این خروجی به متر رو باید جستحو کنید. فکر میکنم به dip هم ارتباط داره.

سلام ممنون از پاسخگوییتون بله تصمیم ندارم هیچکدوم فیت کنم میشه همین روشی که گفتید با کد بهم بفهمونین ممنون اگر ممکنه یه جای در دسترس تر با هم صحبت کنیم بازم ممنون که پاسخ دادین 

لینک ارسال

فک کنم منظور ایشون اندازه و دقیقتر بگم متراژ دور حروف برای تابلو چلنیوم و ال ای دی باشه.

چون قیمت گذاری این کارها بر اساس جمع متراژ دور حروف هست.

فک کنید شما همون کلمه گل رو در ابعاد یک متر مربع بزرگ کردی و حالا میخایی بدونی برای ساختش چقد ورق لازمه (البته فقط محیط کلمه نه باکس)

اینم یه مثال تصویری برای حرف ال انگلیسی

%D9%85%D8%AA%D8%B1%D9%85%D8%AD%DB%8C%D8%

لینک ارسال

On 12 دی 1398 at 0:09 PM, mehdi29665 said:

فک کنم منظور ایشون اندازه و دقیقتر بگم متراژ دور حروف برای تابلو چلنیوم و ال ای دی باشه.

چون قیمت گذاری این کارها بر اساس جمع متراژ دور حروف هست.

فک کنید شما همون کلمه گل رو در ابعاد یک متر مربع بزرگ کردی و حالا میخایی بدونی برای ساختش چقد ورق لازمه (البته فقط محیط کلمه نه باکس)

اینم یه مثال تصویری برای حرف ال انگلیسی

%D9%85%D8%AA%D8%B1%D9%85%D8%AD%DB%8C%D8%

سلام ممنون بله دقیقا منظورم همین هست اسا میشه انجامش داد

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...